Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=П040.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Дімова С.Б. 
Використання нового біологічного препарату комплексної дії біограну як засобу оптимізації продукційного процесу рослин картоплі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / С.Б. Дімова ; Ін-т сільськогосп. мікробіології УААН. — Чернігів, 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості взаємодії бактерій роду Azospirillum з рослинами картоплі та вплив нового препарату комплексної дії біограну, створеного на основі азоспірил і вермикомпосту, на формування мікробного угруповання кореневої зони, розглянуто фізіологічні аспекти оптимізації продукційного процесу у разі поєднання інокуляції з різними рівнями удобрення культури. Проаналізовно взаємодію бактерій роду Azospirillum з рослинами картоплі in vitro, а також вплив інокуляції азоспірилами на урожайність культури за польових умов. Встановлено, що ефект бактеризації значно підсилюється у разі поєднання азоспірил з вермикопостом. Доведено, що використання біограну в технологіях вирощування картоплі сприяє оптимізації формування мікробного угруповання у ризосфері, що позитивно впливає на перебіг процесів біологічної трансформації біогенних елементів у кореневій зоні рослин та сприяє покращанню мінерального живлення культури. Виявлено, що застосування біограну активно впливає на розвиток кореневої системи рослин картоплі, формування фотосинтетичного апарата, синтез крохмалю й аскорбінової кислоти. Встановлено, що урожайність культури збільшується на 8,7 - 28,0 % залежно від агрофону та сорту картоплі, виявлено зростання товарності продукції, покращання її якості та зниження рівня вмісту нітратів у бульбах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-434 + П040.7 +
Шифр НБУВ: РА356152

Рубрики:

      
2.

Негруцька В.В. 
Розробка бінарної функціонально асиметричної бактеріальної системи як способу одержання біопрепаратів для рослинництва: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / В.В. Негруцька ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до створення широкого кола біопрепаратів для рослин, суть якого полягає у розробці бактеріальної системи, у якій один з компонентів має корисні властивості для рослин (бактерія-партнер), а другий продукує метаболіти для забезпечення пролонгованого існування неспороутворюваних бактерій у гельовій формі. Система відповідає технологічним вимогам до біопрепарату. Постійним компонентом цієї системи є ЕПС-синтезувальна бактерія, яку виділено з природного джерела - цеоліту (Сокирницького родовища, Україна) й індентифіковано з використаннями мікробіологічних методів і за аналізом 16S рДНК як Paenibacillus sp. Мінерал цеоліт використано як іммобілізувальний агент у розробленій системі. На прикладі бінарної культури Paenibacillus sp. ІМБГ 156 - Klebsiella oxytoca ІМБГ 26, одержаної шляхом спільного культивування. Показано подовження терміну життєдіяльності K. oxytoca до трьох місяців зі збереженням корисних для рослин властивостей. Показано можливість скерованого дизайну бактеріальної системи, тобто заміни бактерії-партнера, яка визначає тип біопрепарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.79 + Е422.141.2*803.241 +
Шифр НБУВ: РА344737

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського