Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (20)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Н824$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Будівництво   
1.

Шулик В.В. 
Методичні проблеми формування регіональних рекреаційних систем (на прикладі Полтавської області): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.В. Шулик ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання формування регіональних рекреаційних систем. На основі загальних системних принципів запропоновано моделі рекреаційної системи та досліджено їх компоненти. Уточнено визначення поняття "рекреація" та висвітлено поняття "рекреаційна система". Доведено необхідність формування рекреаційної системи регіону у вигляді відповідної галузі господарства. Обгрунтовано напрямок розробки критерію ефективності рекреаційних систем. Для конкретного регіону наведено рекомендації щодо формування функціональної та просторової складових, оцінки та ранжування варіантів рішення рекреаційної системи на регіональному та районному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н824(4УКР-4ПОЛ) + Щ113(4УКР-4ПОЛ)9
Шифр НБУВ: РА312385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Шулик В.В. 
Методологічні основи формування рекреаційних систем в Україні: автореф. дис... д-ра архітектур. наук: 18.00.01 / В.В. Шулик ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 26 с. — укp.

Розглянуто питання функціонально-планувальної організації рекреаційних систем у містобудівному просторі України на основі системного підходу. Розкрито сутність рекреації людини, наведено перелік типів рекреаційних об'єктів. На основі закономірностей самоорганізації запропоновано теоретичну модель внутрішньої динаміки рекреаційної системи міста. Охарактеризовано схему, процедуру моделювання та напрямки для розробки критерію ефективності рекреаційних систем. Запропоновано районування території України. Наведено рекомендації з функціонально-планувальної організації рекреаційних систем, що передбачають формування поля варіантів їх функціонально-просторової організації через побудову конструктивного каркасу на рівні регіону чи району та вводять зони максимальної концентрації рекреантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н824 + Н824 + Н824
Шифр НБУВ: РА361488

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Усачова О.Ю. 
Удосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей в сучасному місті (на прикладі м. Харкова): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Ю. Усачова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено композиційну структуру інноваційних об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі та розроблено їх типологічну характеристику. Визначено принципи композиційного формування інноваційних об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі з використанням засобів ландшафтного дизайну. Розроблено методику вдосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей у містах України із застосуванням тематичних модулів і їх інтеграцією в рекреаційні комплекси, дитячі центри та інші типи середовища. Уточнено й доповнено поняття "рекреаційне середовище для дітей", "типологія об'єктів відпочинку для дітей", "рекреаційний комплекс", "тематичний модуль". Узагальнено та систематизовано особливості композиційного формування рекреаційного середовища для дітей з розважальною функцією на прикладі зарубіжного досвіду. Визначено, що найбільш поширеним типом рекреаційного середовища є рекреаційні простори типу "Діснейленд". Виявлено основні прийоми композиційного формування цих об'єктів, зокрема, функціональне, образне, динамічне моделювання. Встановлено, що в результаті еволюційного розвитку цих об'єктів виникло рекреаційне середовище з розважально-оздоровчою функцією та з'явилися в кінці ХХ ст. об'єкти відпочинку з водним середовищем. Проаналізовано їх композиційну структуру на основі досвіду проектування, будівництва й експлуатації цих об'єктів у далекому та ближньому зарубіжжі. Визначено три типи об'ємно-просторової організації, а також основні критерії диференціації та відповідну типологію рекреаційного середовища з розважально-оздоровчою функцією. Проведено аналіз сучасного стану науки та практики з досліджуваної проблематики. Уточнено задачі удосконалення композиційних прийомів формування рекреаційного середовища для дітей в сучасному місті, розглянуто існуючий рекреаційний потенціал в містах України. Встановлено, що найкращим рекреаційним потенціалом і високою мобільністю володіють мініпростори з переважанням розважальної та розважально-оздоровчої функції з системою тематичних модулів. Розроблено типологічну характеристику типів рекреаційного середовища для дітей з системою тематичних модулів. Запропоновано модель розміщення об'єктів відпочинку для дітей в міському середовищі (на прикладі м. Харкова).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н824 +
Шифр НБУВ: РА367142

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Сокольська О.С. 
Формування рекреаційного середовища для молоді: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.С. Сокольська ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей формування системи об'єктів рекреації для молоді в міському середовищі. Визначені структура і номенклатура, виявлені рівні рекреаційного середовища. Досліджені особливості, виявлена структура та предметний зміст рекреаційної діяльності молоді. Розроблені теоретичні принципи та запропонована модель формування рекреаційного середовища з урахуванням комплексу визначних факторів і соціально-педагогічних завдань, розроблені рекомендації по проектуванню молодіжних рекреаційних об'єктів з високою соціальною ефективністю в нових соціально-економічних умовах суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н824

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського