Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (92)
Пошуковий запит: (<.>U=Н762.107$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Будівництво   
1.

Припотень Ю.К. 
Вдосконалення методів розрахунку та розробка конструктивних елементів для систем опалення за допомогою високотемпературних газових випромінювачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / Ю.К. Припотень ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено критерій комфортності для променевих систем опалення. Розглянуто особливості сприйняття людиною інфрачервоного випромінювання. Розроблено математичну модель теплового режиму приміщення, яка враховує особливості інфрачервоного опалення (пряме опромінення людини та поверхонь, напрямок теплових потоків від нагрітих поверхонь огороджувальних конструкцій до внутрішнього та зовнішнього повітря, можливість створення різних температурних умов на загальній площі приміщення в процесі забезпечення комфортного стану людини. Наведено математичну модель теплоповітряного режиму, яка враховує взаємозв'язок систем променевого опалення та вертиляції приміщення. Досліджено особливості розрахунку теплоповітряного режиму під час використання місцевої вентиляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.107-5
Шифр НБУВ: РА315516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Солод Л. В. 
Метод розрахунку і раціональні параметри інфрачервоних трубчастих газових обігрівачів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.03 / Л. В. Солод ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше побудовано математичну модель інфрачервоного трубчастого газового обігрівача як гідравлічного ланцюга з розподіленими та регульованими параметрами. Сформульовано нові задачі розрахунку та визначення раціональних параметрів інфрачервоних трубчастих газових обігрівачів, включаючи тепловий та гідравлічний розрахунок обігрівача, розрахунок температурних подовжень трубчастої поверхні обігрівача. Одержано методи чисельного рішення задач розрахунку та визначення раціональних параметрів інфрачервоного трубчастого газового обігрівача на основі еволюційного пошуку найбільш переважних рішень. Експериментально доведено достовірність розробленої математичної моделі інфрачервоного трубчастого газового обігрівача як гідравлічного ланцюга та методу його розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.107.5
Шифр НБУВ: РА382294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Болотських М.М. 
Підвищення ефективності систем опалення газовими трубчастими інфрачервоними нагрівачами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / М.М. Болотських ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

З метою зниження енергетичних витрат під час опалення виробничих приміщень газовими трубчастими інфрачервоними нагрівачами удосконалено їх конструкції та методики розрахунку. Уперше для таких систем опалення досліджено характер зміни параметрів мікроклімату у робочій зоні опалювального приміщення, розроблено більш досконалі, у порівнянні з існуючими, фізичну та математичну моделі теплового режиму. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено методику розрахунку систем опалення трубчастими інфрачервоними нагрівачами, що дозволяють забезпечувати у приміщенні комфортні параметри мікроклімату відповідно до вимог ДСТ 12.1.005-88 за мінімальних енерговитрат, розроблено удосконалений трубчастий нагрівач. Результати наукового дослідження впроваджено у ВАТ "Харківгаз" у процесі розробки проекту опалення Безлюдівської авторемонтної майстерні у Харкові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.107.5 +
Шифр НБУВ: РА368155

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Белал Б. 
Сонячні системи тепло- і холодопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / Б. Белал ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Виявлено основні тенденції розвитку сонячної енергетики стосовно розв'язання задач теплопостачання та охоложення. Розроблено основні вимоги для сучасних сонячних систем та нові рішення для геліосистем (ГС) з плоскими сонячними колекторами (СК) з урахуванням мінімізації енерговитрат й екологічно шкідливих наслідків їх практичного застосування. Розроблено математичну модель термосифонної сонячної системи ГС. Проведено обгрунтування квазістаціонарності режиму теплообміну для колектора, трубопроводів, а також для характеру ламінарної течії рідини у замкненому гідравлічному контурі ГС. Наведено алгоритм розрахунку густини сонячної енергії, яка припадає на одиницю площі похилого колектора для будь-якого його розташування на Земній поверхні (розрахунки проведено у середовищі математичного пакета Matlab). Запропоновано методику розрахунку оптимального нахилу плоского СК щодо горизонту залежно від широти місця, за якого поглинювана сумарна енергія має максимальне значення. Виконано експериментальні дослідження натурних зразків плоских СК на полігоні. Розроблено схемні рішення та принципи інженерного оформлення ГС і сонячних водоаміачних холодильних систем, а також повномасштабні пілотні установки сонячного нагрівання та охолодження (систем теплопостачання в Україні, холодильних в Алжирі), що підтвердили високі характеристики створених систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.107.7 + Н762.107.7 + Н762.107.7
Шифр НБУВ: РА321348

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Черних Л.Ф. 
Теплові режими приміщень при енергоощадному теплоакумуляційному підлоговому електроопаленні: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / Л.Ф. Черних ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено теплофізичні основи енергоощадних теплоакумуляційних технологій підлогової електричної кабельної системи опалення приміщень (ЕКСО-ТА) з подачею електроенрегії за пільговими нічними тарифами. Проведено вибір конструктивних і режимних параметрів даного типу опалення, які забезпечують нормовані та комфортні умови приміщення. Сформульовано відповідну математичну модель процесів теплопереносу, яка передбачає врахування ускладнювальних факторів, а саме: одночасної дії променистого та конвекційного теплообміну між опалювальною підлогою, огороджувальними конструкціями та повітрям приміщення, акумуляції тепла огордженнями й опалювальною підлогою, залежності від температури коефіцієнтів променистої та конвекційної теплопровіддачі на поверхнях огороджень, теплопередачі через зовнішні стіни зі змінними температурами повітря всередині та зовні приміщення. Розроблено аналітично-числовий метод розв'язання нестаціонарних нелінійних задач визначення теплового режиму приміщення з застосуванням скінченних інтегральних перетворень і відповідне програмне забезпечення. Створено спеціалізований кліматичний комплекс КиївЗНДІЕП для проведення досліджень теплового режиму приміщень з підлоговою ЕКСО-ТА. На базі цього комплексу проведено параметричні дослідження теплового стану приміщень. Розроблено рекомендації щодо вибору типів і енергоощадних режимів роботи підлогової ЕКСО-ТА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.107.3 +
Шифр НБУВ: РА364150

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Толулопе Одунламі 
Удосконалення систем опалення шляхом використання пасивного сонячного теплонадходження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / Толулопе Одунламі ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності використання сонячного надходження в пасивних системах опалення будівель. В результаті числового моделювання й експериментальних вимірювань обгрунтовано архітектурно-будівельні та теплотехнічні параметри будівель з "сонячними басейнами". З використанням ексергетичного методу удосконалено процес оцінки ефективності даних систем за удільними тепловими витратами. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування пасивних систем опалення з використанням склопакетів типу "теплове дзеркало".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.107.7 +
Шифр НБУВ: РА350330

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського