Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Шарандак В.В. 
Експериментальне обгрунтування перорального методу імунізації телят проти сальмонельозу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.В. Шарандак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено основну локалізацію сальмонельозного антигену у тканинах кишечника у разі його преорального застосування. Доведено, що нагромадження антитілоутвірних клітин у тканинах кишечника є основою місцевої імунної реакції на сальмонельозний антиген. Розкрито значення реакції лімфоїдної тканини кишкового каналу у формуванні резистентності проти збудників сальмонельозної інфекції. Відзначено більш інтенсивний вплив антигену на імунологічні показники телят, імунізованих перорально, у порівнянні з парентеральним введенням. Експериментально обгрунтовано та розроблено методику виготовлення еритроцитарних діагностикумів для постановки реакції непрямої гемаглютинації на основі танізованих і сенсибілізованих еритроцитів барана антигенами S. dublin і S. typhimurium. Визначено роль клітинних і гуморальних факторів імунітету у захисті телят від збудників сальмонельозу у разі перорального метода імунізації їх у різному віці після народження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-8 +
Шифр НБУВ: РА322968

Рубрики:

      
2.

Панасенко О.С. 
Ешерихіоз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика та профілактика): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.С. Панасенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено перебіг ешерихіозу перепелів, бактеріальну контамінацію пташників, зв'язок E. coli та її кількості у повітрі перепелятників з ензоотіями ешерихіозу перепелів. Вивчено біологічні властивості E. coli, сприйнятливість перепелів до природного та штучного інфікування, чутливість до антибіотиків з метою використання кращих для лікування та профілактики ешерихіозу препелів. Встановлено ступінь розповсюдження ешерихіозу на п'яти фермах різних областей України та питому вагу кількості ешерихій у разі ензоотій хвороби, досліджено перебіг, динаміку загибелі перепелів від ешерихіозу. Показано можливість використання одержаних результатів для вчасного діагностування хвороби. Виявлено, що ізольований від перпелів збудник E. coli має характерні біологічні властивості для даного виду, найчутливіший до байтрилу, енроксилу, тетрацикліну. Запропоновано використання найефективніших антибіотиків (байтрилу та енроксилу), визначених на підставі вивчення чутливості, для лікувально-профілактичних заходів у разі ешерихіозу перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-961 +
Шифр НБУВ: РА356619

Рубрики:

      
3.

Дика О.В. 
Імунореактивність телят різного віку, щеплених сальмонельозним антигеном: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.В. Дика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911-8,022
Шифр НБУВ: РА309687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Литвиненко В.М. 
Природна резистентність та імунобіологічна реактивність телят м'ясних порід при різних системах вирощування: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.М. Литвиненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню природної резистентності та імунобіологічної реактивності організму телят абердин-ангуської та симентальської порід при різних технологіях утримання і вирощування. Експериментально доведено, що підсисно-груповий метод вирощування телят м'ясних порід до 7-місячного віку разом з коровами-годувальницями в загонах на пасовищі, забезпечує більш високі показники клітинного і гуморального захисту в порівнянні з телятами при традиційному методі вирощування. Отримані дані дають змогу глибше зрозуміти адаптаційно-захисні механізми організму телят і запровадити цілеспрямовані практичні заходи, щодо технології утримання, вирощування та підвищення стійкості тварин до захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.4-911-35,022

Рубрики:

      
5.

Мельник В.В. 
Профілактика та лікування неспецифічної бронхопневмонії у телят із застосуванням цитомединів з легень великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / В.В. Мельник ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2001. — 16 с. — укp.

Опрацьовано технологію отримання цитомединів із легеневої тканини великої рогатьої худоби. Вивчено профілактичну та лікувальну дії препарату у разі неспецифічної бронхопневмонії телят. Розроблено методику застосування препарату для профілактики та лікування неспецифічної бронхопневмонії телят. Експериментально та теоретично доведено, що препарат цитомединів стимулює еритропоез, синтез альбумінів та IgG, функціональну активність нейтрофілів, лізоцимну активність сироватки крові, профілактує бронхопневмонію та підвищує ефективність терапії хворих телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.45-8
Шифр НБУВ: РА312510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кольчик О.В. 
Розробка засобів ранньої профілактики неонатальних інфекційних захворювань тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / О.В. Кольчик ; УААН. ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено етіологічну роль збудників неонатальних інфекційних захворювань тварин. Розроблено спосіб ранньої профілактики таких захворювань. Визначено можливість його застосування та вивчено профілактичну ефективність. Доведено, що рання профілактика захищає новонароджених тварин від неонатальних інфекційних хвороб завдяки активізації неспецифічних і специфічних факторів імунітету та знижує рівень захворюваності тварин. Визначено ефективну профілактичну дозу індуктора ендогенного інтерферону "Аміксин" за перорального введення та використання його як імуномодулювального засобу за зазначених інфекцій. Установлено, що застосування Аміксину призводило до збільшення показників імунореактивності, синтезу інтерферону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.4 +
Шифр НБУВ: РА345918

Рубрики:

      
7.

Короваєва І.В. 
Специфічна профілактика колібактеріозу та рота-, коронавірусних інфекцій новонароджених телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / І.В. Короваєва ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х, 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено роль асоціації ентеропатогенних E.coli та рота- і коронавірусів в етіології неонатальних діарей телят та розроблено методи та засоби специфічної профілактики цих інфекцій. Проаналізовано та узагальнено дані, що характеризують епізоотичну ситуацію щодо колібактеріозу та рота- і коронавірусних інфекцій новонароджених телят у тваринницьких господарствах України за 1990 - 2000 рр. Встановлено ступінь розповсюдження та питому вагу асоціації ентеропатогенних E.coli та рота- і коронавірусів серед телят, хворих на диспепсію. Обгрунтовано необхідність розробки нових методів та засобів специфічної профілактики цих захворювань, які базуються на імунізації глибокотільних корів та нетелів одночасно проти збудників ешерихіозу, рота- і коронавірусних інфекцій та створенні полівалентних вакцин для активної імунізації новонароджених телят. Розроблено спосіб комплексної імунізації глибокотільних корів вакциною проти колібактеріозу молодняка на підставі факторів патогенності збудника та вакциною "Рокоген" проти рота- і коронавірусних інфекцій. Визначено можливість створення екстреного захисту тварин проти ентеропатогенних E.coli завдяки блокаді специфічних рецепторів ентероцитів кишечника субклітинними антигенами E.coli, а також доведено можливість перехресного захисту від гетерогенних за фімбріальними адгезинами ешерихій у разі оральної імунізації тварин субклітинними антигенами з одним типом фімбрій. Запропоновано спосіб виготовлення вакцини "Рококол" для оральної імунізації новонароджених телят проти колібактеріозу, рота- та коронавірусних інфекцій, проведено випробування вакцини на лабораторних тваринах та телятах, досліджено імуногенні властивості "Рококолу" та його профілактичну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-911-8
Шифр НБУВ: РА320251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Павлів О.В. 
Ступенева антибіотикотерапія офлоксацином при катаральній бронхопневмонії телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / О.В. Павлів ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

У дослідах на телятах вивчено фармакологію офлоксацину за умов внутрішньом'язового та ступеневого введення (Stepdown). Розкрито нові аспекти впливу офлоксацину на білоксинтезуючу функцію, активність ферментів у сироватці крові, стан неспецифічного імунітету. У дослідах на кролях встановлено, що офлоксацин у дозі 100 мг/кг м.т., що у 10 разів більша за терапевтичну, у разі тривалого введення (7 діб внутрішньом'язово та 7 діб перорально) не проявляє токсичної дії, але пригнічує білоксинтезувальну функцію печінки та еритропоез, активізує окисно-відновні процеси, підвищує фагацитарну активність лейкоцитарних нейтрофілів. Встановлено, що застосування ступеневої антибіотикотерапії офлоксацином для лікування катаральної бронхопневмонії у телят більш ефективна у порівнянні з внутрішньом'язовим введенням біциліну-1, за рахунок кращої антимікробної дії на бактеріальну мікрофлору та швидкої нормалізації морфологічних показників крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.45-911-8 +
Шифр НБУВ: РА349974

Рубрики:

      
9.

Дідок Ю.В. 
Фімбріальні адгезини сальмонел та їх використання при конструюванні засобів специфічної профілактики сальмонельозу тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Ю.В. Дідок ; Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини УААН. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено фімбріальні адгезини сальмонел, розроблено препарат для серопрофілактики та терапії сальмонельозу. Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо сальмонельозу великої рогатої худоби та свиней на території Харківщини за період з 1990 - 1999 рр. Встановлено, що мікробні клітини епізоотичних ізоляторів сальмонел, виділених від молодняка різних видів тварин, мають манозочутливі та манозостійкі фімбрії. Визначено умови культивування, які забезпечують високий рівень експресії фімбріальних адгезинів. Одержано відокремлені від бактеріальних клітин фімбрії, вивчено їх фізико-хімічні, структурні та імуногенні властивості. У досліджених епізоотичних ізоляторів сальмонел виявлено фімбріальні антигени, характерні для E.coli (типи К99, К88 ас, F41, Att25). Встановлено можливість передачі від ешерихій до сальмонел плазмід, що кодують синтез фімбрій. Розроблено технологію та виготовлено дослідну серію препарату сироватки антитоксичної та антиадгезивної проти сальмонельозу та ешерихіозу тварин, проведено її виробниче випробування, вивчення профілактичної та лікувальної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-8(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА313632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського