Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=П836.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Фоміна О.В. 
Активність ферментів утилізації ендогенних альдегідів в окисно-відновних реакціях у щурів різного віку при іммобілізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Фоміна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено, що в процесі онтогенезу у щурів у тканинах внутрішніх органів виникають умови для зміни ефективності функціонування ферментів, які каталізують окисно-відновні шляхи утилізації карбонільних сполук метаболізму, за умов іммобілізаційного стресу. Вони зумовлюють виникнення "напруги" під час відновлення альдегідів в альдегідредуктазній реакції в печінці 1,5-місячних тварин, а також гальмування перетворень альдегідів в окисних і відновних реакціях у печінці та скелетному м'язі старих щурів. Вікове зниження швидкості утилізації ендогенних альдегідів у досліджених тканинах визначає зниження їх стійкості до вільнорадикального ушкодження. У зв'язку з цим важливу роль у підвищенні резистентності організму до дії ушкоджувальних факторів стресу відіграє спрямована регуляція утилізації ендогенних альдегідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА342715

Рубрики:

      
2.

Чумаченко В.В. 
Біохімічні та імунологічні основи системи профілактики стресу в свиней: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / В.В. Чумаченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Установлено, що у загальному адаптаційному синдромі у свиней беруть участь усі їх системи та ланки обмінних процесів, взаємопов'язані зі станом резистентності організму. Визначено комплексні зміни показників білкового, амінокислотного та ліпідного обміну, пероксидного окиснення ліпідів, системи антиоксидантного захисту у свиней за умов стресу, що доводить метаболічну спрямованість цих процесів для забезпечення життєдіяльності їх організму за умов адаптації до дії стрес-факторів. Рівень стресової реакції у поросят у разі відлучення від свиноматки залежить від їх віку та механізмів адаптації організму. Найбільша стрес-реакція виникає у поросят за умов їх відлучення від свиноматок у 26-денному віці та формування їх у групи з різних гнізд. Суттєво знижує стресовий стан у поросят формування їх за групами у 45 - 60-денному віці, через 7 діб після відлучення від свиноматок, а також за умов вирощування, уникаючи перегрупування. За умов стресу посилюється розпад білків, дезамінування та переамінування амінокислот, ліполіз, пероксидне окиснення ліпідів й активація ферментних і неферментних ланок системи антиоксидантного захисту, виникає імунодефіцитний стан, що супроводжується шлунково-кишковими, респіраторними та іншими хворобами різної етіології. Апробовано домішки до корму вітамінів E, C і селену та застосування імуномодулятора - поркавірексу для профілактики стресу у свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.29 + П836.51 +
Шифр НБУВ: РА348830

Рубрики:

      
3.

Суворова І.М. 
Вільнорадикальні процеси в мозку і серці дорослих і старих щурів при іммобілізаційному стресі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Суворова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Виявлено, що іммобілізація дорослих щурів супроводжується виникненням оксидативного стресу в головному мозку та серці, проявом чого є накопичення у них продуктів перекисного окиснення ліпідів і карбонільних білків. Відзначено, що мозок дорослих щурів більш чутливий до дії прооксидантних факторів іммобілізаційного стресу, ніж серце. Установлено, що важливу роль у стимуляції вільнорадикального окиснення ліпідів і білків у мозку дорослих щурів у разі іммобілізації набувають зрушення в активності ферментів першої лінії антиоксидантного захисту, підвищення чутливості до дії прооксидантів, а також зміна стану окиснювально-відновних процесів у мітохондріях. Виявлено, до попереднє введення екстракту аронії запобігає виникненню оксидативного стресу у мозку у разі іммобілізації. Визначено, що чутливість мозку та серця до дії прооксидантних факторів іммобілізованого стресу зі старінням знижується. Зазначено, що виникнення цього феномену визначає обмеження проявів фізіологічних ефектів вільнорадикальних продуктів метаболізму у формуванні притосувальних реакцій мозку до дії несприятливих факторів у пізньому онтогенезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Е60*739.177 + Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА338064

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Клевета Г.Я. 
Вплив іонізуючої радіації низької інтенсивності та вітаміну Е на систему антиоксидантного захисту тканин із високою проліферативною активністю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Г.Я. Клевета ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Встановлено інтенсифікацію процесів пероксидоутворення у тканинах з високим ступенем радіочутливості, що супроводжується активацією ензиматичної складової антиоксидантного захисту (АОЗ). Максимальний рівень активності досліджуваних ензимів виявлено у період після припинення дії опромінення, що свідчить про пролонгованість віддалених ефектів малих доз радіації. Зафіксовано зміни активності ензимів АОЗ за умов рентгенівського випромінювання у дозах 10 - 30 сГр і в пострадіаційний період. Виявлено, що введення вітаміну Е протягом періоду пролонгованої дії малих доз радіації знижує накопичення продуктів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) і нормалізує прооксидантно-антиоксидантну рівновагу в досліджуваних клітинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*722-638.23 + П836.51 +
Шифр НБУВ: РА336355

Рубрики:

      
5.

Шишко О.Ю. 
Інфрадіанна ритміка стрес-реалізуючих систем і показників неспецифічної резистентності нейтрофілів периферичної крові щурів при гіпокінетичному стресі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Ю. Шишко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено динаміку й інфрадіанну ритміку показників стрес-реалізуючих систем і функціонального стану нейтрофілів периферичної крові щурів у разі гіпокінетичного стресу. За результатами дослідження виявлено, що показники САС, ГГНС і функціональної активності нейтрофілів у інтактних щурів характеризуються визначеними періодами та амплітудно-фазовими характеристиками. Виявлено особливості інфрадіанної ритміки у досліджених показників у тварин контрольної групи, що виявляються у неоднакових періодах, різній сфері їх прояву, що домінують у періодах, амплітудно-фазових характеристиках спектрів. Показано, що обмеження рухливості призводить до істотних змін інфрадіанної ритміки всіх досліджених фізіологічних показників функціонального стану щурів, відбувається порушення структури інфрадіанної періодичності, різка зміна амплітуд і зсув фаз у всіх виділених періодах. Установлено нові взаємозалежності між параметрами функціонального стану досліджених систем. Відзначено, що рухливість, яка розвивається у відповідь на обмеження, загальний адаптаційний синдром (стрес-реакція), характеризується десинхронозом у показниках стрес-реалізуючих систем і функціональній активності нейтрофілів периферичної крові. На підставі кластерного аналізу виявлено порушення та міжфункціональні зв'язки, відзначені у контрольній групі тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Е60*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА336686

Рубрики:

      
6.

Кобиш А.І. 
Особливості перебігу стресу різного походження в корів у залежності від типів вищої нервової діяльності: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / А.І. Кобиш ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше встановлено залежність формування реакції організму корів на вплив хімічного та біологічного чинників від типологічних особливостей вищої нервової діяльності (ВНД) тварин. Вивчено зміни показників специфічної (популяції лімфоцитів, субпопуляції Т-лімфоцитів) реактивності корів різних типів ВНД за умов хімічного подразнення. З'ясовано динаміку формування неспецифічної (кількості еритроцитів, лейкоцитів, вмісту гемоглобіну, загального білка та його фракцій, а також титру природних антитіл) та специфічної (популяції лімфоцитів, субпопуляції Т-лімфоцитів) реактивності організму тварин за умов дії біологічного подразника залежно від типу нервової системи. Доведено, що тварини сильних типів (сильного врівноваженого рухливого, сильного врівноваженого інертного, сильного неврівноваженого) на дію хімічного стресора реагували менш інтенсивним зниженням у крові вмісту загального білка та його фракцій, титру природних антитіл, кількості Т-лімфоцитів, В-лімфоцитів, хелперної та супресорної субпопуляції Т-лімфоцитів, Т-активних лімфоцитів у порівнянні з тваринами слабкого типу ВНД. Виявлено, що динаміка формування імунологічної відповіді на антигенний подразник характеризується інтенсивнішим зростанням антитіл, кількості Т-лімфоцитів, В-лімфоцитів, субпопуляцій Т-лімфоцитів: Т-хелперів, Т-активних і значним зниженням супресорної субпопуляції Т-лімфоцитів та незначним зниженням кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну в крові корів сильних типів у порівнянні з тваринами слабкого типу ВНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + П836.51 + П836.51
Шифр НБУВ: РА344168

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Верко Н.П. 
Функціональна активність нейтрофілів крові щурів при розвитку адаптаційних реакцій різного типу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.П. Верко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше описано взаємовідносини показників функціональної активності нейтрофілів у різні стадії трес-реакції в щурів. Виявлено, що адаптаційна реакція активації викликана дією низькоінтенсивного електромагнітного випромінювання (ЕМВ) надвисокої частоти (НВЧ) та їх комбінації. Виявлено, що 43-добова гіпокінезія призводить до різноспрямованих внутрішньо- та міжсистемних зрушень бактерицидних і гідролітичних систем на тлі дисфункції енергетичного метаболізму. Доведено, що вплив ЕМВ НВЧ на інтактних тварин підвищує бактерицидний, гідролітичний та енергетичний потенціал нейтрофільних лейкоцитів. Виявлено, що комбінована дія гіпокінезії та ЕМВ НВЧ призводить до одночасної активації бактерицидних систем, нормалізації вмісту гідролітичних ферментів, стимуляції аеробного та анаеробного окиснення глюкози. З 13 - 31-ї доби дослідження виявлено здатність гіпокінезії модифікувати адаптаційні реакції, що розвиваються на дію ЕМВ НВЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + П836.51 +
Шифр НБУВ: РА327432

Рубрики:

      
8.

Ушко Я.А. 
Функціональні реакції системи неспецифічного захисту та імунної системи при стресі за умов блокади опіатних рецепторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Я.А. Ушко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Установлено особливості функціонального стану системи неспецифічного захисту й імунної системи у разі стресу за умов блокади опіальних рецепторів. Представлено нові дані про взаємодію імунної та опіатергічної систем під час формування стрес-синдрому. Відображено залежність імунної системи від системи опіоїдних пептидів у разі формування імунної відповіді. За результатами досліження виявлено нові факти опосередкованого впливу опіоїдних пептидів на імунореактивність організму за стресу внаслідок впливу на стан системи нейтрофільних гранулоцитів та її функції. Показано, що блокада опіатних рецепторів призводить до розвитку рівномірно супресивного типу імунного статусу, що характеризується розвитком нетривалої лімфопенії, обумовленої зниженням кількості T- і B-лімфоцитів, зниженням кількості загального рівня ЦІК та пригніченням фагоцитарної активності нейтрофілів. Зроблено припущення щодо виявлених змін функціонального стану системи неспецифічного захисту й імунної системи після стресу за умов блокади опіатних рецепторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Е60*74 +
Шифр НБУВ: РА343598

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського