Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (103)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Дубін О.М. 
Гепато-остеодистрофічний синдром у молодняку великої рогатої худоби на відгодівлі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О.М. Дубін ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 24 с. — укp.

Експериментально та теоретично обгрунтовано перебіг і механізм розвитку внутрішньої поліорганної та поліметаболічної патології у молодняку великої рогатої худоби за жомо-концентратного типу відгодівлі. Вивчено гепато-остеодистрофічний синдром. З'ясовано інформативні методи його діагностики, яка грунтується на визначенні у сироватці крові вмісту загального білка, загального кальцію, активності аспаргінової трансферази і лужної фосфатази, результатів сулемової та формолової проб. Критеріями діагностики дослідженого синдрому у молодняку визначено гіперпротеїнемію, збільшення активності АСТ, інколи АДТ і ГГТ, позитивні результати колоїдно-осадових проб (диспротеїнемію), гіпокальціємію, гіпер- або гіпофосфатемію, підвищену активність лужної фосфатази, зменшення вмісту <$Eroman 25(OH)D sub 3>, кальцитоніну. Вивчено вплив окремо виготовлених олійних розчинів ретинолу ацетату, токоферолу ацетату, ергокальциферолу на функціональний стан печінки та фосфорно-кальцієвий обмін у молодняку з ознаками гепато-остеодистрофічного синдрому. Установлено позитивний вплив преміксу за умов лікування хворого молодняку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911 + П872.351-911 +
Шифр НБУВ: РА345687

Рубрики:

      
2.

Кулай Н.Я. 
Гострий асептичний міозит у коней (патогенетичне обгрунтування застосування препарату "Моваліс"): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Н.Я. Кулай ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено гістоморфологічні дослідження та виявлено набряк м'язових волокон і перимізію, у дилятованому просторі венул установлено агрегацію еритроцитів, а також розволокнення структури м'язових пучків різної інтенсивності. За цього складовими інфільтратів були лімфоцити та мономолекулярні клітини. У процесі дослідження зрізів спостережено крововиливи у товщу перимізію. Розроблено й апробовано метод контролю відновлення функціональної здатності м'язів коней до фізичних навантажень шляхом визначення електрофізіологічної активності м'яза. Запропоновано схему лікування коней, хворих на гострий асептичний міозит, з використанням препарату "Моваліс".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.41-912 +
Шифр НБУВ: РА354619

Рубрики:

      
3.

Куєвда М.М. 
Етіологія, діагностика та профілактична терапія аліментарної остеодистрофії свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / М.М. Куєвда ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено причини аліментарної остеодистрофії свиноматок, питання її діагностики. Розроблено засоби профілактичної терапії цього захворювання у супоросних і підсисних свиноматок. Установлено, що аліментарна дистрофія поширена в різних господарствах Автономної Республіки Крим. Установлено, що зазначена хвороба розвивається у свиноматок рідше, ніж у 20 % випадків на фоні гепатодистрофії, за цього визначено позитивну колоїдно-осадову пробу та підвищення активності аланінамінотрансферази та метаболічний ацидоз (у 44,4 % тварин). З урахуванням поліетіологічної природи аліментарної остеодистрофії розроблено та клінічно випробувано ферментно-мінерально-вітамінну домішку, застосування якої дозволило здійснити профілактику розвитку хвороби та підвищити збереженість поросят у підсисний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-925 +
Шифр НБУВ: РА345688

Рубрики:

      
4.

Шарандак П.В. 
Етіологія, клініко-функціональні методи діагностики міокардіодистрофії у високопродуктивних корів та їх лікування: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / П.В. Шарандак ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 22 с. — укp.

Вперше в Україні проведено оцінку функціонального стану серця у високопродуктивних тварин різних технологічних груп за допомогою спеціальних методів: тонометрії й електрокардіографії. Вперше розроблено біохімічні методи діагностики міокардіодистрофії у високопродуктивних корів, що грунтуються на визначенні активності кардіоспецифічних ізоферментів креатинкінази й лактатдегідрогенази, які посилено елімінуються в кров внаслідок порушення гістоструктури кардіоміоцитів і виходу у міжклітинний простір. Доведено, що гіперферментемія кардіоспецифічних ізоферментів та їх співвідношення з загальною активністю дає можливість експериментально обгрунтувати раціональність комплексного лікування міокардіодистрофії. Вивчено патогенез, методи діагностики та лікування гепатокардіального синдрому у високопродуктивних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.411-911 +
Шифр НБУВ: РА354501

Рубрики:

      
5.

Борисевич Б.В. 
Етіологія, патогенез і патоморфологія остеодистрофії великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / Б.В. Борисевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню стану кістяка та кісткового мозку корів на підставі застосування методу трепанобіопсії. Розроблені чотири основні конструкції трепанів. Проведено гістологічне, гістохімічне, атомно-абсорбційне дослідження кісткових зразків. Визначено вміст в них остеотропних макро-і мікроелементів як в нормі, так і при остеодистрофії. Запропоновано хімічні методи виявлення в трепанобіоптатах Сa та P. Розроблено метод визначення в кістковому зразку щільностей: нативної кістки, сухої кістки, органічного матриксу, мінеральних речовин та індексу мінералізації. Вивчено стан кістяка при остеодистрофії корів і молодняка, вплив на скелет тривіта. Встановлена ведуча роль остеодистрофії у виникненні остеотендиніта та патології копитець. Встановлені особливості радіаційної остеодистрофії корів в другій та третій зоні радіаційного забруднення. Визначені гістологічні критерії нормальних станів кісткового мозку та його патологічних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911,022

Рубрики:

      
6.

Мельник П.Г. 
Етіопатогенетичний зв'язок патології органів розмноження корів і телиць з мікроелементозами та гіповітамінозами групи В (методи лікування і профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / П.Г. Мельник ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено етіологічну та патогенетичну роль міероелементозів (I, Zn, Se) та гіповітамінозів групи В у розвитку патології органів розмноження корів і телиць в окремих регіонах Буковини (гірському, передгір'ї та лісостеповому). Встановлено, що мікроелементози та гіповітамінози групи В проявляються у 35 - 45 % неплідних корів. Залежно від регіону, перебіг отелення проходить з ускладненнями у 14,9 - 37 % корів, у 6,9 - 14,9 % таких тварин відмічено затримання посліду. У післяродовий період субінволюцію матки виявляли у 26,9 - 31,3 %, ендометрити - у 7,8 - 17,9 % корів. У корів і телиць, що утримувались у гірській зоні, атонію матки спостережено у 39,7 %, у лісостеповій - у 24,6 %, а гіпотрофію яєчників та ПЖТ у гірській зоні - у 30 %, у лісостеповій - у 13 %. Клінічно у тварин гірської та передгірної зон (21,4 - 43,8 %) виявлено анафродизію, а серед тварин лісостепової зони - циклічний перегул від 3-х до 5-ти і більше разів відмічено в 70 % неплідних тварин. Вивчено можливість та доведено терапевтичну доцільність застосування ін'єкцій вітамінів групи В і мікроелементів йоду з цинком у ліпосомній емульсії, бо такі ін'єкції посилюють функції щитовидної залози, гіпофізу, наднирників. За даних умов в крові зростає вміст білка, каротину, резервної лужності та зменшується вміст кетонових тіл, що позитивно впливає на патогенез функціональних і морфологічних змін у статевих органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.42-911-7 + П872.43-911-7 + П872.62-911-7
Шифр НБУВ: РА318049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гурський Р.Й. 
Етіопатогенетичні особливості мікроелементної недостатності у корів з біогеохімічних провінцій Івано-Франківської області та методи її корекції: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Р.Й. Гурський ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено дані про існування взаємозв'язку між дефіцитом мікроелементів (кобальту, міді, цинку, марганцю) у грунтах, воді та кормах і крові корів з рівнинного, передгірського та гірського регіонів Івано-Франківщини. Доведено, що недостатність мікроелементів негативно впливає на ряд біохімічних процесів і фізіологічних функцій організму корів. Зокрема, виявлено порушення гемопоезу, метаболізму білків і вітамінів (А і Е), антиоксидантного статусу та формування неспецифічної резистентності. Встановлено, що дефіцит мікроелементів та його негативний вплив на організм більше виражений у корів з гірської та передгірської зон Івано-Франківщини у порівнянні з рівнинною. Показано позитивний вплив мінерально-вітамінного преміксу "МультВітаМікс" на корекцію мінеральної та вітамінної недостатності, гемопоезу, антиоксидантного статусу, білкового обміну, природної резистентності у корів з різних біогеохімічних провінцій Івано-Франківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-911 + П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА354953

Рубрики:

      
8.

Леньо М.І. 
Кислотно-основний баланс у здорових та хворих на кетоз корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / М.І. Леньо ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 22 с. — укp.

На підставі вивчення кислотно-основного балансу (КОБ) крові та сечі на сучасному методичному рівні експериментально та теоретично обгрунтовано розвиток метаболічного ацидозу в корів, хворих на кетоз. Визначено показники цього балансу залежно від ступеня кетонурії. Установлено основні показники, що характеризують розвиток метаболічного ацидозу. Вивчено інформативні дані щодо кислотно-основного балансу сечі, з використанням яких можна діагностувати метаболічний ацидоз, а також досліджено кореляційний взаємозв'язок між основними показниками КОБ крові та сечі у здорових і хворих на кетоз корів. Досліджено вплив внутрішньовенного введення глюкози на корекцію порушень КОБ хворих корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.416-911 +
Шифр НБУВ: РА343855

Рубрики:

      
9.

Павелиця О. О. 
Патологія мінерального обміну у кобил і лошат (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / О. О. Павелиця ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Проведено аналіз мінерального забезпечення організму жеребних кобил. Досліджено стан мінерального обміну, клінічний, біохімічний та імунний статус організму жеребних кобил. Досліджено клінічний стан, вміст макро- та мікроелементів, загальноклінічні, біохімічні й імунологічні показники крові жеребних кобил у разі порушень мінерального обміну. Теоретично й експериментально обгрунтовано ефективність нового препарату лактахос на основі біогенних мікроелементів для лікування та профілактики його порушень, який покращує клінічні показники, нормалізує метаболізм білків, ліпідів, вуглеводів, активізує окисно-відновні процеси, підвищує активність ферментів, стимулює гемоцитопоез та імунні реакції організму жеребних кобил і лошат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-912 + П611-451.2
Шифр НБУВ: РА384181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Романюк В.Л. 
Патофізіологічні та екологічні аспекти уродженого ендемічного зоба у телят на Рівненщині: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.Л. Романюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

За результатами гістологічних досліджень встановлено гіперфункцію щитовидної залози у більшості хворих на зоб новонароджених телят. Одержані дані надали змогу теоретично обгрунтувати механізм розвитку уродженого ендемічного зоба одночасно за абсолютною та відносною масою щитовидної залози. Наведено методичні рекомендації "Диспансеризація великої рогатої худоби".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.435-911-8(4УКР-4РІВ) + П871.911-8(4УКР-4РІВ)
Шифр НБУВ: РА317204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сенчук І.В. 
Поліморбідність: кетоз та гепатодистрофія вівцематок (етіологія, діагностика, профілактична терапія): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.В. Сенчук ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 18 с. — укp.

Наведено методику моделювання експериментального кетозу у кітних овець шляхом введення у рубець 1,5 % розчину масляної кислоти. Узагальнено схему патогенезу експериментального кетозу. Вивчено етіологію спонтанного кетозу у кітних і лактуювальних овець. Удосконалено дифузійний метод визначення кетонових тіл у крові, який дозволяє проводити діагностику кетозу та його більш глибокі наукові дослідження. Розроблено та клінічно апробовано комплексну профілактичну домішку "КМВ", що запобігає розвитку кетозу овець. Клінічно апробовано комплексну лікувальну домішку "Антикет", щоденне застосування якої упродовж 7 - 15 днів призводить до одужання, зниження кетогенезу, білірубенемії, активності ферментів АсАТ, АлАТ, ГГТП, збільшення рівня глюкози й альбумінів у крові, нормалізації лужного резерву. Висвітлено схему етіології та патогенезу спонтанного кетозу та гепатодистрофії у овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-931 + П872.416-931 +
Шифр НБУВ: РА366388

Рубрики:

      
12.

Немова Т. В. 
Порушення мінерального обміну в організмі молочних кіз (діагностика і профілактика): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Т. В. Немова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено, що за концентратного типу годівлі без використання кормових домішок не забезпечуються потреби кітних і лактуючих кіз у макро- та мікроелементах. Визначено, що це зумовлює порушення клінічного стану, морфологічних і біохімічних показників крові та взаємопов'язаних обмінних процесів в організмі кітних і лактуючих кіз. Розроблено препарат капремін, який сприяє відновленню клінічного стану тварин, нормалізує вміст у крові макро- та мікроелементів, процеси гемопоезу, метаболізм білків, ліпідів, вуглеводів, забезпечує оптимальні умови для формування, росту та розвитку плодів. Розроблено препарат капремін-лакт, який в період лактації кіз нормалізує клінічний стан, вміст у крові макро- та мікроелементів, процеси гемоцитопоезу та загального метаболізму, забезпечує одержання якісного молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-932
Шифр НБУВ: РА375347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Вержиховський О. М. 
Профілактика метаболічних порушень у свиноматок і лікування поросят за диспепсії та гастроентериту: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / О. М. Вержиховський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Встановлено, що недостатність в кормах раціону кальцію, фосфору, феруму, купруму, цинку, кобальту, мангану та йоду зумовлює зміни клінічного стану, морфологічних та імунологічних показників крові, обмінних процесів і функціонального стану печінки поросних свиноматок, що проявляється метаболічними порушеннями, еритроцитозом, нейтрофілією, гіпокальціємією, порушенням кальцієфосфорного співвідношення, підвищенням активності аспартат- і аланінамінотрансфераз, лужної фосфатази, низькими показниками клітинного та гуморального захисту. З'ясовано, що застосування даним тваринам препарату Суімін-П проявляється вищими показниками плодючості, більшою масою тіла новонароджених поросят і нижчими показниками їх захворюваності та загибелі. Визначено, що комплексні мінеральні препарати Йодіон-1 і Иодіон-2 нормалізують клінічний стан організму, гемопоез, біохімічні й імунологічні показники крові у хворих на диспепсію новонароджених і хворих на гастроентерит відлучених поросят. Встановлено, що застосування даних препаратів значно скорочує терміни лікування поросят і забезпечує високий відсоток їх збереженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-925 + П872.333-925 + П872.334-925
Шифр НБУВ: РА371040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Русин В. І. 
Профілактика мікроелементозів корів в умовах біогеохімічної провінції Львівської області: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / В. І. Русин ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено рівень біотичних мікроелементів у системі грунт - корми - вода - тварина та морфобіохімічні показники крові, встановлено наявність мікроелементозів дійних корів за умов біогеохімічної провінції Кам'янка-Бузького району на Львівщині. Зазначено, що недостатність мікроелементів негативно впливає на гемоцитопоез, обмін білків, активність ферментів та антиоксидантний захист організму, і як наслідок, проявом клінічних ознак мікроелементозів. Запропоновано комплексний мікроелементний препарат полімікровет для профілактики мікроелементозів дійних корів на даній території. Новим є застосування дефіцитних мікроелементів у сполуці з амінокислотами метіонін і лізин у складі препарату полімікровет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.43-911-8
Шифр НБУВ: РА382562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Скиба О.О. 
Профілактика порушень мінерального обміну в організмі корів із застосуванням сполук біогенних мікроелементів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О.О. Скиба ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено порушення обміну речовин в організмі корів сухостійного періоду та народжених телят за умов недостатнього надходження з кормами раціону макро- і мікроелементів, розроблено новий підхід до лікування та профілактики даної патології. Визначено зміну мінерального складу крові (зниження вмісту Ca, Fe, Cu, Zn, K, Na, Ca/P-співвідношення) у сухостійних корів залежно від пори року. Проаналізовано особливості морфологічного складу крові сухостійних корів, стан обмінних процесів у їх організмі, кисню, вуглекислоти та пластичних речовин. Висвітлено вплив макро- та мікроелементів на пігментний, вуглеводний, білковий обмін та стан кислотно-лужної рівноваги. Описано комплексний біогенний стимулювальний препарат "Профстимкор", який нормалізує клінічні та біохімічні показники у сухостійних корів, підвищує вміст Zn, Cu, Fe, Mg, Na та Ca, показники кількості еритроцитів та вмісту гемоглобіну, рівня глюкози, загального білка, альбумінів та альфа-, бета-глобулінів, стабілізує показники вмісту буферних основ та величини pH крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-911-8 +
Шифр НБУВ: РА341690

Рубрики:

      
16.

Личук М.Г. 
Рання діагностика, профілактика і лікування мікроелементозів (Se і Co) телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / М.Г. Личук ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано комплексне лікування хворих тварин із застосуванням хелатних сполук (метіонатів) мікроелементів селену, кобальту та вітамінного препарату "Урсовіт", а також застосування препарату "Еветсель" ("Polfa") телятам із симптомами білом'язової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.439-7 +
Шифр НБУВ: РА322247

Рубрики:

      
17.

Тишківський М.Я. 
Симптоми, патогенез і ефективність лікування корів, хворих на аліментарну дистрофію: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / М.Я. Тишківський ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено симптоми, патогенез та ефективність лікування корів, хворих на аліментарну дистрофію (АД), залежно від стадії хвороби. На підставі клінічних, морфологічних, біохімічних, імунологічних та ультразвукових методів дослідження розглянуто поширення патології, обгрунтовано етіологію та патогенез, вивчено симптоми АД у корів на різних стадіях хвороби. Експериментально обгрунтовано схему лікування корів з ознаками першої та другої стадій АД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.411-911-6 + П872.411-911-7
Шифр НБУВ: РА317237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Гарькавий В.О. 
A- і D-гіповітамінози у телят (поширення, діагностика, лікування і профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / В.О. Гарькавий ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

Вперше експериментально встановлено відсутність кореляції між вмістом каротину та вітаміну A у телят 1 - 3-місячного віку. Доведено множинність внутрішньої патології у телят : A- і D-гіповітамінози та гіпопластична анемія розвиваються як супутні хвороби. Розроблено та теоретично обгрунтовано принципово новий спосіб одержання вітамінно-мінерального концентрату, який грунтується на підборі складових компонентів, функціонально поєднаних у клітинному обміні, сумісне використання яких посилює їх біологічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.427 + П871.911
Шифр НБУВ: РА320522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Тишківська Н.В. 
D-гіповітаміноз молодняка великої рогатої худоби на відгодівлі (діагностика, лікування і профілактика): автореф. дис. ... канд. вет. наук: 16.00.01 / Н.В. Тишківська ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церка, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано інформативність біохімічних показників мінерального обміну та сполучної тканини для ранньої діагностики патології й ефективність лікувально-профілактичних заходів. Встановлено оптимальні ліміти показників сироватки крові, що характеризують стан сполучної тканини у молодняка великої рогатої худоби. Вивчено поширення D-гіповітамінозу молодняка великої рогатої худоби на відгодівлі у деяких господарствах Київщини, Черкащини та Вінничини протягом 2004 - 2007 рр., з'ясовано основні причини виникнення патології й її характерні симптоми. Визначено інформативність лабораторних тестів за D-гіповітамінозу. Зазначено, що лікування тварин оліговітом і вітамінно-мінеральним преміксом сприяє нормалізації D-вітамінного та фосфорно-кальцієвого обмінів, а також показників сполучної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.427-911 +
Шифр НБУВ: РА369599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського