Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (68)
Пошуковий запит: (<.>U=П072.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Макарчук О.В. 
Глибинний розпушувач локальної дії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / О.В. Макарчук ; Придніпр. держ. акад. буд-ва і архіт. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено закономірності процесів розробки грунтів глибинними розпушувачами локальної дії з самообертовими фрезами. На підставі результатів досліджень науково обгрунтовано раціональні параметри даних фрез. Розроблено методику інженерного розрахунку робочого обладнання. Створено глибинний розпушувач локальної дії з самообертовими фрезами, проведено його лабораторні та польові випробування. За їх результатами підтверджено енергетичну ефективність використання розробленого розпушувача. Проаналізовано його економічну ефективність і показано, що реалізація глибинного розпушувача у виробництві дозволяє досягти річного економічного ефекту в межах 30 000 грн. на одиницю техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248.9 розушувач +
Шифр НБУВ: РА357279

Рубрики:

      
2.

Лук'янчук О.П. 
Обгрунтування конструктивно-технологічних параметрів ярусного глибокорозпушувача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.П. Лук'янчук ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності глибокого розпушення грунту на основі створення нового ярусного робочого органу глибокорозпушувача. На базі врахування фізико-механічних характеристик грунту в орному та підорних шарах визначено його констуктивно-технологічні параметри. Проаналізовано сучасні способи та засоби розпушення грунту, визначено недоліки й обгрунтовано напрямки їх усунення. Визначено форму та параметри грунторозпушувальних поверхонь в орному та підорних шарах та їх просторове розміщення в площині руху ярусного глибокорозпушувача. Розроблено програму та методику експериментальних досліджень, наведено конструкцію та принцип дії лабораторних установок. На підставі результатів експериментальних досліджень визначено вплив фізико-механічних характеристик грунту на параметри грунторозпушувальних поверхонь і встановлено роль їх конструктивно-технологічних параметрів у зміні показників розпушення грунту. Розроблено й апробовано за виробничих умов методику інженерного розрахунку ярусного глибокорозпушувача та розраховано економічну ефективність його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248.9 глибокорозпушувач +
Шифр НБУВ: РА335778

Рубрики:

      
3.

Бондарєв С.І. 
Обгрунтування оптимального міжремонтного наробітку стрілчастих лап культиваторних агрегатів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.І. Бондарєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності роботи культиваторів з полільними лапами запропоновано шляхи оптимізації їх міжремонтного наробітку. На підставі теоретичних та експериментальних досліджень встановлено вплив наробітку на ступінь спрацювання лез лап, а також вплив радіуса леза на тяговий опір та якісні показники. Аналітично визначено допустимий радіус спрацьованого леза залежно від твердості грунту та руйнівного напруження в процесі різання коренів бур'янів. Виявлено, що за даного радіуса леза лапи якісні показники не перевищують величини, встановлені агротехнічними вимогами. Доведено, що у разі дотримання оптимального наробітку між відновленнями у порівнянні з прийнятими у господарствах (80 - 100 км) економічна ефективність від застосування нового методу оптимізації міжремонтного наробітку (для культиватора КПС-4 за річного наробітку 400 га) становить у середньому 276 грн. на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248 +
Шифр НБУВ: РА353004

Рубрики:

      
4.

Пугач А. М. 
Обгрунтування параметрів культиваторних лап, оснащених елементами локального зміцнення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / А. М. Пугач ; Вінниц. нац. аграр. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с.: табл. — укp.

Висвітлено питання підвищення технічного рівня стрілчастих лап культиватора, зокрема зносостійкості й якості підрізання бур'янів. Встановлено оптимальні параметри лапи і зон локального зміцнення її поверхні на базі розроблених математичних моделей руху грунту на робочій поверхні стрілчастої лапи та моделі керованого зносу леза. Експериментально досліджено закономірності керованого зносу леза лапи та вплив профілю, який формується, на якість підрізання бур'янів. Розроблено й експериментально перевірено методики прискорених та імітаційних випробувань. Розроблено методику інженерного проектування стрілчастої лапи з елементами локального зміцнення поверхі. Проведено польові випробування та розраховано прогнозований економічний ефект від впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24-3
Шифр НБУВ: РА369792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Замойська К.В. 
Обгрунтування параметрів ротаційного розпушувача грунту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / К.В. Замойська ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення якості виконання технологічного процесу передпосівного обробітку грунту ротаційним розпушувачем і зменшення енергетичних затрат на процес обробітку. Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесу роботи ротаційного розпушувача грунту. Обгрунтовано його раціональні конструкційно-технологічні параметри. Експериментально досліджено вплив цих параметрів і фізико-механічних властивостей грунту на якісні й енергетичні показники роботи розпушувача під час передпосівного суцільного обробітку грунту. Розроблено інженерну методику розрахунку ротаційних розпушувачів, перевірено їх роботоздатність для різних типів грунту. Проведено виробничі випробування ротаційного розпушувача під час передпосівного обробітку грунту та розраховано економічний ефект його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24 +
Шифр НБУВ: РА357702

Рубрики:

      
6.

Гаврильченко О.С. 
Обгрунтування параметрів та розробка конструкції культиваторних лап з криволінійним лезом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.С. Гаврильченко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва" (ННЦ "ІМЕСГ"). — Глеваха, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень щодо створення культиваторних лап з криволінійним лезом, здатних до самоочищення від налиплого грунту та бур'янів. Установлено явище пристінного ефекту та наявність зони застою грунту, що рухається, на кінці крила лапи, в якій зависають бур'яни. Запропоновано спосіб усунення пристінного ефекту шляхом виготовлення леза лапи у вигляді кривої лінії, зокрема логарифмічної спіралі. З'ясовано, що виготовлення леза за логарифмічною спіраллю дозволяє підсилити потік грунту пропорційно його переміщенню вздовж леза. Розроблено алгоритм конструювання й обгрунтування параметрів поверхні даних лап різних типорозмірів. Наведено результати порівняльних агротехнічних випробувань культиваторних лап з прямолінійним і криволінійним лезом, а також показано перевагу останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24-1 +
Шифр НБУВ: РА339080

Рубрики:

      
7.

Мороз А.І. 
Обгрунтування параметрів чизельно-дискового культиватора для комбінованого мілкого обробітку грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.І. Мороз ; Харк. нац. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано основні параметри робочої поверхні лапи та долота для забезпечення необхідних агротехнічних показників якості обробітку грунту з використанням комбінованого чизельно-дискового культиватора. Розроблено математичні моделі процесів послідовної взаємодії чизельних і дискових робочих органів з грунтом для розрахунку конструктивно-технологічних параметрів чизельно-дискового культиватора. Одержано емпіричні залежності впливу режимів роботи та параметрів їх взаємного розміщення на показники якості й енергоємності мілкого обробітку грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248.3 +
Шифр НБУВ: РА349501

Рубрики:

      
8.

Слинько О.П. 
Обгрунтування технологічного процесу та параметрів комбінованого культиватора для обробітку просапних культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.П. Слинько ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено процес міжрядного обробітку, зокрема в захисних зонах просапних культур. Розроблено й експериментально апробовано робочий орган ротаційного типу (РОРТ) з метою покращення процесу обробітку грунту. Проаналізовано існуючі конструкції робочих органів просапних культиваторів, зокрема тих, що працюють у захисній зоні рядка. Виявлено недоліки й обгрунтовано шляхи їх усунення. На підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень підтверджено доцільність обраних напрямків модернізації просапного культиватора типу КРН-4,2 шляхом обладнання його робочими органами ротаційного типу. Розроблено програму та методику експериментальних досліджень, обгрунтовано конструкції та принцип роботи лабораторної та лабораторно-польової установок. Встановлено вплив швидкості руху агрегату та глибини обробітку грунту на повноту знищення бур'янів в захисних зонах і ступінь пошкодження культурних рослин. Проведено розрахунок економічного ефекту використання розробленого обладнання для обробітку навколорядкових зон просапних культур і підтверджено доцільність впровадження у виробництво РОРТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248.8 +
Шифр НБУВ: РА345732

Рубрики:

      
9.

Саінсус О.Д. 
Підвищення довговічності лап культиваторів композиційними покриттями перемінного складу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.Д. Саінсус ; Кіровоград. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено модель зносу стрільчастих лап культиваторів. Вперше встановлено можливість підвищення рівномірності зносу за довжиною різального леза та довговічності стрільчастих лап культиваторів за умов індукційного напряму кераміко-металевого покриття змінного складу та властивостей. Одержано математичні залежності, які описують особливості зношування різальної кромки лапи культиватора та впливу на них складових композиційних покриттів. Уточнено закономірності формування зміцнювальних кераміко-металевих покриттів, які утворюються у процесі індукційного наплавлення культиваторних лап. Встановлено закономірності зміни у процесі експлуатації тягового опору стрільчастих лап культиваторів з кераміко-металевими покриттями змінного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24-3 + К751.401.7 +
Шифр НБУВ: РА358429

Рубрики:

      
10.

Коломієць С.М. 
Підвищення сталості руху причіпного широкозахватного культиватора: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.М. Коломієць ; Тавр. держ. агротехн. акад.. — Мелітополь, 2003. — 18 с. — укp.

Розроблено новий метод зміни довжини спиці причіпного культиватора без зміни його конструкції. Встановлено залежності кутових відхилень та кутової швидкості кутових коливань культиватора від статистичних параметрів нерівностей поверхні поля, конструктивних особливостей культиватора та швидкісних режимів його руху. Запропоновано оцінні показники ступеня сталості руху культиватора. Обгрунтовано оптимальні параметри тягово-зчіпного пристрою з перемінною довжиною спиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248.02 +
Шифр НБУВ: РА323002

Рубрики:

      
11.

Кувшинов А.О. 
Розробка і обгрунтування параметрів віброударних розпушувачів грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.О. Кувшинов ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено віброударні розпушувачі для глибокого та поверхневого обробітку грунту. Досліджено математичну модель грунту як багатофазне середовище. З використанням теорії контактної взаємодії визначено силу удару, особливості переміщення рухливих проміжних елементів, а також тривалість їх контакту. На підставі результатів вивчення фізико-механічних і деформаційних властивостей грунту розроблено оптимальні форми та режими роботи віброударних розпушувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248.9розпушувачі
Шифр НБУВ: РА316592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського