Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=П215.1-317$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Тарасенко О.О. 
Використання в селекції на фітофторостійкість вихідного матеріалу картоплі, створеного на основі філогенетично віддалених видів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.О. Тарасенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Подані результати досліджень по обгрунтуванню методів використання вихідного матеріалу, створеного на основі Solanum bulbocastanum та інших видів, в селекції на фітофторостійкість в комплексі з іншими господарсько-цінними ознаками. Зроблено висновок про залежність між польовою стійкістю проти фітофторозу листків із стійкістю бульб, урожайністю, крохмалистістю і іншими ознаками, та можливість поєднання їх високих показників в процесі селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.5,022

Рубрики:

      
2.

Чередниченко Л.М. 
Використання генофонду картоплі для створення фітофторостійкого вихідного селекційного матеріалу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.М. Чередниченко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2000. — 20 с. — укp.

За результатами досліджень, виконаних у 1993 - 1999 рр., доведено необхідність залучення диких фітофторостійких видів під час створення вихідного селекційного матеріалу. Проведено порівняння методів штучного зараження фітофторою матеріалу диких видів картоплі на різних ранніх фазах їх росту і розвитку за ефективністю та раціональністю. Серед співродичів культурних сортів визначено перспективні види для пошуку джерел стійкості проти фітофторозу за листками і бульбами. Виділено та створено джерела ознаки фітофторостійкості. Визначено генетичну природу контролю даної властивості. Здійснено інтрогресію цінних алелей у первинні та вторинні міжвидові гібриди (вихідний переселекційний матеріал) і беккроси багатовидових гібридів (вихідний селекційний матеріал). Для подолання міжвидової несхрещуваності успішно використано методи посередника і трансплантації, на підставі чого зроблено практичні рекомендації. Доведено можливість створення на основі міжвидової гібридизації беккросів з високою та дуже високою стійкістю проти фітофторозу листків і бульб, що у 7 - 8 разів перевищує вираження властивості у кращих за ознакою сортів-стандартів. На основі широкої генетичної бази створеного матеріалу виділено беккроси з групповою і навіть комплексною стійкістю проти 6 - 7 патогенів, а також комплексом інших агрономічних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.5,022
Шифр НБУВ: РА310763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Писаренко Н.В. 
Особливості стійкості проти хвороб та прояв інших господарських ознак у міжсортових і міжвидових гібридів картоплі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.В. Писаренко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше з використанням оригінального матеріалу, створеного за участю філогенетично віддалених видів і селекційних гібридів, виявлено особливості прояву в них стійкості проти дитиленхозу, парші звичайної, кільцевої гнилі, фітофторозу та залізистої плямистості бульб, а також інших господарсько-цінних ознак. Обгрунтовано стратегію і тактику подальших досліджень у даному напрямку. Залежно від спадковості опрацьованого матеріалу та специфічності зовнішніх умов встановлено особливість прояву в нього резистентності проти хвороб, які вивчали окремо та в комплексі. За часткою міжсортових і міжвидових гібридів, стійких проти хвороб, кількістю таких з них, що перевищують за даною ознакою кращі сорти-стандарти, а також з урахуванням показників адаптивності до дії комплексу зовнішніх факторів встановлено перевагу матеріалу, створеного з різних видів картоплі. Доведено перспективність бекросів міжвидових гібридів для одержання потомків, високостійких проти проникнення та поширення фітофторозу у бульбах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317 +
Шифр НБУВ: РА342719

Рубрики:

      
4.

Свереда Н.І. 
Оцінка сортів і гібридів картоплі на стійкість проти фітофторозу та виділення вихідних форм для практичної селекції в західному регіоні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.І. Свереда ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.5(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА310240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Осипчук А.А. 
Створення та оцінка селекційного матеріалу картоплі для різних грунтово-кліматичних зон: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.А. Осипчук ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Для селекції картоплі на урожайність, крохмалистість та вміст сирого протеїну використано вихідний матеріал, переважно міжвидового походження. Батьківські форми та їх потомство за вказаними ознаками оцінені в трьох грунтово-кліматичних зонах України. Виявлено комбінації схрещувань, придатні для одержання нащадків з високими показниками урожайності, крохмалистості, вмісту сирого протеїну для різних грунтово-кліматичних зон. Проведено визначення пластичності і стабільності вказаних ознак у нащадків та їх батьківських форм. При використанні залученого в гібридизацію та самозапилення вихідного матеріалу встановлені особливості підбору батьківських форм для селекції на урожайність, крохмалистість, вміст сирого протеїну, їх пластичність і стабільність. Створено селекційний матеріал та сорти картоплі, які характеризуються комплексом господарсько-цінних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.4,022

Рубрики:

      
6.

Мацкевич В.В. 
Удосконалені методи оздоровлення картоплі від вірусів та використання отриманого матеріалу в первинному насінництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / В.В. Мацкевич ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано напрями удосконалення методів звільнення картоплі від вірусної інфекції та прискореного розмноження оздоровленого матеріалу. Доведено ефективність застосування як альтернативного культурі меристем методу оздоровлення шляхом добору здорових рослин і культивування їх in vitro. Вперше розроблено метод одержання темнових мікробульб для нових вітчизняних сортів: Косень-95, Тирас, Загадка, Повінь, Серпанок, Забава, Обрій, Слов'янка. Встановлено відмінність в регенерації рослин in vitro картоплі залежно від різноякісності живців (апікальних, медіальних, базальних). Визначено ефективність застосування препарату ДГ-75 (похідної тетрагідротіофендіоксиду) під час регенерації рослин in vitro картоплі. Встановлено відсутність впливу різноякісності бульб картоплі за розміром на ефективність звільнення від вірусів методом культури меристем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.5 +
Шифр НБУВ: РА330455

Рубрики:

      
7.

Захарчук Н.А. 
Фітотоксичні метаболіти IPhytophthora infestans/I і їх використання при створенні стійких форм картоплі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Н.А. Захарчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Відпрацьовано методи ініціації та культивування калусної та суспензійної культур картоплі, наведено результати індукції в них морфогенетичних процесів. Розроблено методику виділення фітотоксичних метаболітів Phytohpthora infestans, проведено оцінку їх активності за допомогою різних тест-систем. Показано, що глікопротеїд, виділений із білкової фракції патогена, може бути використаний як селективний чинник у селекції картоплі in vitro. На селективних середовищах одержано рослини-регенеранти різних сортів картоплі, проаналізовано їх стійкість щодо P. infestas за умов in vitro та in vivo. Виділено форми, які поєднують стійкість проти фітофторозу з високими господарськими показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.5 +
Шифр НБУВ: РА325265

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського