Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П289$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Коломієць 
Біологічні особливості представників родини Bromeliaceae Juss. при інтродукції у захищений грунт Ботанічного саду ім. акад. О.В.Фоміна та перспективи їх використання: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Тетяна Василівна Коломієць ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П289 ананасні + Е522.912*852.121.41
Шифр НБУВ: РА357194

Рубрики:

      
2.

Коваль С.А. 
Особливості вирощування саджанців актинідії чудової (ківі) із зелених стеблових живців в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.А. Коваль ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальні строки заготівлі й обкорінення зелених стеблових живців шести сортів ківі залежно від фенологічної фази розвитку маточних рослин. Встановлено, що здатність до обкорінення пов'язана з силою росту сорту. Досліджено вплив рістрегулювальних речовин на утворення коренів на живцях і визначено їх оптимальні концентрації. Виявлено, що обкорінювання живців залежить від метамерності пагона й строку заготівлі. Розроблено технологічні заходи обкорінення зелених стеблових живців шести сортів ківі за дрібнодисперсного зволоження. Створено нову технологію дорощування обкорінених живців до саджанців за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П289-4 актинідія чудова (ківі) (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355798

Рубрики:

      
3.

Митрофанова І.В. 
Соматичний ембріогенез та органогенез як основа біотехнології отримання і збереження багаторічних садових культур: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.20 / І.В. Митрофанова ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2007. — 40 с. — укp.

Розроблено ефективні біотехнологічні системи одержання та збереження декоративних субтропічних і кісточкових плодових, а також ефіроолійних рослин на базі вивчення особливостей їх соматичного ембріо- та органогенезу за умов in vitro. Досліджено процеси соматичного ембріогенезу у ломиноса, калаліума та фікуса ліровидного, визначено комплекс оптимальних факторів, що регулюють утворення незиготичних зародків і виявлено закономірності розвитку ембріоїдів. Підтверджено гіпотезу про важливу роль "індуктора" у соматичному ембріогенезі ломиноса. На підставі вивчення молекулярно-генетичної гетерогенності рослин ломиноса встановлено особливості мінливості геному за різних способів регенерації in vitro. Вперше розроблено високоефективні біотехнологічні системи одержання рослин ломиноса, каладіума та фікуса ліровидного засобами соматичного ембріо- та органогенезу, де як компонентні експланти використані вегетативні бруньки та листя. Проведено порівняльне вивчення морфогенетичних потенцій органів і тканин ківі, зизифуса, хурми та фейхоа і показано високу регенераційну здатність листкових експлантів до адвентивного пагоноутворення. Обгрунтовано умови регенерації рослин м'яти котячої та гісопу з листкових дисків. Уперше створено реципієнтні системи in vitro для зизифуса, хурми, фейхоа, ківі, м'яти котячої та гісопу. Вперше визначено оптимальні експланти декоративних, субтропічних і кісточкових плодових культур для подальшого депонування за умов in vitro. Встановлено найбільш суттєві фактори, що впливають на тривалість збереження за умов in vitro експлантів досліджуваних рослин. Розроблено новий спосіб мінімізації росту рослин за умов in vitro, на базі якого створено генобанк цінних видів і сортів декоративних, кісточкових і субтропічних плодових культур у вигляді колекцій, що повільно зростають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П289-275.8 + П289-275.8 + П289-275.8
Шифр НБУВ: РА352697

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського