Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=П527.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Шелевач А.В. 
Метаболічна та продуктивна дія клітковини при підвищенні її рівня в раціоні відгодівельної худоби в літній період: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / А.В. Шелевач ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено вирішення проблеми щодо більш ефективного використання азоту азотвмісних сполук, летких і високомолекулярних жирних кислот в організмі бугайців за умов згодовування молодої трави. Установлено, що спрямованість бродильних процесів у рубці та концентрація аміачного, амінного, білкового та загального азотів, летких і високомолекулярних жирних кислот у його рідині залежить від наявності у раціоні клітковинновмісного корму, складовими якого є лігнін і геміцелюлози, з різною величиною частинок і часу щодо початку годівлі. На вміст високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот у плазмі крові, печінці та скелетних м'язах бугайців впливає споживання солом'яної січки різної величини. У разі її згодовування у тварин зменшується виділення з каловими масами високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот, а також зменшується виведення азоту азотовмісних сполук з організму. Розроблено й апробовано спосіб покращання продуктивних і якісних ознак відгодівельних бугайців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.124 + П527.31 +
Шифр НБУВ: РА361746

Рубрики:

      
2.

Ніщеменко М.П. 
Фізіолого-біохімічне обгрунтування використання амінокислот та препарату "Мікорм" для підвищення продуктивності тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.13 / М.П. Ніщеменко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу продуктів біотехнологічного синтезу - гранул амінокислот лізину, аргініну, метіоніну та тирозину, імплантованих молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) у період відгодівлі, на фізіологічний стан, гормональний статус (рівень гормону росту й інсуліну в плазмі крові), обмін білків (рівень загального білка, альбумінів, амінного та залишкового азоту, вільних амінокислот у крові, активність тканинних ферментів) і вуглеводів (вміст летких жирних кислот у рубці та крові тварин, глюкози у крові), ліпідний, мінеральний обмін, морфофункціональні показники крові (кількість еритроцитів, лейкоцитів, вміст гемоглобіну), а також на м'ясну продуктивність, хімічний склад і калорійність м'язової тканини тварин після забою. Представлено ветеринарно-санітарну оцінку продуктів забою. Представлено ветеринарно-санітарну оцінку продуктів забою ВРХ, якій імплантували гранули амінокислот, установлено економічну ефективність застосування амінокислот за умов відгодівлі молодняку. Описано особливості впливу згодовування куркам-несучкам продукту біотехнологічного синтезу мікорму на фізіологічний стан, обмін білків (вміст загального білка, альбумінів, сечовини, амінного та залишкового азоту, вільних амінокислот у крові, активність тканинних ферментів), вуглеводно-ліпідний обмін, кількість еритроцитів і лейкоцитів, вміст гемоглобіну у крові. Досліджено активність протеолітичних, ліполітичних й амілолітичних ферментів органів травлення, а також перетравність і засвоєння поживних речовин раціону в курок за згодовування мікорму як кормової домішки, морфологічні та якісні показники яєць, одержані під час експерименту. Визначено економічну ефективність згодовування мікорму як кормової домішки до раціону курок-несучок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.121 + П527.31 + П560 +
Шифр НБУВ: РА346311

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського