Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Н763.03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Будівництво   
1.

Холодков В.В. 
Газодинамічна установка утилізації газових викидів вузла одоризації газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / В.В. Холодков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено принципово нову схему утилізації скидного газу вузла одоризації газу шляхом змішування скидного газу та газу, що надходить на газовикористовувальні установки за допомогою турбулентного змішувача з багатоструминною подачею скидного газу. Удосконалено методику розрахунку кількості одоранту в газовій фазі в місткостях одоранту, яка дозволяє одержати більш точні результати. Запропоновано метод розрахунку турбулентного змішувача з багатоструминною подачею скидного газу для установки утилізації скидного газу шляхом змішування газів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03-04 +
Шифр НБУВ: РА330006

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Кузь М.В. 
Методи та пристрої зменшення впливу кліматичних факторів на облік газу в комунально-побутовій сфері: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / М.В. Кузь ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше розроблено математичну модель залежності температури газу, що обліковується побутовими лічильниками, від температури повітря навколишнього і робочого середовища, а також математичну модель залежності тиску газу у газопроводі від висоти розташування точки вимірювання об'єму газу над рівнем моря, що дає змогу коректувати виміряний лічильником об'єм газу з урахуванням його тиску та температури обчислених на підставі статистичних даних гідрометеорологічних служб. Запропоновано новий графічний метод приведення облікового об'єму газу до стандартних умов, що дає змогу швидко, без вимірювання впливових фізичних величин, здійснити корекцію показників лічильників газу. Розроблено метод і пристрої прямої механічної корекції показів лічильників газу, завдяки якому є можливим без втручання в роботу лічильника газу, за допомогою додаткового вмонтованого перед лічильником механічного коректора, відображати на засобах індикації лічильника величину об'єму газу за стандартних умов. Розроблено технічну та нормативну засади метрологічного забезпечення для здійснення державного метрологічного контролю розроблених способів і засобів корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03-49 +
Шифр НБУВ: РА345095

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Адаменко А.В. 
Моделі і методи стану газотранспортних систем у стаціонарному режимі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.В. Адаменко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод формування системи рівнянь і нерівностей задач оцінювання стану та параметрів газотранспортних систем (ГТС) у стаціонарному режимі на базі математичної моделі усталеного потокорозподілу (УПР) в ГТС з використанням множин невідомих, виміряних і оцінюваних змінних і виразів моделі, який застосовано для розв'язання широкого складу задач потокорозподілу. На підставі цього методу сформульовано узагальнену постановку задач оцінювання стану та параметрів ГТС у стаціонарному режимі. Наведено методику розв'язання сформульованої задачі оцінювання. З узагальненої постановки задач оцінювання одержано та розв'язано задачу оцінювання тисків, температур, витрат і складу газу. Розроблено алгоритмічну модель УПР в ГТС з застосуванням об'єктно-орієнтованого підходу, яка використовує новий спосіб зниження порядку вихідної системи рівнянь моделі ГТС, що базується на вираженні одних змінних моделі через інші за допомогою розв'язання відповідних рівнянь моделі та розробки ряду алгоритмів. Експериментально підтверджено, що дисперсії оцінок, одержані в результаті розв'язання задач оцінювання стану ГТС, зменшуються за умов збільшення ступеня перевизначеності системи рівнянь моделі УПР в ГТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03
Шифр НБУВ: РА321366

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Мощенко І.О. 
Оптико-тепловий метод вимірювання витрати природного газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / І.О. Мощенко ; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та спожив. політики, Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2005. — 24 с. — укp.

Розроблено безконтактний оптико-тепловий метод вимірювання витрат природного газу. Виявлено залежність показника заломлення від параметрів стану в багатокомпонентних сумішах природних газів, встановлено межі їх застосування. Розроблено модель аналізу теплових та гідродинамічних процесів у системі "трубопровід - газове середовище" за наявності зовнішнього джерела нагрівання, яка враховує закони розподілу швидкостей газового потоку. Науково обгрунтовано основні вимоги щодо вибору довжини хвилі джерела випромінювання та міжпроменевої відстані, які дозволяють мінімізувати похибку методу у широкому діапазоні діаметрів трубопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03-049 +
Шифр НБУВ: РА340458

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Тищик С.М. 
Підвищення ефективності розподілу природного газу в умовах обмежених постачань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / С.М. Тищик ; Донб. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено стійкість роботи систем газопостачання міст у процесі регулювання нерівномірності споживання природного газу з використанням споживачів-регуляторів. Перерозподіл обсягів природного газу здійснено із застосуванням методики складання диспетчерських графіків його розподілу та вибору кількості черг вилучення газу, що базується на узагальненій залежності рівня газоспоживання комунально-побутовим сектором від тривалості стояння температур зовнішнього повітря. Складові узагальненої залежності виділено на основі лінійного рівняння залежності витрати газу від температури зовнішнього повітря. На підставі одержаних рівнянь для черг обмеження наведено рекомендації щодо вибору їх кількості. Розроблено програму розрахунків на ЕОМ параметрів диспетчерських графіків розподілу природного газу за умов обмежених постачань газу. Зазначено, що програма містить у собі: уведення вихідних даних (щомісячно та щодобово); обробку вихідних даних і виведення лінійного рівняння (на основі добових або місячних витрат газу); аналіз лінійного рівняння; висновок узагальненого рівняння та розрахунок базового варіанта; аналіз даного варіанта та вибір кількості черг обмеження; оперативне коригування складених графіків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03 +
Шифр НБУВ: РА325694

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Савченко О.О. 
Фрикційне нагрівання природного газу в енергетичному роздільнику: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.О. Савченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано метод нагрівання природного газу, що дозволяє запобігти обмерзанню регулятора тиску газу на газорозподільній станції. Установлено, що наявні методи нагрівання природного газу перед процесом дроселювання на газорозподільних станціях потребують додакового виду енергії, є неекономічними та, у деяких випадках, небезпечними під час використання. Запропоновано нову схему газорозподільної станції, в якій нагрівання природного газу здійснюється за допомогою енергетичного роздільника. Метод базується на здатності такого роздільника утворювати два потоки, температура одного з них є вищою за температуру вхідного газу, який потім подається на регулятор тиску. Досліджено механізм цього процесу. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено ефективність застосування енергетичного роздільника з метою запобігання утворенню кристалогідратів на елементах регулятора часу. Одержано залежності для визначення коефіцієнта співмірності енергетичного розділення повітря та природного газу, ступеня нагрівання газу, оптимальних геометричних розмірів роздільника. Розроблено методику розрахунку його основних геометричних розмірів і термодинамічних параметрів за умов використання для нагрівання природного газу на газорозподільних станціях. Виконано техніко-економічні розрахунки запропонованої станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03 +
Шифр НБУВ: РА355885

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського