Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=П728-28$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Діденко О.В. 
Моделювання змін популяцій та запасів основних промислових видів риб Канівського та Кременчуцького водосховищ: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / О.В. Діденко ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розглянуто можливості застосування демографічних підходів, заснованих на віртуально-популяційному аналізі (ВПА), для оцінки чисельності і стану запасів основних промислових видів риб дніпровських водосховищ на прикладі ляща, плітки та плоскирки Кременчуцького водосховища, а також ляща та плітки Канівського водосховища. Проаналізовано ряд методик визначення параметрів рівняння росту Берталанфі, природної та промислової смертності. Визначено чисельність та біомасу промислового стада даних видів риб за допомогою ВПА, когортного аналізу Поупа та псевдокогортного аналізу. На підставі моделі типу Томпсона і Бела, яка показує, наскільки раціонально ведеться промисел даних видів, змодельовано улови на одиницю поповнення. Розглянуто фактори, які впливають на динаміку чисельності ляща та плітки дніпровських водосховищ. Зазначено, що промислові стада ляща Кременчуцького та Канівського водосховищ експлуатуються раціонально, в той час як плітка знаходиться в стані "перелову". Основним фактором, що впливає на динаміку чисельності даних видів риб є інтенсивність промислу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-28 в641.0 + Е623.33*822.222.9 Канівського +
Шифр НБУВ: РА361235

Рубрики:

      
2.

Миронюк М.О. 
Особливості метаболічних адаптацій риб до нафтового забруднення водного середовища: автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.10 / М.О. Миронюк ; НАН України; Ін-т гідробіології. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено особливості білкового, вуглеводного й енергетичного обміну у тканинах коропа за дії різних концентрацій дизпалива та сирої нафти водного середовища. Показано, що величини показників, які характеризують білковий (загальний білок, активність АлАТ і АсАТ), вуглеводний (вміст глікогену, пірувату та лактату) й енергетичний (активність сукцинатдегідрогененази, цитохромоксидази і вміст аденілових нуклеотидів) обмін у тканинах коропа залежать від виду нафтопродуктів, їх концентрацій у воді. Вперше з'ясовано, що енергозабезпечення процесів адаптації риб до змін концентрацій нафтопродуктів водного середовища здійснюється різними шляхами: гліколітичним, чи за рахунок посиленого функціонування циклу трикарбонових кислот. На підставі величин досліджуваних показників зроблено оцінку адаптивної спроможності риб до різних концентрацій нафтопродуктів у водному середовищі та їх виду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-28 + Е623.33*827.512.2 +
Шифр НБУВ: РА366882

Рубрики:

      
3.

Котовська Г.О. 
Умови та ефективність відтворення основних промислових видів риб Кременчуцького водосховища: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Г.О. Котовська ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вивчено умови й ефективність відтворення основних промислових видів риб Кременчуцького водосховища. Праналізовано термічний, гідрологічний і гідрохімічний режими у водосховищі, оцінено стан кормової бази молоді риб, а також нерестових ділянок з використанням індексу біологічного різноманіття Шенона. Проведено фауністичний аналіз за Є.С. Смирновим для визначення подібності видового складу молоді різних ділянок водойми. Найбільшу чисельність молоді та найвищі показники біорізноманіття у Кременчуцькому водосховищі встановлено на нерестовищах межових екотонів - пригирлових ділянках великих приток, зокрема, річок Рось, Вільшанка, Сула та Цибульник. Сучасний видовий склад молоді риб налічує 30 видів, які належать до дев'яти родин, у тому числі коропових - 18, бичкових - 4, окуневих - 2, в'юнових, іглицевих, оселедцевих, колючкових, щукових, сомових - по одному виду. Доведено можливість використання даних відносної чисельності молоді плітки для розрахунку щільності популяцій основних видів промислової іхтіофауни, що необхідно під час прогнозування вилову риби у даному водосховищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-28(4УКР-4КИЇ) +
Шифр НБУВ: РА361215

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського