Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Н51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Будівництво   
1.

Пінчук Н.М. 
Міцність армоцегляної кладки при місцевому прикладанні стискаючого навантаження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.М. Пінчук ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 22 с. — укp.

На базі варіаційного методу теорії пластичності вдосконалено методику розрахунку армоцегляної кладки у разі зминання та розв'язано задачу з визначення межового навантаження армоцегляних елементів за умов центрального та кутового одностороннього місцевого стиснення з урахуванням характеру руйнування, відношення довжини площадки завантаження до висоти елемента, обох міцнісних характеристик сіток за висотою елемента, а також умов на опорних поверхнях. На відміну від норм в армоцегляних елементах запропоновано проводити роздільний облік робочої арматури, розташованої у межах зон відриву та зсуву (у зоні зсуву окрім розтягу передбачається врахування згину). На підставі одержаних теоретичних рішень розмежовано випадки руйнування цегляних і армоцегляних елементів за умов одностороннього зминання залежно від конструктивних факторів та визначено розрахункові залежності для кожного випадку руйнування. Одержано нові експериметальні дані про характер руйнування та межове навантаження цегляних і армоцегляних елементів за одностороннього центрального та кутового прикладання навантаження, деформований стан поздовжньої арматури сіток за висотою елемента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н51-028.4 + Н515-028.4 +
Шифр НБУВ: РА366751

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Міщенко Р.А. 
Напружено-деформований стан багатошарової кам'яної стіни та розрахунок ії несучої здатності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Р.А. Міщенко ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан багатошарових кам'яних стін з жорсткими та гнучкими в'язями за центрального та позацентрального навантаження. Визначено особливості роботи елементів тришарових цегляних простінків. Розроблено рекомендації на підставі результатів проведеного аналізу експериментальних даних і теоретичних досліджень кам'яних конструкцій до розрахунку багатошарових кам'яних стін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н431.31-02 + Н51-028.011
Шифр НБУВ: РА316987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Яременко О.О. 
Напружено-деформований стан пошкоджених куполів та склепінь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.О. Яременко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Досліджено задачу визначення напружено-деформованого стану та несучої здатності пошкодження купольних і зімкнутих склепінь, що дозволяє вирішувати питання, пов'язані з їх проектуванням та відбудовою. Обгрунтовано можливість опису діаграм деформування бетону та цегляної кладки єдиними залежностями. Запропоновано методику побудови діаграм-ізохрон у разі поступового навантаження, що дозволяє урахувати режим спорудження будівель. Вивчено напружено-деформований стан і несучу здатність армокам'яних стовпів у процесі позацентрового стиску, з урахуванням зміни форми епюр напружень. Визначено межі насичення арматурою стиснутої та розстягнутої зон перерізу. Удосконалено методики розрахунку підкріплених кільцевими балками куполів у разі вісесиметричного навантаження та зімкнутих склепінь у пружній постановці. Опрацьовано методику деформаційного розрахунку пошкоджених залізобетонних та армокам'яних куполів з урахуванням тріщин і нелінійного деформування матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.56-028.012 + Н519.5-028.012 +
Шифр НБУВ: РА324850

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Чернєва О.С. 
Напружено-деформований стан та міцність кам'яних конструкцій при зрізі: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.С. Чернєва ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості роботи цегляних стінок при зрізі і стовпчиків при центральному прикладанні навантаження. Встановлено, що на міцність цегляної кладки при зрізі впливають товщина стіни, система перев'язки та міцність цегли і розчину. Запропоновано методику визначення міцності цегляних конструкцій при зрізі, яка враховує фактичний напружено-деформований стан, характер руйнування, основні геометричні параметри та характеристики міцності елемента. Удосконалено традиційну методику шляхом урахування різновиду перев'язки швів кладки. Наведено рекомендації щодо практичного (інженерного) застосування запропонованої методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н51-01-07 + Н51-028
Шифр НБУВ: РА370689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Шаповал С.Л. 
Напружено-деформований стан та міцність цегляної кладки при місцевому її стисненні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Л. Шаповал ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження напружено-деформованого стану (НДС) місцевостиснених цегляних елементів для двох випадків прикладання навантаження - по всій товщині по середині елемента та на край. Експериментально встановлено особливості функціонування цегляних стінок у разі місцевого стиснення та стовпчиків у випадку центрального прикладання навантаження. Виявлено, що на міцність цегляної кладки за місцевого стиснення впливають висота, довжина елемента та розміри штампа. Запропоновано методику визначення міцності цегляних конструкцій за даних умов з урахуванням фактичного НДС, характеру руйнування, основних геометричних параметрів і показників міцності елемента. Розроблено рекомендації щодо практичного застосування нової методики. Результати наукового дослідження впроваджено у практику проектування та будівництва об'єктів різного призначення у Києві, Ужгороді та Каневі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н513.2 + Н519.4-028 +
Шифр НБУВ: РА334808

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Шапоренко Ю.І. 
Несучі стіни будинків з дрібноштучних бетонних каменів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.І. Шапоренко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено єдину уніфіковану номенклатуру дрібноштучних каменів для стінових зовнішніх та внутрішніх конструкцій. Проведено експериментальне дослідження окремих каменів та натурних фрагментів стін з оцінкою їх фізико-механічних характеристик, напружено-деформованого стану та руйнуючих навантажень, а також багатопорожнинних і багатошарових кам'яних стін з виявленням характеру їх роботи за умов центрального та позацентрового стиску. Наведено методику оцінки впливу теплопровідних включень (у тому числі віконних прорізів) на теплофізичні характеристики зовнішніх стін та конструктивні заходи щодо його усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н431.23-02 + Н513.2-02
Шифр НБУВ: РА310672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Васил'єв М.В. 
Обстеження й посилення кам'яних будівель на базі чисельного моделювання несучих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / М.В. Васил'єв ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено числове моделювання несучих систем кам'яних будівель для визначення напружено-деформованого стану кладки та перевірки її несучої здатності під час проектування й у разі оцінювання технічного стану існуючих будівель. Розроблено методику розрахунково-аналітичного оцінювання несучої здатності кладки з урахуванням розрахункових навантажень скінченноелементного розрахунку, що дозволяє оперативно виявити найнебезпечніші ділянки стін будівлі. Відзначено, що перерізи у цих зонах необхідно перевіряти з використанням розробленої методики оцінювання несучої здатності на підставі реакцій у вузлах скінченних елементів, що відповідає чинним нормам стосовно проектування кам'яних конструцій. Запропоновано методику їх посилення з застосуванням залізобетонних оболонок з жорсткими шпонками, що дозволяє забезпечити надійне з'єднання кладки з її посиленням і включенням у роботу. Обгрунтовано необхідність і ефективність розрахункової моделі за результатами обстежень, фізичних експериментів, нормованих методів розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н51-09 +
Шифр НБУВ: РА363886

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Глуховський В.П. 
Оцінка міцності кладки та її однорідності у будівельних конструкціях імпульсними методами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.П. Глуховський ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Експериментально встановлено нові кореляційні залежності міцнісних характеристик різних видів керамічних виробів і кладільних розчинів з параметрами акустичного сигналу, що мають підвищену чутливіть до цих властивостей. Установлено недостатню ефективність використання дисперсійних кривих як критерію оцінювання однорідності кладки у конструкціях за одностороннього доступу. Запропоновано й обгрунтовано використання ударного луна-методу. Розроблено новий підхід до одержання інформації у двох частотних діапазонах - ультразвуковому на підставі оцінки фактичної міцності кладки у конструкціях. Розроблено та реалізовано нову версію методики визначення міцності кладки з керамічних виробів з використанням ультразвукового імпульсного методу. Одержано оптимальні значення параметрів ударних пристроїв для реалізації на базі сучасних інформаційних технологій методу хвилі удару й ударного луна-методу та їх використання у процесі діагностування однорідності кладки у конструкціях. Обгрунтовано вибір критеріїв оцінювання міцності матеріалів керамічної кладки та її однорідності у конструкціях для комплексного використання трьох методів, а саме: ультразвукового, хвилі удару та ударного луна-методу. За натурних умов апробовано методи та запропоновані критерії та доведено вірогідність і коректність методичних і технічних підходів у разі вирішення проблеми забезпечення інформацією про міцність і однорідність кладки у конструкціях, виготовлених з керамічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н51-01-07 с32 + Н51-082.03 +
Шифр НБУВ: РА355528

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Андрух 
Оцінка працездатності елементів старої цегляної кладки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Сергій Леонідович Андрух ; Полтавський національний технічний ун-т ім. Юрія Кондратюка. — Полтава, 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н51-01-07 с108 + Н513.2
Шифр НБУВ: РА359264

Рубрики:

      
10.

Мірошніков В.Ю. 
Прогнозування повзучості та тривалої міцності вогнетривких елементів конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / В.Ю. Мірошніков ; Держ. аерокосм. ун-т ім. М.Е.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено прогнозуванню повзучості та тривалої міцності вогнетривких елементів конструкції у крихкому стані. Використано уточнену величину температури переходу з крихкого стану у пластичний для визначення характеристик динасу. Стан конструкції у промислових умовах знайдено на двох ієрархічних рівнях. Величину навантажування у розрахунковій схемі вибрано відповідно до результатів натурного досліду з використанням механіко-комп'ютерної експертної системи. Встановлено, що конструкція обігріваючого простінку коксової печі за умов симетричного навантаження має необхідний ресурс 200000 г. за температур, що не перевищують температуру в'язко-крихкого переходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.320.4,022 + Н513.2-028.4
Шифр НБУВ: РА310839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Мозговий А.О. 
Розрахунок стін теплових споруд з урахуванням повзучості кладки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.О. Мозговий ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку стін теплових споруд з урахуванням властивостей вогнетривкої кладки та реальних режимів навантаження. Виконано оцінку напружено-деформованого стану обігрівального простінка від силових навантажень і нестаціонарної температурної дії. Запропоновано розрахункові моделі простінка, які враховують властивості вогнетривкої кладки. Визначено параметри пластичного плину динасового мертелю. Обгрунтовано існування узагальнених діаграм повзучості динасового мертелю в інтервалі температур 1100 - 1300 C. Розроблено модель деформування вогнетривкої кладки за умов високотемпературної повзучості. Встановлено вагомий внесок деформації повзучості вогнетривкого розчину в деформацію повзучості кладки. Виконано оцінку ресурсу часу до руйнування вогнетривкої кладки обігрівального простінка під час циклічного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н513.1-02 + Н625.35
Шифр НБУВ: РА310555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Бондар О.М. 
Спосіб локального підсилення кам'яних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.М. Бондар ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 23 с. — укp.

Запропоновано нові способи підсилення кам'яних конструкцій, що базуються на внутрішньому підсиленні кладки у зоні тріщини у поєднанні з локальним обтисненням найбільш пошкоджених ділянок кладки в'язальним дротом або склопластиком. Проведено експериментальні дослідження цегляних елементів із тріщинами, локально підсилених внутрішньою склопластиковою та сталевою арматурою. На підставі одержаних результатів показано ефективність використання запропонованого способу підсилення кам'яних конструкцій і підтверджено повне відновлення їх тріщиностійкості, деформативності та несучої здатності. Проведено теоретичні дослідження окремих каменів, підсилених склопластиковою та сталевою обоймою, виявлено підвищення їх міцності, що сприяє підвищенню міцності цегляної кладки в цілому. Розроблено інженерну методику розрахунку для визначення несучої здатності цегляних стиснених елементів локальним підсиленням як склопластиком, так і в'язальним дротом. Розрахункові передумови підтверджено даними числового експерименту, проведеного за допомогою програми SCAD. Основні результати наукового дослідження впроваджено для підсилення п'яти об'єктів у Харкові та під час розробки проектів відновлення несучої здатності будівель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н51-09 +
Шифр НБУВ: РА344599

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Лі Чинкей 
Штангове армування конструкцій, що мають тріщини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Лі Чинкей ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2002. — 17 с.: мал. — укp.

Досліджено питання посилення конструкцій, що мають тріщини, з використанням штангової арматури, яка закладається в спеціальні пробурені отвори, які закріплюються з одного боку клейким шаром, з другого - гайкою, за допомогою якої напружується. Аналітично визначено співвідношення між параметрами штангової арматури та конструкції, що підсилюється, яке дозволяє підібрати оптимальні розміри та розміщення штанги з найбільшим ефектом. Побудовано графіки, що дають змогу знайти розташування, довжину, діаметр штангової арматури для підсилення стін будівель з цегли, за наявності тріщин, для відновлення необхідної жорсткості. Виконано лабораторні, числові (за допомогою програми DEM) та натурні дослідження з виявлення ефективності штангового армування склепінь, що мають розгалужену структуру розташування тріщин, та встановлення механізму взаємодії конструкції та штанг у стаціонарному стані, а також у стані руйнування. Виявлено вплив відносної товщини шарів склепіння на підвищення несучої здатності у разі штангового армування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н519.3-083 + Н703.1-083
Шифр НБУВ: РА321010

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського