Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (103)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (80)
Пошуковий запит: (<.>U=П671$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Попов В. Є. 
Використання поживних речовин та продуктивні якості молодняку кролів за різних рівнів протеїну та лізину в комбікормах: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / В. Є. Попов ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Викладено теоретичний та експериментальний матеріал з використання в годівлі молодняку кролів м'ясо-шкуркового напряму продуктивності комбікормів з різними рівнями сирого протеїну та лізину. Виявлено напрям змін у продуктивності кроленят, перетравності поживних речовин і балансу азоту в організмі. Досліджено морфологічний і біохімічний склад крові, амінокислотний склад м'язів і печінки. Вивчено морфологічний склад тушок та якість сирих шкурок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-451.831 + П671-44
Шифр НБУВ: РА375550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вакуленко І.С. 
Закономірності і особливості формування м'ясної продуктивності і конверсійної здатності кролів в постнатальному онтогенезі: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / І.С. Вакуленко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Виявлено біологічні особливості та закономірності росту і розвитку організму, органогенезу, морфо-фізіологічного становлення систем і тканин, фізіологічних і біохімічних процесів обміну речовин і їх трансформації в м'ясну продукцію при вирощуванні кролів у різних технологічних умовах, які максимально забезпечують реалізацію біологічного потенціалу, що дало можливість доповнити теоретичні основи періодизації онтогенезу кролів. Розроблено оптимальні параметри енергоресурсозберігаючої технології: циклічний метод відтворення поголів'я; способи формування технологічних груп; систему повноцінної годівлі, яка включає уніфіковані для всіх технологічних груп повнораціонні комбікорми і вітамінно-мінеральні премікси та скореговані норми годівлі; рівняння регресії і економіко-математичні моделі для прогнозування рентабельного виробництва кролятини. Виявлено особливості лактації, поживності молока кролематки, інтенсивності росту кроленят у підсисний період, встановлено між ними кореляційні зв'язки. Розроблено нову рецептуру стартерних комбікормів для раннього (в 20 і 30 днів) відлучення кроленят і комбікорми для одержання екологічно чистої кролятини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-65,022

Рубрики:

      
3.

Сілонова Н.Б. 
Метаболічні процеси в організмі кролів за умов створення стану штучного вуглекислотного гіпобіозу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.Б. Сілонова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с.: табл. — укp.

З'ясовано перебіг метаболічних процесів за умов формування у кролів стану штучного вуглекислотного гіпобіозу. Вивчено зміни фізіолого-біохімічних показників, концентрації метаболітів гліколізу та циклу трикарбонових кислот, коливань величини pH та вмісту газів у крові тварин. З'ясовано динаміку їх входження у стан штучного гіпобіозу, який храктеризується розвитком компенсованого респіраторного ацидозу. Установлено, що на початкових етапах формування гіпобіотичного стану внаслідок зниженого забезпечення тканин киснем активуються гліколітичні процеси, про що свідчить зростання рівня пірувату та лактату. Відзначено, що гіпобіоз характеризується активацією глюконеогенезу, що регулюється та контролюється рівнем pH і вмістом метаболітів проміжного обміну, а також порушенням процесів карбоксилювання - декарбоксилювання і гальмуванням інтенсивності функціонування циклу трикарбонових кислот. Виявлено, що зниження активності альдегіддегідрогенази призводить до зростання рівня ацетальдегіду у тканинах і підвищення співвідношення ацетальдегід/етанол, яке відображає зростання рівня анаеробних процесів, характеризує ступінь гіпобіотичного стану і є спільним для природного та штучного гіпобіозу у рослин і тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-272 +
Шифр НБУВ: РА337838

Рубрики:

      
4.

Шулько О. П. 
Обмін речовин, продуктивність та якість продукції кролів за різних доз сірки та оптимального рівня селену в раціоні: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. П. Шулько ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено напрям змін у продуктивному молодняку кролів. Проведено оцінювання морфологічного та біохімічного складу їх крові. Вивчено перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію, фосфору, сірки та селену в організмі кролів залежно від дози сірки й оптимального рівня селену за використання різних його джерел. Доведено доцільність балансування раціонів за сіркою та визначено оптимальну дозу її згодовування. Встановлено вплив домішок сірки за оптимального рівня селену органічного та неорганічного походження на продуктивність, перетравність поживних речовин корму, морфологічні та біохімічні показники крові, забійні якості й амінокислотний склад найдовшого м'язу спини молодняку кролів породи сріблястий для вирощування на м'ясо. Запропоновано вводити до складу повноцінного комбікорму сірковмісну сполуку неорганічного походження сульфат натрію, селеновмісну органічного походження Сел-Плекс для забезпечення оптимального вмісту цих елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671.451.232 + П671-273.1
Шифр НБУВ: РА379327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сломчинський М.М. 
Оптимізація доз згодовування ліпроту молодняку кролів при вирощуванні на м'ясо: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / М.М. Сломчинський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вивчено та науково обгрунтовано можливості застосування кормової домішки "Ліпрот" у складі комбікормів для молодняку кролів за умов вирощування на м'ясо. Вивчено фізико-хімічні властивості ліпроту, вміст у ньому поживних речовин, макро- та мікроелементів, амінокислотний склад протеїну. Доведено доцільність застосування ліпроту та визначено оптимальну дозу його згодовування. Установлено вплив даних домішок на продуктивність, перетравність поживних речовин раціонів, забійні якості та стан внутрішніх органів. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові молодняку кролів породи "Сірий велетень" у разі вирощування на м'ясо. Виявлено, що за умов застосування ліпроту у складі раціонів годівлі молодняку кролів активізуються обмінні процеси, підвищуються середньодобові прирости, знижуються витрати кормів для одержання приросту. З'ясовано, що економічний ефект від використання ліпроту на 1 голову за період відгодівлі становить 2,14 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-455.4 +
Шифр НБУВ: РА341268

Рубрики:

      
6.

Чичик Р.М. 
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості молодняка кролів за різних рівнів обмінної енергії і сирого протеїну в комбікормах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Р.М. Чичик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичний та експериментальний матеріал щодо використання у годівлі кролів м'ясо-шкуркового напряму продуктивності комбікормів з різними рівнями обмінної енергії, сирого протеїну та біологічно активної домішки. Виявлено напрям змін у продуктивності молодняка кролів та амінокислотному складі найдовшого м'яза спини. Проведено оцінку морфологічного та біохімічного складу їх крові. Вивчено лінійний ріст тварин, перетравність поживних речовин і баланс азоту в організмі кролів залежно від рівня енергетичного та протеїнового живлення. Рекомендовано для вирощування молодняка кролів м'ясо-шкуркового напряму продуктивності віком 45 - 60 діб використовувати повнораціонний комбікорм з вмістом 0,99 МДж обмінної енергії у 100 г і 17 % протеїну; віком 61 - 90 діб - відповідно 0,94 МДж та 18 %; віком 91 - 120 діб - 0,99 МДж і 19 %. Запропоновано вводити до складу повнораціонного комбікорму біологічно активну домішку у кількості 2 % за масою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-451.21 +
Шифр НБУВ: РА348290

Рубрики:

      
7.

Богдан Ю.А. 
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивні якості молодняку кролів за різних рівнів протеїну та метіоніну у комбікормах: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Ю.А. Богдан ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано особливості використання в годівлі кролів комбікормів із різними рівнями сирого протеїну та метіоніну. Виявлено напрям змін у продуктивності кролів, перетравності поживних речовин і амінокислотному складі їх м'яса, печінки та крові. Оцінено морфологічний і біохімічний склад крові даних тварин. Вивчено морфологічний і біологічний склад тушок і амінокислотний склад найдовшого м'яза спини за різних рівнів протеїнового й амінокислотного живлення. Рекомендовано для годівлі кролів породи сріблястий використовувати повнораціонні гранульовані комбікорми з рівнем метіоніну у 45 - 90-добовому віці - 0,7 %, у 61 - 90 та 91 - 120-добовому віці - 0,75 %, сирого протеїну - відповідно 15, 16 та 17 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-451.21
Шифр НБУВ: РА370218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Косяненко О.М. 
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивність кролів за дії селену: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.М. Косяненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень щодо використання у годівлі молодняку кролів, який вирощується на м'ясо, комбікормів за різних доз і джерел селену. Виявлено напрям змін у продуктивності молодняку кролів. Оцінено морфологічний і біохімічний склад їх крові. Вивчено перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію, фосфору та селену в організмі кролів залежно від дози та джерела селену. Доведено доцільність балансування раціонів за селеном і визначено оптимальну дозу його згодовування. Встановлено вплив домішок селену у складі різних селеновмісних сполук органічного та неорганічного походження на продуктивність, перетравність поживних речовин корму, морфологічні та біохімічні показники крові, забійні якості й амінокислотний склад найдовшого м'яза спини молодняку кролів породи сріблястий у разі вирощування на м'ясо. Рекомендовано для такого вирощування молодняку кролів використовувати повнораціонний комбікорм з вмістом селену на рівні 0,2 мг/кг сухої речовини. Запропоновано вводити до складу повнораціонного комбікорму селеновмісну сполуку органічного походження Сел-Плекс для забезпечення оптимального вмісту цього мікроелемента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-273.1 + П671-451.232 +
Шифр НБУВ: РА364132

Рубрики:

      
9.

Лесик Я.В. 
Фізіолого-біохімічні процеси в організмі і продуктивність кролів залежно від умов годівлі та утримання: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Я.В. Лесик ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше з'ясовано вплив різної тривалості підсисного утримання кроленят (до 30-, 45-, 60- та 90-добового віку) на перебіг фізіолого-біохімічних процесів у їх організмі та розкрито механізми формування його імунобіологічної реактивності у даний період. Встановлено високу біологічну цінність молока кролематок протягом 75-ти діб лактації та динаміку змін у даний період його хімічного та жирнокислотного складу. Одержано нові експериментальні дані щодо біологічної та продуктивної дії лізин-протеїнової домішки за роздільного та сумісного згодовування її з сульфатом кадмію молодняку кролів протягом 130-ти діб життя. Розроблено й апробовано схему та дозу введення даної домішки за умов підвищеного вмісту кадмію в раціоні кролів і визначено біологічну цінність та якість м'яса тварин. Розроблено рецепт гранульованого комбікорму з підвищеним вмістом протеїну та досліджено його вплив на інтенсивність росту та фізіолого-біохімічні процеси в організмі кролів до 120-добового віку. З'ясовано вплив додавання 20 % (за масою) соняшникового шроту до раціону кролів на біологічну цінність м'яса, вміст жирних кислот у тканинах м'язів, шкіри та шерсті, встановлено корелятивні зв'язки між даними залежностями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-27 + П670-45 +
Шифр НБУВ: РА357954

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського