Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П26-31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Ковальова 
Агробіологічна оцінка та ідентифікація клонів підщепних сортів винограду: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Ірина Анатоліївна Ковальова ; УААН; Національний науковий центр "Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-313
Шифр НБУВ: РА359758

Рубрики:

      
2.

Герус Л. В. 
Відбір господарсько-цінних підщепних форм винограду селекції ННЦ "ІВІВ ім. В. Є. Таїрова" на основі оцінки поліморфізму їх агробіологічних ознак: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Л. В. Герус ; НААН України, ННЦ "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова". — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше в Україні всебічно вивчено поліморфізм ознак підщепного генофонду. Встановлено прояв ознак вихідних форм за характером розщеплення сіянців семи гібридних популяцій. Досліджено комплекс агробіологічних показників для оцінювання підщепних форм та їх реакції на стресові фактори середовища. Вдосконалено методику вивчення та відбору підщепних генотипів на різних технологічних етапах селекційного процесу, зокрема, процес відбору сіянців і перспективних форм адаптовано з урахуванням особливостей підщепних сортів. Вперше в Україні виділено трансгресивні генотипи, що переважають за агробіологічними показниками еталонні підщепні сорти. Новий підщепний сорт Добриня ідентифіковано за допомогою мікросателітних маркерів і складено його ДНК-паспорт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31
Шифр НБУВ: РА384589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Баришева 
Внутрішньосортова молекулярно-генетична мінливість винограду роду Vitis L.: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Інна Анатоліївна Баришева ; НАН України; Інститут клітинної біології і генетичної інженерії. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31
Шифр НБУВ: РА357294

Рубрики:

      
4.

Іванова-Ханіна Л. В. 
Клональне мікророзмноження і отримання оздоровленого садивного матеріалу винограду в культурі in vitro: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.14 / Л. В. Іванова-Ханіна ; Національний університет біоресурсів і природокористування України ; "Кримський агротехнологічний університет", Південний філіал Національного університету біоресурсів і природокористування України. — Сімф., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-313
Шифр НБУВ: РА372686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Василик І.О. 
Мінливість продуктивності рослин в популяції винограду сорту Мускат рожевий і відбір високопродуктивних клонів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / І.О. Василик ; УААН. Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено внутрішньосортову мінливість популяції сорту "Мускат рожевий" та виявлено його високопродуктивні клони за сукупністю біологічних і господарських ознак на базі методу виділення "крайніх" і "середніх" фенотипів. Встановлено, що популяція сорту "Мускат рожевий" характеризується високим ступенем мінливості кількісних ознак, що підтверджено анормальністю їх розподілу, високими коефіцієнтами асиметрії, ексцесу та варіації. Відзначено, що висока мінливість кількісних ознак свідчить про наявність позитивних і негативних відхилень, тобто про гетерогенність популяції сорту. Методом кластерного аналізу з групи "крайніх" фенотипів виділено 17 кусто-клонів з високими показниками індексу продуктивності сирої маси грони та маси цукру грони. З групи "середніх" фенотипів виділено 6 кущів, що характеризуються стабільними високими біолого-господарськими показниками й є найбільш типовими для даної популяції сорту "Мускат рожевий". Виявлено, що незалежно від варіювання погодних умов за роки досліджень кондиції урожаю з виділених кусто-клонів сорту "Мускат рожевий" є стабільні та більш близькі до оптимальних норм, необхідних для виробництва десертних вин лікерного типу ніж у цілому за вихідним сортом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА351596

Рубрики:

      
6.

Гориславець С.М. 
Особливості індукції морфогенезу і синтезу антоціанів в калусній культурі сортів винограду, ідентифікованих за мікросателітними маркерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / С.М. Гориславець ; Нікіт. бот. сад - Нац. наук. цент УААН. — Ялта, 2009. — 21 с. — укp.

Викладено результати досліджень стабільності рослин in vitro і гормональної регуляції морфогенетичних реакцій та синтезу антоціанів у калусній культурі селекційних сортів винограду з забарвленою ягодою, близьких за походженням: Антей Магарацький, Рубіновий Магарача, Гранатовий Магарача та сорт Рубін Голодриги, а також їх батьківські форми: сорт Сапераві та Каберне Совіньйон. Визначено, що аналіз результатів виявив специфічність генотипів винограду за інтенсивністю ризогенезу під впливом однакових концентрацій НОК, БАП, 2,4-Д. Проаналізовано, що підбір оптимального співвідношення регуляторів росту у живильному середовищі, що містило 2 мг/л НОК і 3 мг/л БАП дозволив диференціювати за умов in vitro сорти за потужністю кореневої системи. Виділено середовище за інтенсивним приростом калусної маси й накопиченням антоціанів, що містить 2 мг/л НОК і 2 мг/л БАП. Хроматографічний аналіз екстрактів калусів сортів винограду виявив 8 основних піків, 4 з яких ідентифіковано як моноглікозиди. Установлено, що в ягодах найбільш інтенсивно накопичувався мальвідин-3-О-глікозид, а в культурі проліфіруючих клітин - ціанідин- і пеонідин-3-О-глікозиди. Визначено, що культура клітин сорту Гранатовий Магарача виділена як найбільш перспективна для індукції біосинтезу й акумуляції антоціанів. Сорти були генотиповано й ідентифіковано за ядерними і хлоропластними мікросателітними локусами. Встановлено, що одержані профілі унікальні для кожного сорту. Виявлено ідентичність рослин після їх тривалого культивування in vitro вихідними генотипами in situ за мікросателітними локусами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА366833

Рубрики:

      
7.

Павлова І.О. 
Особливості культивування стеноспермокарпічного насіння винограду в селекції на безнасінність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / І.О. Павлова ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему постзиготичної абортивності у стеноспермокарпічних сортів і гібридів винограду та запропоновано шляхи її подолання. На підставі досліджень розроблено спосіб одержання рослин з стеноспермокарпічного насіння винограду з використанням культури in vitro, що дає змогу протягом року одержувати селекційні форми, їх розмножити, адаптувати до умов in vivo і виростити їх повноцінне вегетативне потомство. Виявлено біологічні особливості проростання стеноспермокарпічного насіння, росту та розвитку ювенільних рослин за умов культури. Встановлено залежність тривалості періоду проростання від гормонального складу середовища культивування. Визначено шляхи формування рослин експериментальних популяцій, а також вплив взаємодії бензиламінопуріну та генотипу конкретного гібрида на розвиток рослин, одержаних зі стеноспермокарпічного насіння винограду. За результатами аналізу поліморфізу за частотою морф трьох ознак (кількості та зростання сім'ядольних листків і пігментації першого справжнього листка) виявлено диференціацію в рівномірності розподілу рослин за рідкісними морфами та морф за популяціями. Показано різницю досліджених експериментальних популяцій винограду за різноманітністю спостережуваних морф. Виявлено явище поліембріонії в потомстві експериментальних комбінацій та встановлено вплив генотипу сорту Ялтинського безнасінного на ступінь її експресії. Виділено безнасінну форму, яка має ранній строк достигання, польову стійкість до оїдіуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА323597

Рубрики:

      
8.

Черевата Т.М. 
Розробка і оптимізація прийомів клонального мікророзмноження для виробництва садивного матеріалу винограду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Т.М. Черевата ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання оптимізації етапів клонального мікророзмноження для виробництва вихідного клонового садивного матеріалу винограду. Розроблено прийоми підвищення регенераційної здатності винограду in vitro. Визначено оптимальний тип ініціального матеріалу винограду для клонального мікророзмноження. Розроблено склад уніфікованого безгормонального поживного середовища, який забезпечує активний розвиток мікроклонів винограду на всіх етапах. Визначено оптимальні фізико-хімічні параметри штучного іонітного субстрату для мікроклонування винограду. Досліджено вплив спектрального складу світла на процеси морфогенезу міроклонів даної рослини. Установлено, що поєднання 87,5 % червоного та 12,5 % синього світла істотно активізує розвиток мікроклонів винограду in vitro та in vivo. Розроблено спосіб їх адаптації до умов in vivo, який полягає у суміщенні етапів мікрочубукування, вирощування й адаптації на суміші іонітних субстратів і сприяє скороченню періоду адаптації на 10 - 12 діб, підвищенню приживлюваності рослин до 93 - 96 % у разі посадки на постійне місце. Надано економічну оцінку застосуванню розробленої технологічної схеми для вирощування вихідного клонового садивного матеріаду винограду. Розроблено практичні рекомендації виробництву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-313 +
Шифр НБУВ: РА346062

Рубрики:

      
9.

Теслюк 
Удосконалення методів культури in vitro для селекції та розмноження винограду: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Наталія Іванівна Теслюк ; УААН; Національний науковий центр "Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 + П26-453
Шифр НБУВ: РА366195

Рубрики:

      
10.

Волинкін В.О. 
Удосконалення сортименту і виведення нових поколінь сортів винограду на основі селекційних моделей: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.08 / В.О. Волинкін ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі виведення столових і технічних сортів винограду, сформульовано концепцію та визначено перелік 16-ти провідних селекційних ознак. Рекомендовано для оцінки сортів винограду використовувати критерій - рівень максимального цукронагромадження, як генетично обгрунтований показник можливого цукронагромадження даним сортом. Вивчено структуру продукційного періоду в різних за походженням і рівнем цукронагромадження груп сортів. Установлено відсутність зв'язку між рівнем цукронагромадження та наступанням фенофаз розвитку. Зазначено, що це дозволяє цілеспрямовано виводити сорти винограду різних термінів дозрівання та біологічних рівнів цукронагромадження. Виявлено відсутність впливу на ефективність гібридизації у винограді походження батьківських форм, у якій, материнській або батьківській формі, використовуються сорти різних видів, міжвидові гібриди, а також статі материнської форми. Доведено, що вона знижується, коли як материнська форма використовуються сорти раннього терміну дозрівання. Показано відсутність зв'язку між наслідуванням стійкості винограду до збудників мілдью, оїдіуму, сирої гнилі з біологією цих патогенів, та корелювання з їх походженням, еколого-географічним розміщенням і спряженою еволюцією. Запропоновано та затверджено удосконалений метод селекції та сортовивчення винограду, що дозволяє скоротити термін від гібридизації до районування нового сорту до 10-ти років. Зазначено, що він реалізований на шести організованих ділянках Державного сортовипробування винограду при ІВіВ "Магарач", на яких оцінено 33 виведених сорти. З'ясовано, що економічний ефект вирощування нових районованих сортів винограду, стійких до біологічних факторів, складає більше ніж 2,9 тис. грн. на 1 га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА325607

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського