Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (68)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.216$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Дегтярьов 
Вивчення протеїногенних властивостей культур M. bovis та удосконалення способу виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для ссавців: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Ігор Миколайович Дегтярьов ; УААН; Національний науковий центр "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.216 + П873.216-911-1
Шифр НБУВ: РА361966

Рубрики:

      
2.

Позмогова С.А. 
Вивчення протеїногенних культур мікобактерій та розробка технології виготовлення туберкуліну (ППД) для птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / С.А. Позмогова ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо захворюваності птиці на туберкульоз та виділення культур мікобактерій пташиного виду з патологічного матеріалу від сільскогосподарських тварин та птиці за період 1976 - 1992 рр. Досліджено культурально-морфологічні, біохімічні та біологічні властивості даних культур мікобактерій пташиного виду. Відібрано штам з високими протеїногенними властивостями. Розроблено синтетичне живильне середовище для адаптації та виробничого культивування M.avium, запропоновано спосіб висіву протеїногенного штаму за біофабричних умов. Встановлено технологічні параметри одержання туберкуліну з культурального фільтрату, що дозволило збільшити вихід препарату та зменшити його собівартість. Розроблено технологічну схему виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для птиці у стандартному розчині та вивчено його властивості (стерильність, нешкідливість, специфічність, активність та сенсибілізувальні властивості) у дослідах на морських свинках, здоровій та хворій туберкульозом птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-961-6
Шифр НБУВ: РА331034

Рубрики:

      
3.

Мазур В. М. 
Епізоотологічне значення та біологічні властивості мікобактерій, виділенних від ондатр: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. М. Мазур ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено носійство ондатрами внутрішніх водойм України патогенних мікобактерій та вивчено їх біологічні, культурально-морфологічні, тинкторіальні та молекулярно-генетичні властивості. Встановлено, що мікобактерії, виділені від ондатр; високовірулентні та високопатогенні для морських свинок, кролів і курей, а також здатні викликати інфекційний процес у білих щурів, мають тинкторіальні та морфологічні характеристики, наближені до M. bovis і M. tuberculosis, проявляють ознаки росту після першого посіву на щільне яєчне середовище за температури 22, 37 і 45 С на 37-, 28- і 29-ту доби відповідно, а також прискорюють ріст, змінюють деякі морфологічні та культуральні властивості за послідовного пасажування через організм морської свинки та кроля та проявляють стабільність первинних властивостей за пасажування через системи організмів морська свинкаЦморська свинка та морська свинкаЦкурка, посилюють ознаки патогенності до третього пасажу (період досліду) через організм морських свинок, викликають у тварин утворення виразок зі значними некрозами тканин на місці введення мікобактерій, зумовлюють розвиток шкірної, генералізованої та септичної форми туберкульозного процесу, змінюють вміст вільних жирних кислот після пасажування: через організм морських свинок підвищується вміст арахінової, нонадеканової, тетракозанової, ліноленової та знижується Ц тридеканової, генейкозанової, міристинової, лінолевої кислот; через систему організмів морська свинкаЦкріль підвищується вміст арахінової, генейкозанової, бегенової, трикозанової, тетракозанової та знижується - міристинової, тридеканової, лінолевої, маргаринової, пентадеканової кислот, не можуть бути ідентифіковані щодо належності до виду за показниками біопроби у зв'язку з високою патогенністю для лабораторних тварин (морських свинок, кролів і курей), за показниками полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) належать до виду M. bovis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911 + П841.924.16
Шифр НБУВ: РА381901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Горжеєв В.М. 
Епізоотологічний моніторинг та удосконалення системи боротьби з туберкульозом великої рогатої худоби у господарствах України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.М. Горжеєв ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Відзначено, що останні 30 років від реагуючої на туберкулін великої рогатої худоби (ВРХ) збільшилось виділення атипових мікобактерій, зокрема M. smegmatis, M. fortuitum, M. phlei, M. vaccae до 86,2 % від загального числа виділених мікобактерій, що значною мірою ускладнює проведення діагностичних і оздоровчих заходів, особливо за умов повторного виникнення захворювання на туберкульоз. Показано доцільність використання комплексного методу діагностики для визначення природи позитивних реакцій на туберкулін у благополучних господарствах, що дозволяє підтвердити або спростувати діагноз на туберкульоз протягом 60 - 90 діб. Доведено, що важливе значення у системі заходів боротьби з туберкульозом мають випадки повторного захворювання. Визначено, що у 5,3 % випадків причиною повторних спалахів є анергія на туберкулін у хворих тварин, у 71 % неблагополучних стосовно туберкульозу господарствах хвороба виникає повторно внаслідок неповного проведення комплексу заходів у разі оздоровлення стада і у 15,8 % повторні спалахи зумовлені новим занесенням туберкульозного збудника хворими тваринами або незнезараженими молочними продуктами. Для виявлення тварин з анергією рекомендовано застосовувати комплексне дослідження тварин з використанням реакції зв'язування комплементу (РЗК). Зазначено, що у неблагополучних стадах, де за методом РЗК виявляють від 2,8 до 3,2 % хворих тварин, анергічних до туберкуліну, оздоровлення стад слід здійснювати шляхом повної заміни поголів'я здоровою худобою. Зроблено висновок, що вирішальне значення має застосування комплексного методу діагностики у неблагополучних щодо туберкульозу господарствах, де худоба одночасно уражена збудником туберкульозу та сенсибілізована до туберкуліну атиповими або вакцинними штамами мікобактерій. За результатами господарчих досліджень з'ясовано, що за допомогою комплексного методу є можливим їх оздоровлення від туберкульозу. Визначено, що стада ВРХ, де реакції на туберкулін зумовлені атиповими бактеріями, слід вважати благополучними щодо туберкульозу, а сенсибілізованих до туберкуліну тварин - здоровими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-1 +
Шифр НБУВ: РА338117

Рубрики:

      
5.

Короленко Л.С. 
Епізоотологічні особливості туберкульозу великої рогатої худоби в умовах Cтепу України, удосконалення діагностики та боротьби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Л.С. Короленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Показано, що туберкульоз великої рогатої худоби в природно-географічному регіоні, маючи особливості прояву, визначає перебіг епізоотичного процесу - за 34-річний період виявлено тільки один підйом і деяке зниження його напруженості та значне розповсюдження захворювання. Відмічена закономірність обумовлена широким застосуванням вакцини BCG, яка ускладнила епізоотичну ситуацію через несвоєчасне введення карантинних обмежень та зараження народженого молодняка M.bovis. Це сприяло рецидиву хвороби та тривалому неблагополуччю господарств. Визначена більш висока специфічність та активність ППД-туберкуліну для ссавців фірми "Біолек" /м. Харків/ та встановлена, в умовах практичної лабораторії ветеринарної медицини, вища результативність удосконаленого штучного живильного середовища Левенштейна-Ієнсена. Розроблена науково обгрунтована система заходів профілактики і боротьби з туберкульозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911,022

Рубрики:

      
6.

Ситнік В.А. 
Епізоотологія та профілактика туберкульозу великої рогатої худоби в сучасних умовах ведення тваринництва: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.А. Ситнік ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний епізоотологічний моніторинг та вивчено закономірності еволюції напруженості епізоотичного процесу поширення туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) в межах п'яти контитентів світу. Установлено географічний зв'язок між показниками епізоотичності та природним розселенням ондатри, а також напруженості епізоотичної ситуації в просторі та часі з сонячною активністю (за одиницями Вольфа). Проведено оцінку внутрішньошкірної, внутрішньовенної та внутрішньочеревинної туберкулінових проб та фотогістохімічного методу прижиттєвої діагностики туберкульозу у ВРХ. Розроблено та апробовано внутрішньочеревинну туберкулінову пробу, яка є більш технологічною: економічно ощадною, ніж внутрішньовенна та дає змогу більш об'єктивно оцінити епізоотичну ситуацію. Запропоновано методику оцінки активності джерела збудника інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-8
Шифр НБУВ: РА326934

Рубрики:

      
7.

Зеленська М.В. 
Ліпідний склад та вірулентність Mycobacterium bovis, виділених від великої рогатої худоби степової зони України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.В. Зеленська ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено біологічні властивості мікобактерій, виділених з організму великої рогатої худоби господарств, неблагополучних щодо туберкульозу. Виявлено, що в стадах циркулюють M.bovis (33,33 %) та атипові швидкорослі мікобактерії (8,33 %). У 37,5 % штамів M.bovis виявлено незвичайні властивості, зокрема, здатність до формування перших колоній на другу добу культивування. Вивчено ліпідний склад M.bovis, показано залежність його рівня від впливу деяких зовнішніх факторів: складу та pH живильного середовища, тривалості пасажування через штучне живильне середовище з різним pH, тримісячного перебування у грунті, а також тривалості культивування та пасужування через організм морських свинок. Встановлено критерії оцінки за рівнем ліпідів (загальних ліпідів, фосфоліпідів, триацилгліцеролів) ступеня вірулентності мікобактерій бичачого виду. Розроблено й апробовано спеціальні заходи для знезараження грунту неблагополучних щодо туберкульозу господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-3 + Е422.28*725.13 +
Шифр НБУВ: РА345950

Рубрики:

      
8.

Кассіч В.Ю. 
Мінливість мікобактерій, епізоотологічний моніторинг, заходи і засоби боротьби з туберкульозом тварин в умовах радіаційного впливу: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / В.Ю. Кассіч ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 42 с. — укp.

Вивчено мінливість мікобактерій і епізоотичної ситуації з туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) за умов впливу іонізуючої радіації, розроблено нові й вдосконалено існуючі засоби та способи діагностики туберкульозу тварин. Визначено, що вплив різних доз іонізуючих променів має стимулюючу, пригнічуючу та стерилізуючу (бактерицидну) дію на мікобактерії. Показано, що стимулюючі дози гамма-опромінювання (0,00645 - 0,0645 Кл/кг) сприяють прискоренню росту на живильних середовищах референтних штамів і польових ізолятів збудників туберкульозу й атипових мікобактерій. Установлено, що механізм стимулюючої дії малих доз гамма-випромінювання обумовлений прискоренням метаболізму ліпідів у мембранах мікобактерій у процесі перекисного окиснення ліпідів. Стимулюючу дію опромінення використано для прискорення бактеріологічної діагностики туберкульозу, а стерилізуючу - для удосконалення способу девіталізації мікобактерій. Визначено особливості гісто-морфологічних проявів туберкульозу тварин за умов радіаційного впливу. Розроблено способи прискорення біологічного дослідження на туберкульоз та диференціації псевдоалергічних туберкулінових реакцій з використанням імуносупресорної та аутосенсибілізуючої дії іонізуючої радіації на організм хворих на туберкульоз тварин. Вивчено епізоотичну ситуацію з туберкульозу ВРХ, що утримується на забруднених радіонуклідами територіях України та розроблено методичні рекомендації "Вплив іонізуючого випромінювання на стан епізоотичної ситуації по туберкульозу великої рогатої худоби в господарствах України". Установлено, що на радіактивно забруднених внаслідок Чорнобильської аварії територіях України реалізація заходів, передбачених існуючими нормативними документами, забезпечує діагностику, профілактику та ліквідацію у господарствах туберкульозу худоби. Удосконалено існуючі та розроблено нові заходи і засоби діагностики туберкульозу тварин. Запропоновано технологію виготовлення та методи контролю сухого живильного середовища для культивування мікобактерій. Розроблено новий склад середовища, використання якого дає змогу прискорити бактеріологічне дослідження на туберкульоз. Наведено комплекс активних і специфічних засобів алергічної діагностики дослідженої хвороби ссавців: "Туберкулін очищений (ППД) для ссавців у стандартному розчині", ТУУ 24.400497087.645-2001; "Алерген сухий очищений з атипових мікобактерій (ААМ)", ТУУ 24.4-00497087-697-2003; "Розчинник мікобактеріальних алергенів", ТУУ 24.4.00497087-698-2003.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-7 +
Шифр НБУВ: РА333495

Рубрики:

      
9.

Скрипник А.В. 
Молекулярно-генетична диференціація мікобактерій, виділених в Україні, та їх філогенетичні взаємозв'язки: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / А.В. Скрипник ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні здійснено порівняльну оцінку діагностичної ефективності молекулярно-генетичних методів видової диференціації мікобактерій і молекулярної епізоотології (ПЛР, рестрикційно-ензимного аналізу ділянки гена groEL2 (РЕА-hsp65), споліготайпінга, гель-електрофорезу в пульсуючому полі (ГЕПП), секвенування гіперваріабельної ділянки гена 16S pРНК. За допомогою молекулярно-генетичних методів визначено видову належність 125-ти штамів мікобактерій. Вперше одержано дані щодо циркуляції на території України таких видів мікобактерій, як Mycobacterium caprae, M. frederiksbergense, M. engbackii, M. doricum, M. parascrofulaceum, M. hassiacum, M. confluentis, M. elephantis. Виявлено, що найбільш поширеними зі 125-ти досліджених культур є M. avium complex, M. fortuitum, M. phlei. Вперше проведено типування штамів M.avium до підвидів M. avium subsp., hominissuis і M. avium subsp. avium. Серед досліджених 68-ми ізолятів атипових мікобактрій, виділених від великої рогатої худоби, 32 % віднесено до комплексу M. avium (зокрема, до M. avium subsp. hominissuis - 22,7 %); 17,3 % - до M.fortuitum; 9,3 % - до M. nonchromogenicum; 8 % - до M.phlei; 33,3 % - до інших 9-и видів атипових мікобактерій. Побудовано філогенетичне дерево, що відображає еволюційні взаємозв'язки 17-ти видів мікобактерій. За результами аналізу генетичної спорідненості мікобактерій підтверджено генетичну детермінацію їх розподілу на швидко- та повільнозростаючі. Виявлено, що класифікація мікобактерій за Раньйоном (1967 р.) не відображає філогенетичні взаємозв'язки мікобактерій. Розроблено ефективний метод виділення мікобактеріальної ДНК з бактеріальної маси для її використання в ПЛР. Створено систему видової диференціації мікобактерій і визначення їх генетичної спорідненості за допомогою генотипування. Розроблено родоспецифічну тест-систему для детекції бактерій роду за допомогою ПЛР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-1 + П873.216-1 + П873.216-1
Шифр НБУВ: РА352709

Рубрики:

      
10.

Кулішенко О.М. 
Оцінка бактеріологічних методів діагностики туберкульозу: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О.М. Кулішенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено тинкторіальні, культуральні, морфологічні, біохімічні та біологічні властивості виділених 12-ти культур мікробактерій. Розкрито вплив гідрогумату на інтенсивність розмноження різних видів мікробактерій і запропоновано удосконалене середовище для культивування з 0,125 % розчином гідрогумату, на яке одержано патент на корисну модель 28293. Проведено вивчення ефективності застосування удосконаленого середовища з гідрогуматом за дослідження проб біологічного матеріалу у порівнянні з середовищем Мордовського та сухим живильним середовищем для культивування мікробактерій ДП "Ветеринарна медицина" Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16-2 + П873.216-6
Шифр НБУВ: РА372017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пономаренко Г.В. 
Оцінка ефективності бактерицидної дії дезінфікуючих препаратів на мікобактерії: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Г.В. Пономаренко ; УААН. Ін-ут експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні методом електронно-мікроскопічних досліджень встановлено, що бактерицидна дія дезінфектантів на бактеріальну клітину збудників туберкульозу супроводжується руйнуванням основних клітинних структур: мікрокапсули, клітинної стінки, цитоплазматичної мембрани, цитоплазми та нуклеоїду. Розроблено методику визначення бактерицидної активності дезінфікуючих препаратів щодо збудників туберкульозу й атипових мікобактерій. Запропоновано нові дезінфектанти та встановлено режими застосування існуючих дезінфекційних препаратів: для "Дезокса" - концентрація 0,5 %, експозиція - 1 година, "Кристала-900" - 9 % і 3 години, "Дівозану форте" - 3 %, 1 година та "Біокліна" - 2,5 %, 2 години.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-7 +
Шифр НБУВ: РА332129

Рубрики:

      
12.

Білушко В.В. 
Розробка бікомпонентного алергену з атипових мікобактерій: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.В. Білушко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено протеїногенні властивості найбільш поширених на території України атипових мікобактерій. Розроблено синтетичне живильне середовище з вітчизняної сировини для виробничого культивування мікобактерій та вивчено селективні властивості збагачених живильних середовищ з рістстимулювальним компонентом. Виготовлено моноалергени з протеїнових культур атипових мікобактерій, вивчено активність, реактогенність та сенсибілізуючі властивості цих препаратів у дослідах на лабораторних та сільськогосподарських тваринах. Розроблено технологію одержання алергену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.216 + П873.216 +
Шифр НБУВ: РА323801

Рубрики:

      
13.

Алексєєва Н.В. 
Розробка та удосконалення засобів специфічної діагностики туберкульозу птиці: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Алексєєва ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію щодо туберкульозу птиці та виділено M. avium з патологічного матеріалу від сільськогосподарських тварин і птиці за період з 1970 до 2007 рр. Встановлено наявність захворювання птиці на туберкульоз (збудником M. avium) у спеціалізованих птахогосподарствах різної форми власності від 0,06 % до 2,56 %, а в особистих підсобних господарствах громадян - від 3,3 до 30 % та в одному випадку - до 89 %. У ізольованих культур M. avium вивчено морфологічні ознаки, тинкторіальні, культуральні, біохімічні та біологічні властивості та задепоновано протеїногенний штам M. avium ЗСП-93, перспективний для виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для птиці. Розроблено методику одержання специфічного антигена з M. avium і вивчено його ефективність у ККРА для виявлення інфікованої та хворої на туберкульоз птиці. Запропоновано схему ліофілізації M. avium у захисно-суспензійному середовищі та визначено вихідну концентрацію бактеріальної суспензії M. avium у разі ліофілізації. Вивчено вплив процесу ліофілізації на біологічні властивості M. avium і рівень життєздатності після ліофілізації та у процесі зберігання. З використанням результатів дослідження розроблено методичні рекомендації щодо ліофілізації мікобактерій M. avium, а також для оформлення нормативних документів (ТУ У, інструкцій) щодо виготовлення антигена для діагностики туберкульозу птиці у ККРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-961-6 +
Шифр НБУВ: РА364797

Рубрики:

      
14.

Шевчук В.М. 
Туберкульоз молодняку великої рогатої худоби (епізоотологія та діагностика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.М. Шевчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено епізоотичні особливості та діагностику туберкульозу молодняку великої рогатої худоби (ВРХ). Показано, що епізоотичний процес туберкульозу даного молодняка характеризується інтенсивністю (захворюваністю, інфікованістю, патологічним проявом), розподілом у часі (багаторічними коливаннями, систематичністю) та просторі (територіальною нерівномірністю прояву напруженості, статистичною ендамічністю), розподілом серед різних вікових груп тварин. На інтенсивність прояву епізоотичного процесу туберкульозу молодняка, що перебігає спонтанно, впливає активність сонячної радіації (одиниці Вольфа) - зі збільшенням активності останньої зменшується частота виявлення інфікованих тварин. Визначено прояв алергічної реакції на туберкульоз у телят з 16-денного віку, клінічний прояв у 25-денному віці та патолого-анатомічні зміни, характерні для туберкульозу у 20 - 45-денному віці. Одержані дані щодо епізоотичних особливостей туберкульозу даних тварин і виявлення інфікованих M.bovis телят у період раннього постнатального розвитку змінюють сучасні уявлення про роль тварин цієї вікової групи в епізоотичному процесі туберкульозу. За результатами досліджень розроблено систему оздровлення молодняка ВРХ від туберкульозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-6 +
Шифр НБУВ: РА350465

Рубрики:

      
15.

Кочмарський В.А. 
Удосконалення діагностики туберкульозу великої рогатої худоби та методичні підходи одержання вакцинних штамів мікобактерій: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.08 / В.А. Кочмарський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Вивчено особливості епізоотичного процесу у випадку туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) у господарствах Харківщини. Розроблено метод диференційної діагностики та спосіб діагностики туберкульозу в телят. Вивчено вплив на організм тварин туберкуліну та КАМ, введених в епідуральний простір телятам, сенсибілізованим атиповими мікобактеріями та вакциною БЦЖ. Розроблено епідуральний метод для діагностики туберкульозу у ВРХ та метод диференціації M.avium від атипових мікобактерій. Удосконалено схему ідентифікації культур останніх. Вивчено культури мікобактерій, виділених від ВРХ та хворих на туберкульоз людей. Розроблено спосіб та одержано вперше з епізоотичної культури збудника туберкульозу бичого виду атенуйований штам "М-Україна" з високими імуногенними властивостями. Запропоновано спосіб біологічного контролю за якістю живильних середовищ та нове живильне середовище. Установлено бактерицидну активність у трьох препаратів, які є перспективними для використання їх як дезінфектантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-6 + П821.219.216 +
Шифр НБУВ: РА326348

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського