Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=П034.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Цвик Т.І. 
Антропогенно-генетична обумовленість формування фосфатного режиму буроземів Карпатської гірської провінції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.18 / Т.І. Цвик ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності формування показників фосфатного режиму грунтів буроземного типу Карпатської гірської провінції та його трансформації під впливом екстенсивного сільськогосподарського використання, зміни умов проходження грунтоутворювального процесу та дії факторів інтенсифікації. Проаналізовано просторово-профільний характер зміни головних показників фізико-хімічних властивостей та фосфатного режиму грунтів за умов екстенсивного сільськогосподарського використання грунтів буроземного типу. Простежено трансформацію та динаміку показників фосфатного режиму під впливом типових для території дослідження умов зволоження й виду рослинного опаду, дії хімічних меліорантів та осушення. Вивчено вплив вапнування, фосфоритування та вапнування в поєднанні з фосфоритуванням на фосфатний режим грунтів буроземного типу з різними генетичними особливостями. Запропоновано показники для агроекологічного моніторингу та шляхи оптимізації фосфатного режиму грунтів буроземного типу з різними генетичними особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.15-2 +
Шифр НБУВ: РА366847

Рубрики:

      
2.

Войтків П.С. 
Буроземи пралісів Українських Карпат: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / П.С. Войтків ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано чинники грунтоутворення у пралісових екосистемах Українських Карпат. Охарактеризовано екологічні умови формування буроземів. За результатами вивчення морфології виявлено відмінності у показниках і ознаках буроземів пралісів і різних типів лісів, зокрема, потужності лісової підстилки та верхнього гумусового горизонту, структури, забарвлення, щебенюватості. З'ясовано, що буроземи характеризуються важкосуглинковим, рідше - середньо- та легкогливим гранулометричним складом і добре вираженою мікроагрегованістю. Зміна загальних фізичних властивостей відбувається у верхніх горизонтах буроземів і зумовлена антропогенним впливом. Буроземи характеризуються високим вмістом і запасами гумусу, зокрема, у верхній частині грунтового профілю, середньою забезпеченістю нітрогеном, гуматно-фульватним і фульватним типом гумусу. У складі увібраних катіонів алюмінію, кальцію, магнію та значно менший вміст гідрогену, наявні слабо- та сильнокисла реакція грунтового розчину, висока гідролітична кислотність. Спостережено інтенсифікацію процесів внутрішньогрунтового вивітрювання у верхній частині гумусового горизонту у буроземів букових і по всьому профілю буроземів смерекових пралісів. На підставі аналізу досліджень показано, що буроземи пралісових екосистем Українських Карпат є унікальними, особливо цінними грунтами, які потребують охорони та включення їх до Червоної книги грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.15-2(4УКР3) + П032.36(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА359679

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Вархол О.В. 
Калій в буроземах Зовнішньо-Карпатської та Передкарпатської височинної областей (еколого-генетичний аналіз): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.18 / О.В. Вархол ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Узагальнено теоретичні основи калійного режиму грунтів. Виявлено його залежність від показників грунтів, зокрема кислотності та мінералогічного складу. Встановлено параметри, які характеризують калійний стан грунтів Українських Карпат. Описно особливості морфологічної будови головних підтипів буроземних грунтів на природних та антропогенно-трансформованих угіддях. Визначено генетико-екологічні параметри та фактори, які впливають на вміст і розподіл калію у грунтах буроземно-лісової області. Виявлено закономірності профільного розподілу вмісту калію у грунтах різних елементарних ландшафтів. Встановлено зміни вмісту калію залежно від вологості зразків грунтів. Проведено порівняльний аналіз калійного режиму грунтів Передкарпаття та Зовнішньо-Карпатської областей, а також між буроземами та грунтами чорноземного ряду Степу України. Наведено порівняльну характеристику вмісту калію у сучасних і палеогрунтах. На прикладі грунтів Передкарпаття встановлено зміни вмісту калію залежно від вологості зразків грунтів. Виявлено, що потенційна буферна здатність стосовно калію має комплексний характер і залежить від впливу властивостей грунту, зоркема, від мінералогічного складу грунтоутворювальних порід і фізико-хімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.15-2(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА362974

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського