Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Н539.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія: Будівництво   
1.

Лазар В.Ф. 
Методи оцінки міцності, тріщиностійкості позацентрово стиснутих і розтягнутих залізобетонних елементів конструкцій під час короткочасних навантажень: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / В.Ф. Лазар ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть основних моделей і критеріїв лінійної механіки руйнування. Наведено результати досліджень міцності, тріщиностійкості та напружено-деформованого стану бетонних і залізобетонних позацентрово стиснутих або розтягнутих конструкцій. Висвітлено методи оцінювання міцності та тріщиностійкості досліджених елементів на базі концепції пружно-пластичної механіки руйнування та будівельної механіки. Запропоновано розрахункові моделі та одержано розв'язки задач утворення та докритичного росту тріщин. Описано результати аналізу методів механіки руйнування, наведено дані експериментальних досліджень та здійснено їх порівняння з розрахунковими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028 +
Шифр НБУВ: РА354693

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Карапетян С.Х. 
Міцність і стійкість позацентрово стиснутих залізобетонних стрижнів в умовах небагаторазово повторних навантажень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Х. Карапетян ; Держ. п-во "Держ. НДІ буд. конструкцій". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне та теоретичне дослідження роботи позацентрово-стиснутих залізобетонних стрижнів у разі небагаторазових повторних навантажень високих рівнів і розроблено методи їх розрахунку. Встановлено, що малоциклові повторні навантаження високих рівнів призводять до збільшення деформацій бетону та прогинів за рахунок залишкового збільшення початкового ексцентриситету прикладення сили, а також зменшення висоти стиснутої зони бетону, модуля його пружності та несучої здатності стояків. Одержано диференціальні рівняння для визначення залежності між напруженнями та деформаціями бетону позацентрово-стиснутих залізобетонних стрижнів. Розроблено методику розрахунку позацентрово-стиснутих залізобетонних стрижнів за умов небагаторазових повторних навантажень. Запропоновано математичні кінцево-елементні моделі для оцінювання несучої здатності залізобетонних позацентрово стиснутих стояків з урахуванням особливостей їх роботи у разі повторних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.4 +
Шифр НБУВ: РА362286

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Бармотін О.О. 
Міцність нормальних перерізів згинаних і позацентрово стиснених залізобетонних елементів з урахуванням їх форми, розмірів і характеру армування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.О. Бармотін ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено напружено-деформований стан нормальних перерізів залізобетонних елементів з урахуванням розмірів і форми стиснутої зони, розташування поздовжньої та поперечної арматур. Удосконалено методику експериментальних досліджень міцності та деформативності стиснутих залізобетонних елементів. Отримано дослідні дані, розроблено рекомендації щодо впливу градієнта деформацій, форми та розмірів нормального перерізу, поперечного армування на параметри діаграми деформування бетону у разі стиснення. Експериментально встановлено нелінійний розподіл середніх деформацій у залізобетонних елементах, що мають більш одного ряду розтягнутої арматури. Наведено рекомендації щодо удосконалення методики розрахунку міцності залізобетонних елементів з використанням діаграм деформування бетону й арматури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.4
Шифр НБУВ: РА313642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Була С.С. 
Міцність та деформативність позацентрово стиснутих залізобетонних елементів при дії місцевого нагріву: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.С. Була ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження позацентрово стиснутих залізобетонних елементів за дії місцевого нагріву зі сторони стиснутої або розтягнутої зони за різних рівнів попереднього навантаження. Вивчено особливості розподілу температурних напружень у бетоні за дії теплового удару як виду місцевого нагріву. Оцінено його вплив на міцність бетону та як короткотривалої дії - на процеси тріщиноутворення у бетоні з використанням методу акустичної емісії. Базуючись на експериментальних даних, запропоновано залежності для визначення температурного видовження до температурної кривизни осі позацентрово стиснутого елемента за дії місцевого нагріву. Досліджено особливості зміни температурного зусилля за дії місцевого нагріву у навантажених елементах залежно від місцерозташування ділянки нагріву та рівня навантаження. Уточнено методику розрахунку міцності та деформативності позацентрово стиснутих елементів у випадку дії місцевого нагріву. На підставі порівняльного аналізу експериментальних і теоретичних даних доведено вірогідність запропонованих уточнень даної методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.7 +
Шифр НБУВ: РА354580

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Петров М. М. 
Міцність, деформативність та тріщиностійкість приопорних ділянок позацентрово розтягнутих і стиснутих залізобетонних балок: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / М. М. Петров ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено вплив конструктивних чинників і факторів зовнішнього впливу на тріщиностійкість, деформативність і міцність приопорних ділянок дослідних елементів як зокрема, так і у взаємодії один з одним. Встановлено механізми та форми руйнування приопорних ділянок дослідних залізобетонних елементів у залежності від співвідношення дослідних конструктивних чинників і факторів зовнішнього впливу. Удосконалено шарувату деформаційну модель напружено-деформованого стану приопорних ділянок дослідних позацентрово розтягнутих і стиснутих залізобетонних елементів. Адаптовано та реалізовано загальну модель механіки залізобетону шляхом скінченно-елементного розрахунку в ПК "Лира 9.6". Розроблено практичні рекомендації щодо розрахунку міцності похилих і нормальних перерізів приопорних ділянок залізобетонних балок за наявності поздовжніх розтягуючих і стикаючих сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-01 + Н539.15-028
Шифр НБУВ: РА384171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Павліков А.М. 
Напружено-деформований стан навкісно завантажених залізобетонних елементів у закритичній стадії: Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.23.01 / А.М. Павліков ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2008. — 40 с. : рис. — укp.

Наведено результати експериментально-теоретичних досліджень стосовно розв'язання проблеми створення й упровадження в теорію розрахунку та проектування навскісно завантажених бетонних і залізобетонних конструкцій об'ємної нелінійної деформаційної моделі напружено-деформованого стану з урахуванням роботи бетону на закритичній ділянці діаграми його фізичного стану. Сформульовано й обгрунтовано умови існування діаграми стану залізобетонного елемента, яка характеризує його напружено-деформований стану в закритичній стадії для застосовуваної діаграми стану стиснутого бетону. З використанням запропонованої моделі та запроваджених деформаційних екстремальних критеріїв міцності та мінімуму арматури розроблено інженерні методи оцінювання міцності та розрахунку оптимальної кількості арматури у нормальних перерізах залізобетонних конструкцій, які зазнають косого стиску та косого згинання у процесі експлуатації. Одержано аналітичні залежності та діаграми граничних меж оптимальних рівнів фібрових деформацій бетону для проектування будівельних конструкцій з бетонів низьких, середніх і високих класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028
Шифр НБУВ: РА359017

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Заречанський О.О. 
Особливості роботи стиснуто-зігнутих залізобетонних елементів при одноразових і повторних малоциклових навантаженнях: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.О. Заречанський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Одержано експериментальні дані щодо несучої здатності стиснено-зігнутих залізобетонних елементів, які функціонують за умов короткочасних малоциклових навантажень різних рівнів. Встановлено вплив повторних малоциклових поперечних і поздовжніх навантажень різних рівнів на зміну напружено-деформованого стану стиснено-зігнутих залізобетонних елементів. Досліджено вплив повторних малоциклових навантажень на прогини стиснено-зігнутих елементів. Запропоновано методику визначення їх напружено-деформованого стану та розрахунку несучої здатності. Наведено рекомендації щодо використання результатів наукового дослідження для проектування залізобетонних конструкцій, які функціонують одночасно на стиск і поперечний згин і піддаються у процесі експлуатації повторним малоцикловим навантаженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028 +
Шифр НБУВ: РА362276

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Кочкарьов Д.В. 
Робота та несуча здатність залізобетонних елементів за дії осьової стикуючої сили та згину в двох площинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Д.В. Кочкарьов ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Проведено експериментальні дослідження напружено-деформованого стану залізобетонних елементів за дії осьової стискувальної сили та згину в двох площинах. Запропоновано основну систему рівнянь рівноваги, яка описує вивчений стан елементів за будь-якого стиску, згину та розтягу за умов будь-якого рівня навантаження. Одержано та досліджено геометричні характеристики вищих порядків. Доведено можливість використання полінома другого степеня для опису напруг у стиснутому бетоні залізобетонних елементів. Наведено формули для визначення кривини перерізу залізобетонного елемента за різних видів напружено-деформованого стану на довільному етапі завантаження та за будь-якого характеру поперечного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028 +
Шифр НБУВ: РА322003

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Клюка О.М. 
Розрахунок міцності нормальних перерізів залізобетонних елементів при згині з крученням на основі нелінійної деформаційної моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О.М. Клюка ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2010. — 23 с. — укp.

Наведено результати експериментально-теоретичного дослідження щодо розв'язання задачі розрахунку міцності залізобетонних елементів з одиночним і подвійним армуванням, що зазнають сумісного впливу згинального та крутного моментів, на основі нелінійної деформаційної моделі. Розроблено блок-схеми, алгоритми та програми в програмному середовищі MathCAD, що спрощують виконання складних розрахунків залізобетонних елементів під час згину з крученням. Документально доведено можливість застосування розробленої методики розрахунку в практиці проектування реальних залізобетонних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.4
Шифр НБУВ: РА370658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Клюка О.М. 
Розрахунок міцності нормальних перерізів залізобетонних елементів при згині з крученням на основі нелінійної деформаційної моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О.М. Клюка ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2010. — 23 с. — укp.

Наведено результати експериментально-теоретичного дослідження щодо розв'язання задачі розрахунку міцності залізобетонних елементів з одиночним і подвійним армуванням, що зазнають сумісного впливу згинального та крутного моментів, на основі нелінійної деформаційної моделі. Розроблено блок-схеми, алгоритми та програми в програмному середовищі MathCAD, що спрощують виконання складних розрахунків залізобетонних елементів під час згину з крученням. Документально доведено можливість застосування розробленої методики розрахунку в практиці проектування реальних залізобетонних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.4
Шифр НБУВ: РА370658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Клюка О.М. 
Розрахунок міцності нормальних перерізів залізобетонних елементів при згині з крученням на основі нелінійної деформаційної моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О.М. Клюка ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2010. — 23 с. — укp.

Наведено результати експериментально-теоретичного дослідження щодо розв'язання задачі розрахунку міцності залізобетонних елементів з одиночним і подвійним армуванням, що зазнають сумісного впливу згинального та крутного моментів, на основі нелінійної деформаційної моделі. Розроблено блок-схеми, алгоритми та програми в програмному середовищі MathCAD, що спрощують виконання складних розрахунків залізобетонних елементів під час згину з крученням. Документально доведено можливість застосування розробленої методики розрахунку в практиці проектування реальних залізобетонних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.4
Шифр НБУВ: РА370658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Клюка О.М. 
Розрахунок міцності нормальних перерізів залізобетонних елементів при згині з крученням на основі нелінійної деформаційної моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О.М. Клюка ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2010. — 23 с. — укp.

Наведено результати експериментально-теоретичного дослідження щодо розв'язання задачі розрахунку міцності залізобетонних елементів з одиночним і подвійним армуванням, що зазнають сумісного впливу згинального та крутного моментів, на основі нелінійної деформаційної моделі. Розроблено блок-схеми, алгоритми та програми в програмному середовищі MathCAD, що спрощують виконання складних розрахунків залізобетонних елементів під час згину з крученням. Документально доведено можливість застосування розробленої методики розрахунку в практиці проектування реальних залізобетонних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.4
Шифр НБУВ: РА370658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Лазарєв Д.М. 
Розрахунок міцності стиснуто-зігнутих залізобетонних елементів на основі деформаційної моделі з екстремальним критерієм: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Д.М. Лазарєв ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено методику розрахунку міцності залізобетонних елементів у нормальних перерізах на базі деформаційної моделі з екстремальним критерієм із використанням числових та оптимізаційних методів. Досліджено вплив процента армування, класу бетону й арматури на межову деформацію найбільш стисненої грані бетону стиснено-зігнутих залізобетонних елементів. Розроблено й експериментально підтведжено методику визначення межової деформації стисненої грані бетону залізобетонного елемента на базі деформаційної моделі з екстремальним критерієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.4 +
Шифр НБУВ: РА359532

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Яковенко І.А. 
Розрахунок ширини розкриття тріщин позацентрово стиснутих залізобетонних конструкцій, підсилених при реконструкції: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / І.А. Яковенко ; ВАТ Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено нову методику розрахунку ширини розкриття тріщин і встановлено залежності для визначення відстані між тріщинами у залізобетонних конструкціях, підсилених під час реконструкції, що базуються на традиційних передумовах теорії залізобетону й основних положеннях механіки руйнування з урахуванням податливості шва між різними бетонами у вигляді умовного зосередженого зсуву й ефекту порушення суцільності. Проведено експериментальні дослідження й одержано дані, які доповнюють наявний дослідний матеріал і надають можливість перевірки запропонованого розрахункового апарату й основних передумов і допущень. Виконано числовий факторний і порівняльний аналізи у широкому діапазоні зміни армування, рівня попереднього напруження, класу бетону, ексцентриситету, форми та розмірів поперечного перерізу, товщини захисного шару, показано достатню точність результатів, одержаних за розробленою методикою, а також покладених в її основу передумов і допущень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.013
Шифр НБУВ: РА370596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського