Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П661.3,2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Заярко А.О. 
Гігієнічні аспекти адаптації овець імпортованої породи олібс за еколого-господарських умов степової зони України: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / А.О. Заярко ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексні гігієнічні, фізіолого-біохімічні, імунологічні та зоотехнічні дослідження та наведено дані щодо адаптаційної здатності овець імпортованої породи олібс канадської селекції у разі чистопородного та помісного варіантів з асканійською породою до еколого-господарських умов степової зони України. За результатами дослідження обгрунтовано доцільність використання баранів-плідників породи олібс у селекційному процесі щодо вдосконалення продуктивних показників популяції овець дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи у господарствах степової зони України з високим рівнем природної резистентності організму на фоні притаманних цьому регіону еколого-господарських умов. За показниками природної резистентності, імунобіологічної реактивності, імунобіологічної реактивності, легеневого дихання, газоенергетичного обміну та теплостійкості доведено позитивну пристосувальну можливість чистопородного за олібсом і помісного молодняку, одержаного від схрещування маток місцевого дніпропетровського типу з баранами-плідниками імпортованої породи олібс, до еколого-господарських умов степової зони України - майбутнього ареалу їх розведення. Одержано нові дані про забійні показники баранців різного походження й особливості росту та розвитку молодняку різних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39 Олібс + П661.3,2 +
Шифр НБУВ: РА360534

Рубрики:

      
2.

Солоха І.М. 
Морфобіологічні особливості помісей від схрещування баранів м'ясної породи олібс з м'ясо-вовновими матками дніпропетровської селекції у типі корідель: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.М. Солоха ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично доведено доцільність і встановлено ефективність схрещування м'ясних баранів породи олібс з м'ясо-вовновими матками дніпропетровської селекції у типі корідель з метою підвищення генетичного потенціалу м'ясної продуктивності популяції овець місцевої селекції. Досліджено фенотипові ознаки та морфобіологічні особливості помісей I покоління. Вперше виявлено можливість раннього прогнозування продуктивності потомства м'ясної породи олібс залежно від строку ембріогенезу, оцінено його відгодівельні, м'ясні та забійні якості, експериментально визначено скоростиглість та економічну ефективність реалізації на м'ясо у 8-місячному віці. Вивчено кореляційні зв'язки основних селекційних ознак м'ясної та вовнової продуктивності напівкровного за олібсами потомства та чистопородного молодняка. З'ясовано, що помісному молодняку властиві крупноплідність, вищі, ніж у чистопородних тварин, а також збереженість, інтенсивність масового та лінійного росту, менші витрати корму на приріст живої маси, що сприяє збільшенню виробництва м'яса-баранини та ягнятини, підвищенню рентабельності галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.3-2 + П661.3,2-338 +
Шифр НБУВ: РА359908

Рубрики:

      
3.

Помітун І.А. 
Науково-практичне обгрунтування принципів селекції тонкорунних м'ясо-вовнових овець з урахуванням взаємодії "генотип - середовище": автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / І.А. Помітун ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано систему селекції овець породи прекос за чистопородного розведення та схрещування з використанням кращого світового генофонду овець тонкорунних і напівтонкорунних порід (австралійський меринос, полварс, австралійський корідель), що забезпечує підвищення виробництва продукції та поліпшення її якості. Підтверджено вплив факторів повноцінності та рівня годівлі, технології утримання на формування та ступінь реалізації потенціалу продуктивності вівцями породи прекос, полварс і помісей різних генотипів. Встановлено адаптованість овець різних генерацій у процесі чистопородного розведення та схрещування. Запропоновано методи селекції, що забезпечують гармонізацію взаємодії "генотип - середовище". Розроблено нові методи оцінювання та диференційованого застосування селекції за показниками оброслості овець, оцінки ступеня та зменшення пожовтіння вовни, поліпшення інтенсивності росту овець різних генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.3,2-31
Шифр НБУВ: РА374981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дем'яненко А.А. 
Популяційно-генетична оцінка асканійської м'ясо-вовної породи овець з використанням молекулярно-генетичних маркерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.А. Дем'яненко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 17 с. — укp.

З використанням поліморфізму систем груп крові, білків і ферментів крові досліджено параметри генофонду та генетичної структури асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною та її структурних елементів. Здійснено комплексну оціну рівня генетичної мінливості популяції, динаміки генетичної інформації у часовій дивергенції. Показано дію природного відбору та виявлено генотипи, які впливають на стан генетичної структури стад. Визначено рівень міжлінійної диференціації за молекулярно-генетичними маркерами. Досліджено взаємозв'язок окремих і комплексних генотипів з рівнем розвитку основних селекціонованих ознак овець і встановлено, що у разі підвищення гетерозиготності особин рівень їх продуктивності зростає. Кращими параметрами живої маси та настригу вовни характеризуються тварини, одержані від підбору батьківських пар з низьким рівнем генетичної схожості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.3,2-31 асканійська +
Шифр НБУВ: РА351209

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського