Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>U=П381.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Парпан 
Біоекологічні особливості ялиці білої (Abies alba Mill.) в лісових біогеоценозах Передкарпаття (генеза, відновлення, прогноз): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Тарас Васильович Парпан ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.4-425(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА331528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гречаник Р.М. 
Особливості взаємодії бука лісового та ялиці білої в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Р.М. Гречаник ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено фізіолого-біохімічні особливості взаємодії бука лісового та ялиці білої. Розроблено сучасну високоефективну технологію мікроклонального розмноження бука лісового з заданим генотипом. Оцінено фізіологічну активність екзометаболітів досліджених рослин на загальноприйнятих в алелопатії тест-об'єктах (редисці, крес-салаті), пророщеному власному насінні, насінні туї західної та сосни Веймутова. Визначено вплив алелопатичного фактора на ріст сіянців бука лісового та ялиці білої у водних культурах за природних умов. Зроблено висновок, що досліджені лісові породи є аутоінтолерантними, а їх вплив взаємостимулювальним. Механізми алелопатії вивчено у генетичному й екологічному аспектах. Серед спектра екзометаболітів бука лісового та ялиці білої з використанням методів спектрофотометрії, газової та тонкошарової хроматографії кількісно та якісно ідентифіковано сполуки різної фізіологічної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-27(4Укр) + П381.4-27(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пірко Н.М. 
Популяційно-генетична мінливість ялиці білої (IAbies Alba/I Mill.) в Українських Карпатах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Н.М. Пірко ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання генетичного контролю 11-ти ген-ферментних систем та зчеплення алозимних локусів A. alba. Уперше у межах природного ареалу в Українських Карпатах проаналізовано популяційно-генетичну мінливість A. alba та вивчено особливості генетичної структури 8-ми популяцій, їх підрозділеність та диференціацію, а також генетичні аспекти статевої репродукції. Установлено дефіцит гетерозиготних генотипів у насіннєвому потомстві цього виду, що є наслідком високого рівня самозапилення. Відзначено, що висока гетерозиготність рослин A. alba не є основним чинником, що обумовлює високий вихід порожнього насіння. Здійснено пошук зв'язків між мінливістю генетичних (ізоферментних локусів) та морфологічних (полігенних) ознак, що може бути використано у подальшому для виділення селекційно перспективних дерев і селекційного насінництва A. alba. Установлено, що групи рослин ялиці білої, що відрізняються розрахунковими індексними характеристиками, мають певні генетичні відмінності. Уперше для A. alba виявлено феномаркери, за якими диференціація популяцій була подібна до тієї, яку одержано на підставі аналізу генетичних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.4-45(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА336623

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Василишин Р.Д. 
Продуктивність та надземна фітомаса лісостанів ялиці білої в Українських Карпатах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Р.Д. Василишин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та здійснено практичну реалізацію нормативно-інформаційного забезпечення оцінки якісних і кількісних параметрів компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів ялиці білої Українських Карпат. Проаналізовано сучасний стан і наведено лісівничо-таксаційну характеристику насаджень даної рослини у Карпатському регіоні. Установлено взаємозв'язок між показниками фітомаси компонентів крони дерев і його розмірами. За статистичним методом оцінено розподіл дослідних даних. Розроблено математичні моделі параметрів природної та базисної щільності деревини та кори стовбурів і гілок дерев. Одержано середню щільність цих компонентів і розроблено моделі її динаміки. Установлено частку хвої у деревній зелені та вміст абсолютно сухої речовини у свіжій хвої. Розроблено комплекс нормативних таблиць для оцінки надземної фітомаси дерев і насаджень ялиці білої у свіжозрубаному й абсолютно сухому станах за компонентами: деревиною, корою стовбурів, деревиною стовбурів у корі, гілками у корі, хвоєю, кроною дерева, надземною частиною дерева. Розраховано коефіцієнти відношення надземної фітомаси насаджень до запасу насаджень у корі. Розроблено таблиці оцінки вмісту вуглецю й акумульованої енергії у надземній фітомасі деревостанів ялиці білої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА352287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тереля І.П. 
Ялиця біла (Abies alba Mill.) у лісах Українських Карпат: стан, відтворення та господарське використання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.П. Тереля ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше для регіону Українських Карпат на основі сучасних методологічних і методичних підходів узагальнено особливості територіального поширення, вікової структури, таксаційних показників та продуктивності ялицевих деревостанів. Виявлено, що типологічний потенціал їх використовується на 54 - 73 %. Одержано оригінальні результати залежності якості деревини ялиці від лісорослинних умов, специфіки плодоношення породи та характеру формування природного поновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.4-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА329422

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського