Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П127.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Груша 
Вплив позакореневого підживлення мікроелементами на надходження і накопичення 90Sr та 137Сs кормовими рослинами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Віктор Володимирович Груша ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.6
Шифр НБУВ: РА355007

Рубрики:

      
2.

Приплавко С.О. 
Залежність окремих фізіологічних процесів і продуктивності сільськогосподарських культур від дії металовмісних синтетичних регуляторів росту рослин: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.12 / С.О. Приплавко ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив комплексних сполук на основі уротропіну, диметилсульфоксиду та солей біометалів на ріст і розвиток польових культур для впровадження їх у технології вирощування сільськогосподарських рослин. Зазначено, що застосування комплексів кобальту ("Славутич") і мангану ("Кристалін") як регуляторів росту рослин на посівах озимої пшениці сприяє підвищенню схожості, врожайності та якості зерна у разі інкрустації насіння та за умов додаткового оприскування посівів. Виявлено, що аналогічне використання препаратів "Славутич", "Кристалін" і "Оксамит" (комплексу барію) на посівах цукрових буряків дозволяє підвищувати схожість, урожайність і цукристість цієї культури. Обгрунтовано економічну ефективність застосування даних препаратів під час вирощування озимої пшениці та цукрових буряків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253 + П127.31 +
Шифр НБУВ: РА355593

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Сакало В.Д. 
Метаболізм сахарози і його регуляція в рослинах з різним складом запасних вуглеводів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / В.Д. Сакало ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2004. — 41 с. — укp.

Досліджено специфіку функціонування основних ферментів метаболізму сахарози в онтогенезі рослин, що синтезують крохмаль (на прикладі картоплі - Solanum tuberosum L. і кукурудзи -Zea mays L.) та запасають сахарозу (у цукрового буряка - Beta vulgaris L.). Наведено докази регуляторної ролі сахарозосинтази в біосинтезі крохмалю. Встановлено, що інтенсивність крохмалеутворення може забезпечити лише сумісна дія двох ферментів, що синтезують АДФГ, - сахарозосинтази та пірофосфорилази. Здійснено очищення сахарозосинтази коренеплодів цукрових буряків і встановлено наявність молекулярних форм ферменту. Виявлено відмінності за вмістом і кінетикою молекулярних форм сахарозосинтази у різних сортів цукрових і кормових буряків, що свідчать про їх регуляторну роль у цукронакопиченні. Встановлено імунологічну гомологію молекулярних форм сахарозосинтази коренеплодів цукрового буряка та ферменту різних сортів, гібридів і видів дикого буряка. Обгрунтовано можливість підвищення продуктивності цукрових буряків шляхом дії регуляторів росту рослин (РРР) - емістиму C та бетастимуліну на ферментні системи синтезу та метаболізму сахарози. Виявлено реакцію різних сортів цукрових буряків під впливом емістиму C і бетастимуліну й оптимізовано терміни їх обробки для підвищення продуктивності рослин. Експериментально обгрунтовано, що основні втрати сахарози під час зберігання коренеплодів цукрових буряків за несприятливих умов відбуваються за рахунок активації сахарозосинтази. Встановлено можливість інгібування ферменту фізіологічно активними речовинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.123 + П127.25 +
Шифр НБУВ: РА333422

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кур'ята І. В. 
Регуляція у рослин донорно-акцепторних відносин в системі "депо асимілятів - ріст" у процесі проростання: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.12 / І. В. Кур'ята ; НАН України ; Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2011. — 21 с. — укp.

З'ясовано, що дія гібереліну та його інгібіторів модифікується світлом: відсутність світла та гіберелін посилюють ростові процеси й атрагувальну активність проростків на гетеротрофному етапі живлення. Застосування ретардантів і вплив світла в цей період діють протилежно - зменшують інтенсивність ростових процесів і, відповідно, акцепторну активність проростків. Суттєве збільшення інтенсивності дихання у фотоморфних рослин за дії ретардантів виступає як альтернативний ріст акцептора, в якому "спалюється" надлишок резервних метаболітів. У фотоморфних рослин гарбуза, за зміни типу обміну з гетеро- на автотрофний, обробка гібереліном зменшувала інтенсивність дихання, внаслідок чого збільшувалася частка асиміляційних процесів у загальному вуглекислотному обміні проростків. Встановлено, що як резервна речовина поряд з крохмалем, резервною олією й азотовмісними сполуками використовуються пентозани клітинних стінок і відбувається зміна конформації та часткове збільшення молекулярної маси пектинів за рахунок процесів етерифікації карбоксильних груп цих полісахаридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*334.232.4 + Е50*725.386.2 + П127.253.78
Шифр НБУВ: РА378986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Семенов Д.О. 
Рухомість кадмію в грунтах Лівобережного Лісостепу та Степу України та його транслокація до злакових культур і соняшнику: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Д.О. Семенов ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вміст рухомих та міцно фіксованих форм кадмію в грунтах Лівобережного Лісостепу і Степу України, а також закономірності рухомості цього металу в системі грунт - рослина. Встановлено закономірності латерального та радіального розподілу вмісту кадмію у грунтах досліджуваних зон. Визначено водно-міграційну здатність цього металу та його нагромадження у рослинах злакових культур та соняшнику. Доведено провідне значення основних властивостей грунтів для цих процесів. Досліджено вплив техногенного фактора, видової й сортової неоднорідності рослин на вміст рухомих сполук цього елемента у грунті та гігієнічну придатність сільсько-господарської продукції. На основі одержаних результатів встановлено граничні межі вмісту кадмію в грунті та насінні соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.32 + П032.342.9 кадмій + П127.253.6 +
Шифр НБУВ: РА368561

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Жмінько О.П. 
Токсикологічна характеристика регуляторів росту рослин - похідних N-оксид піридину (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.06 / О.П. Жмінько ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Теоретично визначено й експериментально підтверджено характер токсичної дії регуляторів росту рослин (РРР) - похідних N-оксид піридину за умов гострих і хронічних інтоксикацій, встановлено залежність "доза-час-ефект" та критеріальну значущість виявлених ефектів для оцінки їх шкідливої дії. З'ясовано, що досліджені РРР - метильні похідні N-оксид піридину, їх комплекси з органічними кислотами та солями є помірно- або малотоксичними сполуками для щурів, мишей та інфузорій зі слабовираженими кумулятивними властивостями. Виявлено суттєвий кумулятивний вплив на інфузорії речовин, що мають у своїй структурі Zn. Доведено, що за умов хронічної дії івін, триман, тетран, ди(N-оксид-2-метилпіридин)цинк(II) йодид та N-оксид-2-метилпіридин чинять переважно інгібуючий вплив на ріст популяції інфузорій, а ди(N-оксид-2-метилпіридин)бурштинат - індукуючий. Встановлено, що виявлені ефекти мають різну спрямованість і не залежать від концентрації, часу дії та фази розвитку інфузорій. Доведено, що залежність токсичного ефекту від концентрації має моно-, бі- або полімодальний характер. З'ясовано, що специфічною особливістю досліджених РРР є прояв мембранотропної та мітотичної активності, зміни білок-синтетичних процесів за умов низького рівня доз. Доведено, що зміни стану мембран та білок-синтетичних процесів пов'язані з адаптивними реакціями, мають моно- або бімодальний характер та є лімітуючими показниками для оцінки їх шкідливої дії. Запропоновано регресійні рівняння для прогнозування гострої токсичності похідних піридину та N-оксид піридину. Удосконалено метод визначення гострої токсичності ксенобіотиків на інфузоріях та екстраполяції даних на тваринах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*334.23 + П146.85 + П127.253.78 +
Шифр НБУВ: РА335324

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського