Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (96)
Пошуковий запит: (<.>U=П682-451.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Дух О. І. 
Антиоксидантний стан і ліпідний склад тканин курей та ембріонів за корекції вітаміном А й каротиноїдами: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. І. Дух ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 18 с.: табл., рис. — укp.

Вперше досліджено вплив різного рівня вітаміну А та каротиноїдів у комбікормі племінних курей у період інтенсивної несучості на ліпідний склад та антиоксидантний стан тканин курей та їх ембріонів. Встановлено, що зростання у складі комбікорму для курей у репродуктивний період рівня вітаміну А з 10-ти тис. до 40-ка тис. IO та каротиноїдів з 8-ми до 32-х мг на кг комбікорму підвищує в крові та печінці курей та ембріонів вміст фосфоліпідів і загальних ліпідів, збільшує в складі останніх рівень ненасичених і зменшує рівень насичених жирних кислот, а також знижує в їх крові вміст продуктів ПОЛ і підвищує активність супероксиддисмутази, каталази та рівень церулоплазміну. Вперше визначено оптимальний рівень вітаміну А та каротиноїдів у раціоні курей у репродуктивний період, показано їх вплив на депонування цього вітаміну та токоферолу у жовтку яєць, в тканинах курей та ембріонів, а також на виводимість курчат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-272.513
Шифр НБУВ: РА385800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Яремко Р.М. 
Антиоксидантний статус організму курчат яєчних ліній у ранньому віці і фактори його регуляції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Р.М. Яремко ; УААН. Ін-т землеробства і біології тварин. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Представлені дані про зміни антиоксидантного статусу курчат яєчного напрямку продуктивності в період з 30- до 60-добового віку. Встановлено, що в період найбільш інтенсивного росту курчат з 38- до 45-добового віку в їх організмі різко посилюються процеси перекисного окиснення ліпідів. Запропоновано способи зменшення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів в організмі курчат у вказаний період, в основі яких лежить використання в їх годівлі водорозчинних препаратів селену (селеніту натрію) і вітаміну Е (аквавіту-Е). Встановлений позитивний вплив використання добавок вітаміну Е і селену у годівлі курчат яєчних ліній на їх ріст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22,022

Рубрики:

      
3.

Коц В.П. 
Взаємодія вітамінів А і Е та ряду мікроелементів в організмі курей залежно від рівня в кормі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.П. Коц ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено взаємодію мікроелементів цинку, марганцю, селену, вітамінів A та E в організмі племінних курей-несучок. Проаналізовано особливості накопичення даних речовин на тканинному рівні, досліджено їх вплив на продуктивні ознаки та деякі біохімічні показники обміну речовин й обгрунтовано шляхи підвищення вітамінного та антиоксидантного статусу організму птиці. Проведено порівняльне вивчення динаміки вмісту мікроелементів цинку, марганцю та селену, які входять до складу антиоксидантних ферментів. Досліджено активність даних ферментів у тканинах курей, вміст продукції перекисного окиснення ліпідів і жиророзчинних вітамінів. Показано, що збагачення раціону мікроелементами та вітаміном E сприяє підвищенню антиоксидантного статусу організму, зниженню рівня перекисних процесів у тканинах і покращенню відтворних і продуктивних якостей птиці. Встановлено кореляційний зв'язок між рівнем мікроелементів у кормі, їх кількістю в органах і тканинах та активністю перекисного окиснення ліпідів. Встановлено негативний вплив нестачі мікроелементів на зниження активності глутатіонзалежних ферментів. Вперше встановлено, що одночасне використання мікроелементів і вітамінів A та E сприяє максимальному гальмуванню перекисних процесів. Доведено вплив комплексної вітамінно-мінеральної домішки на біологічну активність окремих ланок антиоксидантної системи крові та функціональних тканин організму птиці, що сприяє підвищенню заплідненості яєць, виводу молодняка та несучості курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 +
Шифр НБУВ: РА335409

Рубрики:

      
4.

Гарбажій К. С. 
Використання ферментного препарату "Ладозим" у раціонах курей-несучок: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / К. С. Гарбажій ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнол. ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено завдання створення кормової суміші для курей-несучок, збагаченої ферментним препаратом ладозим проксі та її дії на продуктивні якості птиці. За результатами першого та другого науково-господарських дослідів на основі теоретичних і практичних висновків створено кормову суміш. На третьому етапі поставлено один науково-господарський й один виробничий досліди, мета яких полягає в перевірці ефективності застосування ферментного препарату ладозим проксі у годівлі курей-несучок яєчного напряму продуктивності як регулятора по перетравності поживних речовин комбікорму в їх організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.25
Шифр НБУВ: РА371448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Погібельна Ю.О. 
Вплив різних рівнів селену на ембріогенез курчат, продуктивність та обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.О. Погібельна ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено результати науково-господарських досліджень ефективності передінкубаційної обробки яєць селенітом натрію, а також впливу різних рівнів селену (0,2; 0,3; 0,4 і 0,5 мг/кг комбікорму) на продуктивність і обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок. Установлено, что передінкубаційна обробка яєць 0,01 %-им розчином селеніту натрію сприяє підвищеному вмісту цього елемента в компонентах яйця (білку, жовтку та шкарлупі), внаслідок чого у жовтку збільшується концентрація вітаміну E та каротиноїдів, а також зменшуються відходи інкубації та зростають виводимість яєць (на 7,2 %) - і виведення курчат (на 9,7 %). Визначено оптимальну дозу селену в комбікормі для ремонтного молодняку і курей-несучок, яка становить 0,3 мг/кг. Доведено, що забезпечення в комбікормі цієї дози сприяє підвищенню середньодобового приросту курчат та молодняку на 12,6 %. За результатами дослідження з'ясовано, що згодовування курям-несучкам комбікорму з вмістом селену 0,3 мг/кг зумовило підвищення несучості на 10,5 % та маси яйця - на 6,2 %. Відзначено, що яйця курей дослідженої групи відрізнялись від контрольної більшою масою білка (на 9,9 %) і жовтка (на 20,0 %), концентрація селену у білку зростала у 2,08 рази, а у жовтку - у 2,3 рази. Показано, що застосування селену в раціоні курей-несучок сприяє покращанню інкубаційних якостей яєць, завдяки чому виводимість їх у дослідній групі становила 97,2 %, у контрольній - 90,2 %, а виведення курчат - відповідно 90,7 % та 79,1 %. Виявлено позитивний вплив підвищеної дози селену на перетравність поживних речовин, баланс кальцію, фосфору, селену та зростання вмісту у крові ремонтного молодняку і курей-несучок гемоглобіну, загального білка, gamma-глобулінів, кальцію, фосфору, сірки, селену та вітаміну E. Визначено економічну доцільність застосування селеніту натрію для обробки яєць перед інкубацією та забезпечення оптимального рівня селену в раціоні курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.232 + П682-23 +
Шифр НБУВ: РА335099

Рубрики:

      
6.

Кононенко 
Гігієнічна оцінка комплексу гліцинатів мікроелементів та його вплив на кліничний стан, метаболічний статус та резистентність організму курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Руслан Володимирович Кононенко ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.232 + П811.4
Шифр НБУВ: РА366079

Рубрики:

      
7.

Мельник Н.В. 
Ефективність використання мінеральної добавки анальцим в годівлі курок-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.В. Мельник ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно вивчено вплив згодовування різних доз мінеральної домішки "Анальцим" на продуктивність, якість м'яса, стан крові й особливості розвитку органів травної та ендокринної систем. Установлено, що таке згодовування дає можливість підвищити продуктивні показники, морфологічний, хімічний склад та інкубаційні властивості яєць. Відзначено, що використання у складі комбікорму анальциму дозволяє одержати курятину з добрими фізико-хімічними показниками її якості, за цього істотного впливу на морфологічну структуру печінки та підшлункової залози курок-несучок даного препарату не виявлено. З'ясовано позитивну значущість анальциму на перетравність поживних речовин раціону, обмін азоту та засвоєння мінеральних елементів, а також експериментально обгрунтовано його найбільш доцільну дозу за умов введення до раціонів курей-несучок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.23 анальцим +
Шифр НБУВ: РА340315

Рубрики:

      
8.

Камінська M. В. 
Каротиногенез у різних штамів дріжджів Phaffia Rhodozyma та їх застосування у живленні курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / M. В. Камінська ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Здійснено селекцію штамів дріжджів P.rhodozyma - надсинтетиків каротиноїдів, визначено умови, що стимулюють ріст та продуктивність різних штамів, вивчено біохімічні характеристики біомаси у порівнянні з кормовими дріжджами та іншими добавками у корм птиці, зокрема, вплив на процеси перекисного окиснення ліпідів та стан системи антиоксидантного захисту. Одержано штами, що продукують до 1 мг каротиноїдів на грам сухої маси клітини. Показано резистентність клітин до дії УФ-променів залежно від вмісту в них каротиноїдів. Визначено жирнокислотний та фракційний склад ліпідів, вміст білка, підібрано оптимальне середовище та режим культивування для одержання більшого виходу біомаси дріжджівP.rhodozyma. Вперше використано як домішку до раціону курей-несучок та молодок надсинтетик каротиноїдів. Досліджено позитивний вплив цієї домішки на процеси перекисного окиснення ліпідів, стан системи антиоксидантного захисту, продуктивність птиці та якісні показники яєць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.29 + Е521.551.1 Sac*72 +
Шифр НБУВ: РА342844

Рубрики:

      
9.

Михальська В.М. 
Клінічний стан та метаболічний статус курчат-бройлерів при застосуванні комплексних сполук міді: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / В.М. Михальська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено доцільність використання комплексних сполук - метіонату, гліцинату та лізицинату міді у годівлі лабораторних тварин і курчат-бройлерів. Уперше вивчено їх токсичність, яка становить для метіонату міді 335,0 мг/кг, гліцинату - 640,0 та лізицинату міді - 390,0 мг/кг маси тіла, що характеризує комплексні сполуки міді як малотоксичні речовини. Установлено стимулювальний вплив гліцинату та лізицинату, меншою мірою - метіонату міді на активність травних ферментів курчат-бройлерів <>I>in vitro. Виявлено, що у разі введення щурам метіонату, гліцинату та лізинату міді у різних дозах підвищується енергозабезпечення тканин організму, уповільнюються процеси уреогенезу у печінці, змінюється активність певних травних і тканинних ферментів і не змінюються білковий спектр сироватки крові, гематологічні показники та клінічний стан тварин. Показано, що у разі тривалого згодовування курчатам-бройлерам з комбікормом метіонату, гліцинату та лізинату міді забезпечується їх ефективне використання за відсутності кумулятивної дії, підвищується активність ряду ферментів плазми крові, підшлункової залози та тонкого кишечника та не відбувається змін клінічного стану, гематологічних показників, рівня енергетичних процесів, фракційного складу білків сироватки крові, маси внутрішніх органів, має місце висока інтенсивність росту птахів, а також збереженість їх поголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-451.2 +
Шифр НБУВ: РА337153

Рубрики:

      
10.

Костюк І. О. 
Особливості біологічного окиснення в печінці курей різного віку при збагаченні їх раціону вітамінами А і Е: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / І. О. Костюк ; НААН України, Ін-т тваринництва. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22 + П682-273.906
Шифр НБУВ: РА385213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Осіпенко О. П. 
Перетравність корму, обмін речовин і продуктивність курей-несучок за різного рівня та співвідношення сірки і селену в комбікормі: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. П. Осіпенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вивчено продуктивні якості курей, морфологічний, хімічний та амінокислотний склад яєць. Виявлено певні зміни в перетравності поживних речовин, балансі азоту, кальцію, фосфору, сірки та селену в організмі курей залежно від дози сульфату та селеніту натрію як джерел сірки та селену в комбікормі. Вивчено забійні якості птиці, хімічний та амінокислотний склад великого грудного м'яза під впливом досліджуваних факторів. Проведено оцінювання морфологічного та біохімічного складу крові курей-несучок. З'ясовано вплив різних рівнів сірки та селену в комбікормі курей-несучок на кількість еритроцитів, активність глугатіонпероксидази, вміст вітаміну Е і ТБК-активних речовин у крові, що сприяє посиленню антиоксидантного статусу організму та підвищенню продуктивності. Доведено ефективність, біологічну й економічну доцільність використання оптимального сірко-селенового відношення в комбікормах для яєчних курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.831 + П682-451.232
Шифр НБУВ: РА375571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Отченашко В.В. 
Продуктивність та обмін речовин у курок-несучок при збагаченні комбікормів вітаміном Е та селеном: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.В. Отченашко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичний і експериментальний матеріал щодо використання для годівлі курок-несучок комбікормів з різними рівнями вітаміну Е, селену, кукурудзи та люцернового борошна. Виявлено деякі зміни у перетравності поживних речовин, балансі азоту, кальцію та фосфору в організмі курей залежно від складу комбікормів і рівнів надходження вітаміну Е та селену. Вивчено продуктивні якості несучок, морфологічний, хімічний склад і показники інкубації яєць. Проведено оцінку антиоксидантного статусу організму курей. Встановлено вплив комбікормів з різними рівнями вітаміну Е, селену, кукурудзи та люцернового борошна на функціональний стан крові та печінки. Рекомендовано для промислового виробництва яєць з підвищеним вмістом Е використовувати комбікорми з рівнями кукурудзи та люцернового борошна відповідно 40 та 2 - 5 %, додатками вітаміну Е та селену відповідно 200 та 0,1 г/т протягом чотиримісячного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.2 + П682-681
Шифр НБУВ: РА313557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Заяць О.І. 
Продуктивність та якість яєць курей-несучок при включенні до комбікорму зерна пайзи і глауконіту: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.І. Заяць ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено ефективність використання різної кількості цільного зерна пайзи вітчизняного сорту "Надія" та природного мінералу глауконіту Хмельницького родовища у складі комбікорму для несучих курей і вивчено їх вплив на яєчну продуктивність, якість харчових яєць, перебіг метаболічних процесів у організмі, ефективність використання кормів і рентабельність виробництва яєць. Установлено, що використання у годівлі курей у пік несучості впродовж 90-та днів зазначених компонентів позитивно впливає на перебіг обміну речовин в організмі птиці, підвищує її несучість і вихід яєчної маси, покращує харчову та біологічну якість яєць. Для підвищення несучості курей, збільшення маси яєць, зменшення витрат корму на одиницю продукції, а також для підвищення прибутку та рентабельності даного виробництва рекомендовано використовувати комбікорм з заміною у його складі 5 % подрібненого зерна пшениці аналогічною кількістю цільного зерна пайзи сорту "Надія" та домішкою 2 % глауконіту Хмельницького родовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.2 +
Шифр НБУВ: РА364034

Рубрики:

      
14.

Кучерук М.Д. 
Санітарно-гігієнічне та клініко-експериментальне обгрунтування застосування нутріцевтиків курчатам-бройлерам: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / М.Д. Кучерук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Вивчено та науково обгрунтовано направленого коригування мікробіоценозу травного каналу курчат-бройлерів пребіотиком Біо-Мос та 1 %-м колоїдним розчином наночастинок срібла з метою підвищення стійкості птахів до умовно-патогенної бактеріальної флори, поліпшення перебігу травних процесів у їх організмі та, відповідно, підвищення продуктивності. Встановлено, що вказані препарпти стабілізують порушений, внаслідок недотримання чинних санітарно-гігієнічних норм і правил утримання молодяку птиці, мікросимбіоценоз травного каналу курчат-бройлерів шляхом зниження концентрації у вмістимому кишечнику та посліді представників умовно-патогенної та патогенної мікрофлори. Доведено, що зниження кількості патогенів у кишечнику сприяє зменшенню їх виділення з послідом у зовнішнє середовище та контамінації останього, за рахунок чого зменшується мікробне забруднення повітря пташників та рекоментамінація птахопоголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-451.22 +
Шифр НБУВ: РА368197

Рубрики:

      
15.

Копко І.Є. 
Фосфорні сполуки у тканинах курей за дії мікробної фітази та аліментарних чинників: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.Є. Копко ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив мікробної фітази, лізину та метасилікату натрію у разі їх використання як домішок до раціону курей-несучок. Проаналізовано вплив джерел фосфору та протеїну в їх раціоні на засвоєння фосфору у тонкій кишці та вміст фосфорних сполук та активність ферментів, що беруть участь у метаболізмі фосфору на тканинному рівні. Встановлено оптимум pH дії мікробної та рослинної фітаз під час розщеплення фітату натрію за умов in vitro, здатність мікробної фітази розщеплювати фітати в різних кормах за умов in vitro та in situ в тонких кишках курчат і вплив мікробної фітази у разі додавання її до раціону курей-несучок на засвоєння фосфору та вміст фосфорних сполук у крові та печінці. Виявлено підвищення концентрації неорганічного та ліпоїдного фосфору, фосфору РНК та АТФ у крові курей-несучок під час згодовування їм комбікорму з високим рівнем фосфору, протеїну та лізину. Встановлено стимулювальний вплив домішок метасилікату натрію до раціону курей на засвоєння фосфору в тонких кишках і його використання в синтезі фосфорних сполук в їх організмі. Розроблено амінокислотно-мінеральну домішку до комбікорму курей, виготовленого з рослинних компонентів. Встановлено позитивний вплив нової домішки на продуктивність курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-272 + П682-451.2 +
Шифр НБУВ: РА336369

Рубрики:

      
16.

Скорик М.В. 
Функціональний стан еритроцитів і вміст мікроелементів у внутрішніх органах курей-несучок за впливу речовин гумінової природи: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.В. Скорик ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення особливостей морфофункціональних показників крові, стану антиоксидантного захисту еритироцитів і вмісту мікроелементів, що беруть участь у процесі гемопоезу, у внутрішніх органах курей-несучок у фазу фізіологічно зумовленого спаду процесів яйцеутворення та за умови введення до їх раціону кормових біологічно активних домішок гумінового походження "Гідрогумат" і "Гумісол-Т-2". Встановлено, що у курей-несучок другої фази продуктивності знижується кількість еритроцитів і вміст гемоглобіну відносно фізіологічної норми, а в еритроцитах прискорюються процеси перекисного окиснення ліпідів на тлі спаду антиоксидантного захисту. За впливу гумінових кормових домішок у курей відбувається покращання морфофункціональних показників крові, в еритроцитах змінюється стан систем глутатіону, що відповідає високому антиоксидантному захисту клітин. Досліджено вміст мікроелементів у тканинах печінки, селезінки та яєчника у разі використання в раціоні несучок гідрогумату та гумісолу-Т-2. За цього змінюється зміст заліза, міді, марганцю та цинку, що свідчить про функціональну активність цих органів. Установлено, що за умов введення до складу раціону курей-несучок другої фази продуктивності кормових домішок "Гідрогумат" або "Гумісол-Т-2" покращується фізіологічний стан птиці, що уможливлює пролонгування продуктивного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.29 + Е60*732.241-642 +
Шифр НБУВ: РА365189

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського