Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П127.513$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Жмурко В.В. 
Фізіолого-біохімічні аспекти фотоперіодичного і яровизаційного контролю розвитку рослин: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / В.В. Жмурко ; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Розглянуто закономірності перебігу трофічних (нагромадження та відтікання вуглеводів, їх перетворення в азотвмісні сполуки, відновлення нітратів, нагромадження вітамінів C і групи B), ензиматичних (активності оксидоредуктаз і ферментів вуглеводного обміну), фітогормональних (активність ГК, ІОК, ЦК і АБК) процесів у листках ДДР, КДР і ФРН за різної тривалості дня, та у ярих, озимих яровизованих і неяровизованих рослин за весняної сівби. У ДД і КД сортів озимої пшениці за неяровизувальної температури за умов різної тривалості фотоперіоду та за переривання темного періоду світлом у короткоденному фотоперіодичному циклі досліджено процеси нагромадження та відтікання вуглеводів і перетворення їх у азотвмісні сполуки, а також активність оксидоректаз і ферментів вуглеводного обміну. Висвітлено концепцію, за якою фотоперіодичний контроль розвитку рослин проводиться шляхом встановлення специфічного поєднання перебігу трофічних, фітогормональних і ензиматичних процесів, як комплементарної системи регуляції росту та розвитку рослин. Зазначено, що за сприятливої тривалості дня це співвідношення оптимальне, а це обумовлює достатню забезпеченість апікальних меристем продуктами асиміляції, за якої відбувається прискорення морфогенетичних процесів і більш ранній перехід рослин до генеративного стану, а несприятливий фотоперіод порушує це співвідношення, що проявляється у гальмуванні розвитку рослин. Визначено, що яровизаційний контроль розвитку озимих рослин реалізується через активізацію метаболічних процесів за яровизації, що є одним з головних чинників експресії Vrn, яка зумовлює на наступних етапах онтогенезу зростання інтенсивності та зростання збалансованості у перебігу трофічних, фітогормональних і ензиматичних процесів, що є чинником нормального перебігу морфогенезу й обумовлює перехід озимих рослин до колосіння. Зазначено, що озимі неяровизовані рослини не здатні колоситися тому, що у них дані процеси інгібовані. Встановлено поліморфізм короткоденних культур сої та проса, а також озимої пшениці за фотоперіодичною реакцією. Наведено, що для озимої пшениці властиві ті ж фотоперіодичні групи, що і для рослин ярого типу розвитку - ДДР, КДР і ФРН. З'ясовано закономірності успадкування фотоперіодичної реакції у сої, проса й озимої пшениці. Розроблено методи виявлення у вихідному матеріалі фотоперіодично нейтральних генотипів сої, проса та кукурудзи та методи посилення диференціації вихідного матеріалу озимої пшениці за морозостійкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.3 + П127.513 + П127.31 +
Шифр НБУВ: РА368741

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського