Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Н331.742$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Будівництво   
1.

Настич О.Б. 
Властивості і технологія газобетону, модифікованого оксидами заліза: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.Б. Настич ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення стабільності властивостей газобетонів за рахунок спрямованого формування структури цементного каменю в напрямку підвищення його міцності й адгезійного счеплення з затверділим бетоном будівельних конструкцій, які підлягають тепловим впливам. Така спрямованість процесів забезпечується шляхом введення до складу дисперсної системи портландцемент - пергідроль - вода комплексу залізовмісна речовина - олеат кальцію - гідроокис натрію. Вивчено вплив цього комплексу на формування фазового складу та структури дисперсної системи. Встановлено, що процеси структуроутворення в системі за наявності в ній зазначеного комплексу зумовлені збільшенням на початкових етапах твердіння системи кількості фізично зв'язаної води з подальшим синтезом у продуктах гідратації та твердіння мінералів, які містять значну кількість хімічно зв'язаної води, а також з підвищенням ступеня зрощування цієї системи з затверділим бетоном. Розроблено й оптимізовано склад дослідженої дисперсної системи. Досліджено фізико-механічні й адгезійні властивості цементного тіста та каменю, а також бетонної суміші та бетону за умов теплових впливів. Доведено, що введення до складу дослідженої системи залізовмісна речовина - олеат кальцію - гідроокис натрію призводить до зменшення кількості газоутворювача - пергідролю, підвищення та стабілізації фізико-механічних, зокрема, адгезійних, властивостей бетонів, що має прояв у збільшенні міцності такого бетону за умов термічних впливів. Визначено особливості технології одержання розроблених бетонів, суть яких полягає в особливому порядку змішування компонентів і збільшенні тривалості їх перемішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742 + Н626.102.742 +
Шифр НБУВ: РА363906

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Маляр Д. О. 
Газобетон на в'яжучому, яке модифіковано техногенними продуктами збагачення ільменітових руд: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. О. Маляр ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше встановлено можливість одержання домішки-модифікатора з високою пуцолановою активністю не лише з каолінів, але й з шламів техногенних продуктів збагачення ільменітових руд. Розширено теоретичні уявлення про процеси твердіння в'яжучого та газобетонної суміші за використання метакаоліновмісної домішки з техногенних продуктів збагачення ільменітових руд. Експериментально встановлено, що заміна 15 - 20 % цементу у в'яжучому домішкою-модифікатором сприяє зниженню термінів тужавлення на 20 - 25 хвилин та інтенсифікує процес набору початкової структурної міцності газобетонною сумішшю. Встановлено, що в автоклавному газобетоні на модифікованому в'яжучому, у разі порівняння з газобетоном на змішаному в'яжучому, виникають змінені та нові форми сполук. Встановлено, що покращання порової структури газобетону, за використання метакаоліновмісного модифікатора, досягається за рахунок перерозподілу пор між макро- та мікропорами у бік останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742
Шифр НБУВ: РА384163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Сторчай Н.С. 
Газобетон на модифікованому в'яжучому з використанням відходів глиноземної промисловості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Н.С. Сторчай ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі результатів виконаних досліджень теоретично обгрунтовано й експериментально узагальнено рішення науково-технічних завдань покращання властивостей газобетону за рахунок ведення в його сировинний склад відходів промисловості. Застосування одержаних даних забезпечує підвищення фізико-механічних властивостей газобетону та продуктивності виробництва, зниження собівартості матеріалу за рахунок зниження витрат цементу. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено ефективність сумісного використання червоного шламу та мікрокремнезему у складі модифікованого в'яжучого у газобетоні. Введення луговмісного червоного шламу сприяє інтенсифікації розчинення аморфного мікрокремнезему, що дозволяє скоротити в 1,3 раза період набирання пластичної міцності для газобетонних сумішей на модифікованому в'яжучому. Завдяки покращанню новоутворень формується більш міцна структура міжпорових перегородок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742 + Н626.102.174.2 +
Шифр НБУВ: РА356899

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Гаврилюк В. П. 
Газосилікати автоклавного твердіння з компромісно оптимальними рівнями критеріїв якості та енергоємності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / В. П. Гаврилюк ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2011. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано на підставі обчислювальних експериментів умови одержання газосилікату з компромісно оптимальними рівнями критеріїв якості й енергоємності за умов дотримання нормативних обмежень за густиною та міцністю на стиск. Обчислювальні експерименти проведено за модифікованою версією алгоритму пошуку компромісу випадковим скануванням полів властивостей матеріалу, описаних нелінійними дев'ятифакторними експериментально-статистичними моделями. Рівні властивостей газосилікату за кожної з комбінацій вимог за густиною та міцністю на стиск є оптимізованими. В "нормативних блоках", заданих нормативними вимогами, компромісно оптимальні значення межі міцності та деформатівності у разі вигину та теплопровідності покращено на 80 % усередині діапазонів припустимих значень. Визначено рівні факторів, що їх забезпечують, на завершальній ітерації мінімізовано тиск пари та час витримки в автоклаві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.016 + Н331.742 + Н626.742
Шифр НБУВ: РА383890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Ковальчук Г.Ю. 
Жаростійкий газобетон на основі лужного алюмосилікатного зв'язуючого: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Г.Ю. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено можливість отримання газобетону на основі лужного алюмосилікатного зв'язуючого та золи-винесення з метою теплоізоляції високотемпературного устаткування. Встановлено взаємозв'язок між компонентним складом, умовами термообробки, фазовим складом новоутворень після гідратації та дегідратації, а також властивостями штучного каменю на основі лужних алюмосилікатних зв'язуючих з використанням різних алюмосилікатних компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742 + Н626.102.174.2
Шифр НБУВ: РА319535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Мартинова В.Б. 
Модифікований неавтоклавний газополістиролбетон з підвищеними фізичними та механічними властивостями: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.Б. Мартинова ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано можливість використання у складі газобетонної суміші заповнювача у вигляді гранул спіненого полістиролу, що забезпечує одержання ефективного ніздрюватого газополістиролбетону, який характеризується підвищеними фізичними та механічними властивостями. Установлено, що високовольтна електростатична поляризація газобетонних сумішей, які є дисперсними системами типу "Т - Р - Г" (тверде - рідке - газоподібне), на стадії інтенсивного спучування призводить до прискорення процесів газовиділення, розчинення клінкерних мінералів, підвищення ступеня гідратації комплексного в'яжучого, а органно-мінеральна домішка сприяє зв'язуванню вільного вапна у низькоосновні гідроксилікати кальцію. Розроблено оптимальні склади газобетону з заповнювачем у вигляді гранул спіненого плістиролу й органо-мінеральним модифікатором, що у разі наявності оптимальних параметрів електричної активації дозволяє одержати газополістиролбетон, який у порівнянні з контрольним газобетоном (не модифікованим) такої ж марки з середньою густиною характеризується підвищеними фізичними та механічними властивостями (межа міцності у разі стиску вища на 74 %, коефіцієнт теплопровідності нижчий на 38 %, деформації усадки у разі висихання - на 56 %, водопоглинення - на 67 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742 + Н626.102.174.2 +
Шифр НБУВ: РА358164

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського