Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (84)Книжкові видання та компакт-диски (64)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Оніщенко Н.Г. 
Анаплазмозно-бабезіозна інвазія овець в умовах Криму: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Н.Г. Оніщенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено ефективність використання комбінацій протипротозойних препаратів з пролонгаторами для лікування змішаної форми анаплазмозно-бабезіозної інвазії овець в Криму. Розроблено метод експрес-діагностики змішаних форм кровопаразитарних інвазій за допомогою люмінесцентної мікроскопії. Досліджено профілактичні та лікувальні властивості нового протипротозойного препарату "Золг" у разі змішаного перебігу анаплазмозу та бабезіозу. Встановлено, що введення даного препарату у дозі 0,002 г/кг підшкірно або внутришньом'язово під час масового нападу кліщів-переносників захворювання запобігає розвитку бабезіозу та затримує появу в крові анаплазм на 22 доби, що обумовлює легкий характер перебігу захворювання. Виявлено, що підшкірне або внутришньом'язове введення препарату у дозі, що в п'ять разів більша за терапевтичну (10 мг/кг), не викликає клінічних ознак токсикозу та не призводить до зміни вмісту гемоглобіну, кількості еритроцитів та лейкоцитів, активності АлАт, АсАТ та лужної фосфатази. З'ясовано, що дворазове введення препарату "Золг" вівцям у дозі 10 мг/кг з інтервалом 50 діб звільняє організм від анаплазм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-931-7 + П873.611.6-931-7 +
Шифр НБУВ: РА345864

Рубрики:

      
2.

Прус М.П. 
Бабезіоз собак (епізоотологія, патогенез та заходи боротьби): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / М.П. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Викладено матеріали щодо розповсюдження бабезіозу собак в Україні. Наведено дані динаміки захворювання цих тварин протягом року та їх сприйнятливості до збудника залежно від віку, статі та породи. Проведено морфологічні та біохімічні дослідження крові собак як у випадку спонтанного, так і експериментального бабезіозу, а також дослідження сечі хворих тварин. Доведено наявність морфофункціональних змін у печінці, підшлунковій залозі, нирках. З'ясовано, що порушення мінерального обміну в організмі тварин проявляються гіпонатріє-, каліє-, магніє- хлоремією. Показано, що у хворих на бабезіоз собак в перший період гострої фази хвороби розвивається імунодефіцитний стан як клітинної, так і гуморальної ланок імунітету. Вивчено білковий обмін у хворих на бабезіоз собак, що свідчить про розвиток диспротеїнемії та фоні гіпоальбумінемії. На базі патолого-морфологічних досліджень виявлено ураження серця, печінки, підшлункової залози, нирок. Доведено, що терапевтично ефективною та безпечною для тварин дозою диміназен ацетурату є 1,75 мг/кг маси тіла в 3,5 % водному розчині. Запропоновано спосіб комплексного лікування бабезіозу собак. Розроблено методику одержання гіперімунної протибабезіозної сироватки крові та доведено, що її профілактичне застосування запобігає розвитку гострого перебігу хвороби у собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953 +
Шифр НБУВ: РА344284

Рубрики:

      
3.

Ткачук І.Г. 
Бабезіозний увеїт собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / І.Г. Ткачук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено увеїт, зумовлений бабезіозом у собак. З'ясовано, що бабезіозний увеїт собак виникає у східноєвропейських вівчарок (27,8 %) і, рідко, у безпородних собак (16,7 %), найчастіше - собак після 12-місячного віку (58,8 %), вірогідно зумовленому посиленням сенсибілізації з віком. У разі слабкого прояву запалення війкового тіла виявлено міоз, світлобоязнь, сльозотечу та незначні зміни райдужки та рогівки, преципітати у передній камері ока, за тяжкого ступеня циліарного запалення має місце перикорнеальна ін'єкція судин, гіфема, сильний біль у ділянці війкового тіла, фібрин у передній камері ока, задні синехії, глаукома. Вміст у крові еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, показників лейкограми, вміст білка, його фракцій, білірубіну, АСТ і АЛТ, сечовини, креатиніну та бабезіозу, неускладненого увеїтом, ідентичні таким показникам ускладненого увеїтом бабезіозу, що доводить патогенетичну роль інших чинників у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що кількість лейкоцитів, T- і B-лімфоцитів, T-хелперів, T-супресорів, показник імунорегуляторного індексу, вміст IgG, M у разі бабезіозу, ускладненого увеїтом, більші у порівнянні з цими показникамии за умов базіозу, неускладненого увеїтом, що зумовлює патогенетичну роль імунологічних порушень у виникненні запалення війкового тіла. Відзначено, що лікування бабезіозного увеїту раціональне у разі застосування на тлі базіозної терапії мідріатів (найчастіше 1 %-й розчину атропіну), нестероїдних протизапальних препаратів, зокрема, диклофенаку за дози 0,5 мг/кг маси тіла, а також тималіну (як імуномодулятора та стимулятора фагоцитозу) за дози 5 - 20 мг/ кг маси тіла тварин залежно від тяжкості перебігу запалення судинної оболонки очного яблука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА364431

Рубрики:

      
4.

Булавіна В. С. 
Гіардіоз собак (поширення, патогенез, діагностика, лікування): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / В. С. Булавіна ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше в Україні вивчено поширення гіардіозу собак, екстенсивність та інтенсивність інвазії. Встановлено вікову динаміку цього протозоозу, впроваджено сучасні методи зажиттєвої діагностики гіардіозу собак за допомогою розробленого нового методу забарвлення гіардій, реакцій імуноферментного аналізу та полімеразної ланцюгової реакції. Вивчено генотипи гіардій та їх циркуляцію між організмом людини та собаки, особливості патогенної дії збудника гіардіозу на організм собак у разі їх експериментального зараження, установлено ефективність окремих схем лікування хворих на гіардіоз собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.619-953
Шифр НБУВ: РА384772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вовкотруб Н.В. 
Нефротичний синдром у високопродуктивних корів і новонароджених телят (патогенез, діагностика і лікування): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Н.В. Вовкотруб ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2005. — 22 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально апробовано методи діагностики нефротичного синдрому у високопродуктивних корів і телят, хворих на колібактеріоз. Вивчено показники функціонального стану нирок у клінічно здорових високопродуктивних корів і телят першого місяця життя. Досліджено ступінь поширення та механізми розвитку нефротичного та гепаторенального синдромів у високопродуктивних корів. Запропоновано методи діагностики нефротичного синдрому на підставі визначення вмісту креатиніну у сечі та крові, сечовини та білка в сечі, розрахунків коефіцієнта реабсорбції, концентраційного індексу креатиніну та фактора концентрації сечовини. Обгрунтовано доцільність використання як діагностичних критеріїв визначення гепаторенального синдрому у високопродуктивних корів таких чинників, як гіперпротеїнемія, гіпоальбумінемія, позитивних результатів колоїдно-осадових проб, протеїнурії, глюкозурії, зниженого вмісту креатиніну та сечовини в сечі, збільшення відношення білок/креатинін, зменшення показника у 100 % корів концентраційного індексу креатиніну та коефіцієнта канальцевої реабсорбції. Вивчено вплив паранефральної новокаїнової блокади на функціональний стан нирок у комплексному лікуванні високопродуктивних корів з ознаками гепаторенального синдрому. Експериментально обгрунтовано критерії діагностики нефротичного синдрому в телят, хворих на колібактеріоз. Встановлено позитивний вплив урсоліту в комплексній схемі лікування даної патології у хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.61-911-3 +
Шифр НБУВ: РА336123

Рубрики:

      
6.

Пчелінська Л.В. 
Патоморфологічні зміни у курей за еймеріозу: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Л.В. Пчелінська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Увагу приділено комплексному вивченню змішаного еймеріозу курей, спричиненого інвазією E. mivali, E. necatrix та E. tenella із застосуванням епізоотологічних, клінічних, патолого-анатомічних, гістологічних і морфометричних методів. Зазначено, що хвороба виникає раптово після попереднього сальмонельозу чи завезення молодняка - носіїв збудника. Основні клінічні ознаки змішаного еймеріозу курей, спричиненого одночасною інвазією E. mivali, E. necatrix та E. tenella і патолого-анатомічні зміни локалізуються переважно у тонкій кишці й у сліпих кишках. Досліджено дистрофічні зміни та руйнування гепатоцитів, а також мікровогнища некорозу у печінці, набряк строми, виразні вогнища субепітельного набряку та розріджене розташування лімфоцитів у фабрицієвій бурсі, виразний набряк строми, зернисту дистрофію та повний чи частковий лізис клітин усіх типів у підшлунковій залозі, зернисту дистрофію та руйнування епітелію канальців і серозний гломерулонефрит у нирках, дифузний набряк строми та м'язової тканини та руйнування частини м'язових клітин у міокарді, у головному мозку - дифузний набряк його речовини, периваскулярні та перицелюлярні набряки, лізис і базофілію нервових клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.612-961 +
Шифр НБУВ: РА367809

Рубрики:

      
7.

Семенко О.В. 
Удосконалення методів зажиттєвої діагностики бабезіозу собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Семенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено й одержано антиген для серологічної діагностики бабезіозу собак. Вивчено динаміку титру антитіл за експериментального зараження тварин збудником бабезіозу та за умов застосування протибабезіозної гіперімунної сироватки крові з профілактичною та лікувальною метою. Досліджено морфологічні зміни крові за умов бабезіозу собак для їх можливого використання у процесі діагностики та для прогнозування зазначеного протозоозу. Проведено порівняльну характеристику за показниками активності, специфічності й антикомплементарними властивостями виготовленого антигену з антигенами, виготовленими за іншими методиками. З використанням одержаного антигену вивчено динаміку антитілоутворення за умов експериментального бабезіозу та у разі застосування собакам виготовленої гіперімунної протибазезіозної сироватки. Доведено, що застосування цієї сироватки крові зумовлює циркуляцію комплементозв'язувальних антитіл у крові протягом трьох тижнів, що доводить їх лікувально-профілактичні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-6 +
Шифр НБУВ: РА349841

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського