Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.751.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Малюк М.О. 
Адаптаційно-компенсаторні процеси в організмі великої рогатої худоби під впливом надлишку нітратів залежно від типу вищої нервової діяльності (за даними артеріо-венозної різниці): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / М.О. Малюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

З використанням методу артеріо-венозної різниці (A - B) проаналізовано гомологічні та біохімічні показники крові, що надходить до тканин голови (A) та витікає від них у вихідному стані та за одноразового навантаження тварин нітратами. Через чотири години після одноразового нітратного навантаження організму телиць з різним типом вищої нервової діяльності (ВНД) спостерігались зрушення гомеостатичних констант, що виникали в крові тканин голови. За даними артеріовенозної різниці ці зрушення проявлялись накопиченням у крові, що відтікає від тканин голови: нітритів, аміаку, глутаміну, трьохвалентного заліза в трансферині, сечовини, метгемоглобіну, піровиноградної кислоти, вільних радикалів: а у тварин сильного врівноваженого інертного, сильного вневрівноваженого, слабкого типів ВНД підвищувалась активність трансаміназ крові. У тварин всіх груп було відзначено зниження кількості еритроцитів, лейкоцитів, вмісту нітратів, оксигемоглобіну, глюкози, загального білка, вільних сульфгідрильних груп, а у тварин сильного врівноваженого рухливого типу ВНД активність трансаміназ крові була зниженою. Найсуттєвіші зміни цих показників було спостережено у тварин слабкого та сильного неврівноваженого типів у порівнянні з тваринами сильного врівноваженого рухливого та сильного врівневаженого інертного типів ВНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-911-5 +
Шифр НБУВ: РА327371

Рубрики:

      
2.

Гутий Б.В. 
Вплив нітратно-нітритного токсикозу на активність системи антиоксидантного захисту організму бичків та його корекція: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Б.В. Гутий ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розкрито нові аспекти патогенезу нітратно-нітритного токсикозу у бичків, зокрема установлено, що токсична дія нітратів має прояв за двома взаємообумовленими напрямками. Науково обгрунтовано доцільність використання фенарону та метіфену для корекції АОС крові бичків за умов розвитку хронічного нітратно-нітритного токсикозу. Вони посилюють дезінтоксикаційну функцію печінки, пригнічують процеси ПОЛ й активізують АОС організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-911 +
Шифр НБУВ: РА349195

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Розстальний А.В. 
Показники специфічної та неспецифічної резистентності організму бугайців після надмірного одноразового та тривалого навантаження організму нітратами: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.В. Розстальний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено показники специфічної та неспецифічної резистентності бугайців за умов експериментального одноразового надмірного та тривалого введення нітратів. Після одноразового надмірного навантаження нітратами організму великої рогатої худоби спостережено зниження кількості Т- і В-лімфоцитів, зменшення кількості Т-хелперів і фагоцитарної активності, інтенсивності фагоцитозу; разом з тим підвищення метаболічної активності нейтрофільних гранулоцитів у НСТ-тесті. Через тривале введення нітратів в організм тварин відбувається зниження кількості Т- і В-лімфоцитів, зменшення кількості Т-супресорів у крові. Встановлено,що значне зниження кількості Т-супресорів супроводжується зростанням вмісту гамма-глобулінів у крові тварин. Застосування електромагнітного опромінення тварин хвилями міліметрового діапазону після одноразового нітратного отруєння сприяло швидкому відновленню показників резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-641.9:Г125.132.1 Ан + П872.751.31
Шифр НБУВ: РА314999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Голопура С.І. 
Участь молочної залози в обміні речовин при гострому отруєнні лактуючих корів нітратами (за даними ангіостомії): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / С.І. Голопура ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено порушення обміну речовин між кров'ю та молочною залозою в організмі великої рогатої худоби за умов експериментального нітратного токсикозу у лактуючих корів. З використанням методу ангіостомії та підшкірної черевної вени проаналізовано показники артеріо-венозної різниці між кров'ю, що надходить до вим'я, та кров'ю, яка від нього витікає. Функціональні порушення в молочній залозі спостережено за чотири години після одноразового надмірного навантаження нітратами організму молочної худоби. Вони зумовили зміну складу крові та молока - збільшився вміст нітратів і нітритів, сухого залишку, сечовини, лужної фосфатази та зменшилася кількість глюкози. Зроблено висновок, що молочна залоза вилучає з крові нітрати, нітрити, загальний білок, сечовину, альбуміни, гамма-глобулін, кисень, карбонати, глюкозу, сукцинатдегідрогеназу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-911
Шифр НБУВ: РА318861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гунчак В.М. 
Хронічний нітратно-нітритний токсикоз курей та його профілактика: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.04 / В.М. Гунчак ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2005. — 36 с. — укp.

Проведено дослідження хронічного нітратно-нітритного токсикозу в курчат і можливості застосування антиоксидантів для зниження токсичної дії нітритів на організм птиці. Вперше висвітлено нові аспекти патогенезу нітратно-нітритного токсикозу. Встановлено, що у даному процесі поряд з метгемоглобіноутворенням вирішальну роль на клітинному рівні відіграють процеси вільнорадикального окиснення фосфоліпідів біологічних мембран клітин з подальшим розвитком окиснювального стресу. За даних умов виявлено пригнічення гуморального імунітету та гальмування поствакцинальної імунної відповіді. Досліджено морфологічні та біохімічні зміни у крові та гістологічні - у внутрішніх органах, встановлено пригнічення білоксинтезувальної, дезінтоксикаційної й антиоксидантної фукнцій печінки у птиці за наявності у кормах нітратів і нітритів понад допустиму добову дозу. Запропоновано ефективні методи корекції гомеостазу за допомогою антиоксидантів. На підставі комплексної оцінки інтенсивності наслідків ендогенної інтоксикації визначено ступінь ураження організму та визначено способи корекції метаболічних процесів за наявності у кормах для птиці нітритів у дозах понад допустимого добового рівня. Для профілактики токсикозу до корму рекомендовано додавати антиоксиданти з розрахунку на 1 т.: аскорбінової кислоти - 50 г, метіоніну - 80 г, фенарону - 200 г або метіфену - 280 г. Відзначено можливість їх застосування у складі мінерально-вітамінних преміксів для захисту жирів корму та жиророзчинних вітамінів від окиснення та для підвищення продуктивності курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.751.31-961-8 +
Шифр НБУВ: РА334861

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського