Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (14)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-271.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Данкович Р.С. 
Морфологічна характеристика органів сечової системи великої рогатої худоби, вирощеної на забрудненій радіонуклідами території: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Р.С. Данкович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено морфофункціональний стан органів сечової системи великої рогатої худоби, вирощеної на території, забрудненій радіонуклідами. Проведено радіологічні, гематологічні, гістологічні, гістохімічні та морфометричні дослідження нирок, сечоводів, сечового міхура та сечівника трьох вікових груп тварин (5 - 6-ти тижневих, 8 - 22-х місячинх і 5 - 6-ти річних), які зазнавали постійного впливу низькодозового іонізуючого випромінювання. В органах сечової системи великої рогатої худоби, вирощеної на забрудненій радіонуклідами території, виявлено розвиток патологічних і компенсаторно-пристосувальних процесів. Встановлено відхилення величин відносних і абсолютних морфометричних показників основних структурних компонентів нирок, що свідчить про негативний вплив радіації на організм тварин. Виявлено, що зміни у функціонуванні нирок та сечовивідних шляхів найбільш виражені у 5 - 6-ти річних тварин, які найдовше перебували під постійним впливом малоінтенсивного іонізуючого опромінення. Встановлено, що у нирках відбуваються мембранозно-проліферативні зміни ниркових тілець, дистрофічно-атрофічні ураження епітелію проксимального сегменту нефрона, процеси інтерстаціального фіброзу, а також репаративні з ознаками клітинної та внутрішньоклітинної форм регенерації. В сечовивідних шляхах виявлено вогнищеву гіперплазію перехідного епітелію та його дистрофічні зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-266 + П60-271.25 +
Шифр НБУВ: РА333458

Рубрики:

      
2.

Стронський Ю.С. 
Морфофункціональна характеристика червоного кісткового мозку молодняку великої рогатої худоби, вирощеного на забрудненій радіонуклідами території: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.02 / Ю.С. Стронський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: табл. — укp.

Вперше проведено вивчення морфофункціонального стану червоного кісткового мозку молодняку великої рогатої худоби різного віку (4-6 тижневих, 6-7 та 18-24-місячних), вирощеного на забрудненій радіонуклідами території, під час якого встановлено абсолютні та відносні морфологічні показники червоного кісткового мозку і крові. З'ясовано деякі показники природної резистентності (кількість Т- і В-лімфоцитів, рівень бактерицидної та лізоцимної активності сироватки крові) у молодняку великої рогатої худоби. Виявлено кореляцію між змінами гематологічних показників і змінами морфофункціонального стану кісткового мозку у тварин на забруднених радіонуклідами територіях. Встановлено, що у тварин, які постійно перебували на територіях із підвищеним рівнем іонізуючого випромінювання, виникають певні морфофункціональні зміни в червоному кістковому мозку, які з віком дещо посилюються. У червоному кістковому мозку зменшується площа мієлоїдної тканини, а збільшується площа, зайнята кістковими балками і жировими клітинами. В самій мієлоїдній тканині кісткового мозку помітно зменшується щільність заселення клітинними елементами, а також спостерігається вогнищеве збіднення її клітинними елементами. У кістковій тканині виявляються вогнища розсмоктування, утворення порожнин і заростання її фіброзною тканиною (особливо у 18-24-місячних тварин), змінюється співвідношення між клітинними елементами червоного кісткового мозку. Зроблено висновок, що такі зміни свідчать про послаблення функціонування кровотворної та імунної систем, що робить нормалізацію функціонування організму без внесення коректив у технологію їх утримання проблематичним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-271.25 +
Шифр НБУВ: РА328078

Рубрики:

      
3.

Заїка С.С. 
Морфофункціональний стан ендокринних залоз в системі гіпофіз - наднирники - яєчники у великої рогатої худоби в умовах радіоактивного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / С.С. Заїка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Уперше в Україні проведено комплексні дослідження будови гіпофіза, наднирникових залоз яєчників у великої рогатої худоби (ВРХ), вирощеної на території III зони радіоактивного забруднення з застосуванням гістологічних, гістохімічних та морфометричних методик. Установлено, що малоінтенсивне іонізувальне опромінення спричинює зміни у мікроструктурі, а також абсолютних і відносних величин морфометричних показників досліджених органів. Відзначено, що ці зміни свідчать про розвиток патологічних і компенсаторно-пристосувальних процесів у організмі ВРХ. Установлено середні, тісні та зворотні показники кореляції між масою тіла тварин, органометричними та тканинними компонентами ендокринних залоз, що доводить залежність розвитку організму тварин від морфофункціонального стану гіпофіза, наднирникових залоз та яєчників ВРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-271.25 +
Шифр НБУВ: РА340034

Рубрики:

      
4.

Дяченко Т.Ф. 
Особливості будови яєчників великої рогатої худоби чорно-рябої породи в екологічних умовах Житомирщини: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Т.Ф. Дяченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Проаналізовано морфологічний стан яєчників великої рогатої худоби у третій зоні радіоактивного забруднення місцевості. Проведено радіологічні, патологоанатомічні, гістологічні, морфометричні дослідження яєчників тварин в постнатальному періоді онтогенезу (з 4-місячного до 19-річного віку). Визначено органометричні показники яєчників, а також стереометричні параметри їх макро- та мікроструктурних компонентів, розкрито негативний вплив іонізуючої радіації на організм тварин. Виявлено, що показники органо- і стереометрії яєчників у теличок 4 - 5-ти місяців (молочний період постнатального онтогенезу) зростають, у корів 12 - 19-ти років (період старіння) - знижуються. У період відтворної функції (корови віком 4 - 7-ми років) морфометричні показники фолікулів та жовтих тіл статевого циклу яєчників корів, які утримувались на забрудненій радіонуклідами місцевості, суттєво відрізняються у тварин контрольних груп незалежно від стадії статевого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П60-271.25 + П876.44 +
Шифр НБУВ: РА328040

Рубрики:

      
5.

Чижевський І.В. 
Оцінка параметрів переходу sup90/supSr і sup137/supCs до організму та продукції великої рогатої худоби при пасовищному утриманні тварин (на прикладі зони відчуження Чорнобильської АЕС): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / І.В. Чижевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено характеристики перорального надходження радіонуклідів з частинками грунту до організму і продукції великої рогатої худоби за пасовищного утримання. Розраховано добове споживання грунту тваринами. З'ясовано, що pH середовища менше впливає на процес переходу радіонуклідів з твердої фракції грунту в розчин, ніж дія ферментативного комплексу і мікрофлори шлунково-кишкового тракту корів. Виявлено, що забруднення організму тварин радіонуклідами призводить до значного збільшення їх концентрації та перевищення допустимих рівнів в тваринницькій продукції. Встановлено ефективність застосування ентеросорбентів для зменшення кількості надходження радіоцезію з забрудненого грунту до організму великої рогатої худоби та її продукції, а на зменшення кількості надходження радіостронцію такої дії не виявлено. Запропоновано використовувати одночасно з ентеросорбентами інші засоби, що сприяють елімінації радіонукліду з організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-271.25 +
Шифр НБУВ: РА329741

Рубрики:

      
6.

Гавриленко О.С. 
Патоморфологічні зміни у сім'яниках бугаїв-плідників і кнурів-плідників, народжених та вирощених на забруднених радіонуклідами територіях: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.С. Гавриленко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого малоінтенсивного внутрішнього та зовнішнього опромінення на сім'яники бугаїв і кнурів, вирощених у II і III зонах радіоактивного забруднення. Установлено, що вміст цезію-137 і стронцію-90 у сім'яниках тварин, вирощених у III зоні радіаційного забруднення, був статистично вірогідно вищими, ніж у сім'яниках тварин контрольних груп. У II зоні радіаційного забруднення їх вміст був статистично вірогідно вищим у порівнянні з тваринами контрольних груп та з III зони. Однак в усіх випадках вміст цих радіозіотопів був набагато нижчим за їх максимально допустимі рівні. Показано, що в бугаїв і кнурів, вирощених у II і III зонах радіоактивного збруднення, наявні помітні морфологічні зміни, незважаючи на те, що вміст радіоізотопів у сім'яниках був набагато нижчим за їх максимально допустимі рівні. Вони характеризуються набряком білкової оболонки й інтерстицію, розростанням в останньому волокнистої сполучної тканини, зернистою дистрофією, лізисом, коагуляційним некрозом клітин Лейдіга, а у канальцях - набряком і фрагментацією власної оболонки, субепітеліальним набряком, дископлексацією, руйнуванням і некрозом клітин сперматогенного епітелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.963.1 + П65-273.963.1 + П60-271.25 + П65-271.25 +
Шифр НБУВ: РА358004

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського