Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Н78-082.04$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Юмина Ю. М. 
Біоплівка гетеротрофних бактерій як чинник біопошкоджень захисного покриття Полікен 980-25: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Ю. М. Юмина ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено якісний склад природного угрупування гетеротрофних бактерій, яке зруйнувало бутилкаучуковий шар покриття Полікен 980-25. Визначено питоме продукування синтезу екзополімерного комплексу (ЕПК), загальну кількість білку та вуглеводів у ЕПК за різних моделей росту. Вивчено моносахаридний склад ЕПК. Встановлено, що моносахаридний склад ЕПК біоплівки більш різноманітний, ніж у планктоні, ксилоза була виявлена тільки у ЕПК біоплівок моно- та бінарних культур. Показано, що міцність до розриву захисного покриття Полікен 980-25 під впливом біоплівок, які сформовані моно- та бінарними культурами значно знижуються. Проаналізовано, що механізм біодеградації бутилкаучукового шару під впливом моно- та бінарної біоплівок відбувається внаслідок окисної деструкції. Запропоновано можливий механізм біодеградації бутилкаучукового шару покриття Полікен 980-25.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873 + Н78-082.04
Шифр НБУВ: РА375592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Піляшенко-Новохатний А. І. 
Екологічні аспекти формування та функціонування корозійно небезпечних угруповань грунтових мікроорганізмів: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / А. І. Піляшенко-Новохатний ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 40 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив техногенних навантажень на зміни кількісного й якісного складу мікробних угруповань грунтів, прилеглих до підземних металевих споруд. Вперше запропоновано можливий розподіл функцій між групами мікроорганізмів, які складають корозійнонебезпечне угруповання, в загальному корозійному процесі. Виявлено трофічні механізми, за рахунок яких можливе підтримання якісного сталого складу угруповання мікроорганізмів та високого рівня швидкості біокорозійного процесу. Доведено, що ступінь корозійних руйнувань підземних споруд може бути оцінений без розкопування об'єкта та проведення поверхневого огляду, а базуючись лише на визначенні складу мікробних метаболітів у прилеглих грунтах. Виявлено синергетичний ефект у разі спільної дії корозійно активних бактерій декількох систематичних груп. Вперше теоретично обгрунтовано та дослідно підтверджено, що вибір значення величини потенціалу катодного захисту залежить від складу аніонів грунту, в якому експлуатується споруда. Визначено вимоги щодо властивостей інгібіторів, які можуть застосовуватись для захисту підземних металевих комунікацій від мікробної корозії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873 + Н78-082.04
Шифр НБУВ: РА382028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Джала Р.М. 
Методи і засоби електромагнітних обстежень захисту від корозії підземних трубопроводів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.16 / Р.М. Джала ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні засади створення та функціонування електромагнітної інформаційно-вимірювальної системи (ЕМ ІВС) для обстежень стану комплексного захисту від корозії підземних магістральних трубопроводів. Побудовано математичну модель і досліджено інформативні ознаки ЕМ поля підземного трубопроводу, вибрано вимірювані параметри. Запропоновано методи та технічні засоби визначення координат і безконтактних вимірювань змінних і постійних струмів, що протікають підземним струмопроводом, а також методи визначення розподілу вздовж траси густини струму катодного захисту, перехідного опору "труба-земля" та його складових (грунту, ізоляції, поляризації) за безконтактними вимірами змінної складової струму та додатковими контактними вимірами постійних і змінних напруг. Розроблено структуру, алгоритми та засоби технічного забезпечення ЕМ ІВС, створено апаратуру типу БІТ-КВП для безконтактних вимірювань струмів з метою передачі даних у комп'ютер, програми обробки і відображення інформації. Наведено методику оперативного визначення параметрів ізоляційного покриття та електрохімічного захисту в системі комплексних обстежень технічного стану трубопроводів для виявлення найбільш імовірних місць корозії та запобігання пошкодженням підземних трубопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-082.04 + З965.981 +
Шифр НБУВ: РА321977

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського