Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.623.2-911$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Коваленко О.І. 
Епізоотологія фасціольозу жуйних тварин в Північно-східній частині України, заходи боротьби та профілактики: Автореф. дис...канд. вет. наук: 03.00.18 / О.І. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

У Північно-східному регіоні України вперше досліджено особливості поширення фасціольозу великої рогатої худоби, сезонну та вікову динаміку, ураження тварин у колективних і приватних господарствах. Проаналізовано сезонну динаміку щільності популяції малого ставовика та ураження його личинковими формами фасціол. Наведено епізоотологічну характеристику біотопів L.truncatula та поширення його відповідно до типу грунтів. Удосконалено систему заходів боротьби з фасцільозом. Доведено терапевтичну ефективність сучасних антгельмінтних препаратів (ацемідофену, фенкуру, купріхолу та вермітану) за умов групового методу дегельмінтизації. Розроблено метод хіміопрофілактики фасціольозу великої рогатої худоби. Удосконалено методи пасовищної профілактики з використанням маломасштабних методів знищення молюсків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911,022 + П873.623.2-931,022
Шифр НБУВ: РА309572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дахно І.С. 
Епізоотологія, патогенез, етіотропна та імунокорегуюча терапія при фасціольозі і дикроцеліозі жуйних тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.18 / І.С. Дахно ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Наведено матеріали розповсюдження та сезонної динаміки фасціольозу, дикроцеліозу, а також змішаної фасціольозно-дикроцеліозної інвазії у великої рогатої худоби та овець. Висвітлено строки зараження тварин трематодами на пасовищах. Досліджено зміни у разі паразитування гельмінтів в обміні мікроелементів, імунологічних показниках, центральних і периферичних органах імунної системи. Розроблено та впроваджено у виробництво комплексні схеми застосування антгельмінтиків та імуномодуляторів, які сприяють підвищенню лікувальних заходів, нормалізації імунологічних показників крові, відновленню імунодефіцитного статусу в органах імунної системи та підвищенню продуктивності тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911
Шифр НБУВ: РА320169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Довгій Ю.Ю. 
Фасціольоз великої рогатої худоби в умовах тривалого впливу іонізуючого випромінювання (епізоотологія, патогенез та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / Ю.Ю. Довгій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено особливості розповсюдження та сезонну динаміку фасціольозу великої рогатої худоби, що постійно утримувалась за умов другої та третьої зон забрудення радіоактивними речовинами. З'ясовано строки зараження тварин фасціолами на пасовищах. Виявлено, що у корів і молодняку, які постійно перебувають на територіях з підвищеним рівнем іонізуючого випромінювання виникають певні зміни імунологічного стану організму у порівнянні з контрольними тваринами умовно чистої зони. Зареєстровано зміни показників клітинного та гуморального імунітету за паразитування фасціол. Визначено ефективні протифасціольозні препарати та вперше застосовано імуномодулятори - тималін, Т-активін і комбіферон. Розроблено та впроваджено у виробництво комплексні схеми застосування антигельмінтиків та імуномодуляторів, які сприяють підвищенню ефективності лікувальних заходів, нормалізації імунологічних показників крові, відновленню імунодефіцитного стану в органах імунної системи та підвищенню продуктивності тварин за дії іонізуючого випромінювання та в умовно чистій зоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911-1 +
Шифр НБУВ: РА337784

Рубрики:

      
4.

Кручиненко О.В. 
Фасціольоз великої рогатої худоби у зонах Лісостепу і Cтепу України (діагностика та заходи боротьби): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Кручиненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо епізоотичної ситуації з фасціольозної, фасціольозно-дикроцеліозної та фасціольозно-стронгілятозної інвазії органів травлення у великої рогатої худоби (ВРХ) за умов Лісостепової та Степової зон України. Вивчено патолого-анатомічні зміни у печінці, гістологічні - у лімфатичних вузлах, морфологічні та біохімічні у крові тварин, уражених фасціолами. Досліджено питання вдосконалення зажиттєвого діагностування фасціольозу, а також випробування та впровадження у виробництво нових антигельмінтиків комбітрему та рафезолу для лікування ВРХ у разі фасціольозу. З використанням результатів проведених досліджень розроблено рекомендації щодо боротьби з фасціольозом тварин. Відзначено, що основним проміжним хазяїном для виду F. hepatica за умов зони Лісостепу (Полтавщина) є малий ставковик L. truncatula. Встановлено, що фасціольоз у ВРХ супроводжується певними патолого-анатомічниии змінами у печінці, особливо в її правій, квадратній і хвостатій частках, а за результатами гістологічних досліджень печінки - глибокими деструктивними стромально-судинними та некротично-дистрофічними змінами, в лімфатичних вузлах - розвитком лімфаденіту, ангіосклерозу та гемосидерозу. Виявлено, що на території центральної частини України (на Полтавщині) яйця фасціол на поверхні грунту здатні перезимовувати та залишатися життєздатними з літнього періоду до весняного протягом восьми місяців, а з зимового до літнього - шість місяців. Вивчено терапевтичну й економічну ефективність антигельмінтиків у разі фасціольозної інвазії ВРХ, встанолено їх позитивну дію на морфологічні та біохімічні показники крові хворих на гельмінтози тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911-6 +
Шифр НБУВ: РА365871

Рубрики:

      
5.

Мазанний О.В. 
Фасціольозно-парамфістомозна інвазія великої рогатої худоби (особливості епізоотології, діагностика та заходи боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Мазанний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості епізоотології фасціольозу та парамфістомозу за моно- та мікстінвазії великої рогатої худоби у Харківській області. Встановлено, що основними збудниками фасціольозу на Сході України є Fasciola hepatica, парамфістомозу - Paramphistomum cervi (син. Liorchis scotiae). Виявлено, що основними проміжними хазяями для F. hepatica є прісноводні молюски виду Lymnaea truncatula, для P. cervi - Planorbis planorbis. Визначено особливості взаємовідносин фасціол та парамфістом в організмі дефінітивного хазяїна. Вивчено патогенез змішаної фасціольозно-парамфістомозної інвазії у великої рогатої худоби. Проведено експериментальне дослідження ефективності трематодоцидів та розроблено схему лікувально-профілактичних заходів щодо боротьби з фасціольозом і парамфістомозом за моноінвазій та їх асоційованого перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911 +
Шифр НБУВ: РА348031

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського