Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Мельник П.Г. 
Етіопатогенетичний зв'язок патології органів розмноження корів і телиць з мікроелементозами та гіповітамінозами групи В (методи лікування і профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / П.Г. Мельник ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено етіологічну та патогенетичну роль міероелементозів (I, Zn, Se) та гіповітамінозів групи В у розвитку патології органів розмноження корів і телиць в окремих регіонах Буковини (гірському, передгір'ї та лісостеповому). Встановлено, що мікроелементози та гіповітамінози групи В проявляються у 35 - 45 % неплідних корів. Залежно від регіону, перебіг отелення проходить з ускладненнями у 14,9 - 37 % корів, у 6,9 - 14,9 % таких тварин відмічено затримання посліду. У післяродовий період субінволюцію матки виявляли у 26,9 - 31,3 %, ендометрити - у 7,8 - 17,9 % корів. У корів і телиць, що утримувались у гірській зоні, атонію матки спостережено у 39,7 %, у лісостеповій - у 24,6 %, а гіпотрофію яєчників та ПЖТ у гірській зоні - у 30 %, у лісостеповій - у 13 %. Клінічно у тварин гірської та передгірної зон (21,4 - 43,8 %) виявлено анафродизію, а серед тварин лісостепової зони - циклічний перегул від 3-х до 5-ти і більше разів відмічено в 70 % неплідних тварин. Вивчено можливість та доведено терапевтичну доцільність застосування ін'єкцій вітамінів групи В і мікроелементів йоду з цинком у ліпосомній емульсії, бо такі ін'єкції посилюють функції щитовидної залози, гіпофізу, наднирників. За даних умов в крові зростає вміст білка, каротину, резервної лужності та зменшується вміст кетонових тіл, що позитивно впливає на патогенез функціональних і морфологічних змін у статевих органах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.42-911-7 + П872.43-911-7 + П872.62-911-7
Шифр НБУВ: РА318049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гарькавий В.О. 
A- і D-гіповітамінози у телят (поширення, діагностика, лікування і профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / В.О. Гарькавий ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 18 с. — укp.

Вперше експериментально встановлено відсутність кореляції між вмістом каротину та вітаміну A у телят 1 - 3-місячного віку. Доведено множинність внутрішньої патології у телят : A- і D-гіповітамінози та гіпопластична анемія розвиваються як супутні хвороби. Розроблено та теоретично обгрунтовано принципово новий спосіб одержання вітамінно-мінерального концентрату, який грунтується на підборі складових компонентів, функціонально поєднаних у клітинному обміні, сумісне використання яких посилює їх біологічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.427 + П871.911
Шифр НБУВ: РА320522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тишківська Н.В. 
D-гіповітаміноз молодняка великої рогатої худоби на відгодівлі (діагностика, лікування і профілактика): автореф. дис. ... канд. вет. наук: 16.00.01 / Н.В. Тишківська ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церка, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано інформативність біохімічних показників мінерального обміну та сполучної тканини для ранньої діагностики патології й ефективність лікувально-профілактичних заходів. Встановлено оптимальні ліміти показників сироватки крові, що характеризують стан сполучної тканини у молодняка великої рогатої худоби. Вивчено поширення D-гіповітамінозу молодняка великої рогатої худоби на відгодівлі у деяких господарствах Київщини, Черкащини та Вінничини протягом 2004 - 2007 рр., з'ясовано основні причини виникнення патології й її характерні симптоми. Визначено інформативність лабораторних тестів за D-гіповітамінозу. Зазначено, що лікування тварин оліговітом і вітамінно-мінеральним преміксом сприяє нормалізації D-вітамінного та фосфорно-кальцієвого обмінів, а також показників сполучної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.427-911 +
Шифр НБУВ: РА369599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського