Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (3)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.646.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Катюха С.М. 
Кровосисні мошки в умовах Західного Полісся України та розробка методів боротьби з ними: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / С.М. Катюха ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено та впроваджено науково обгрунтовану систему заходів захисту великої рогатої худоби від мошок на підставі вивчення їх фауни, біологічних особливостей, патогенної ролі та визначення ефективності препаратів для лікування тварин, хворих на симуліїдотоксикоз і запобігання масовому нападу на них. На території Західного Полісся України виявлено 220 видів мошок. З них 5 - уперше зареєстровані у даному регіоні. Масовими є B. erythrocephala (ІД-35,7) і Sch. nigra (ІД-18,5). Періодичність спалахів симуліїдотоксикозу підпорядковується 11-річним циклам сонячної активності. Виявлено 5 видів мікроспоридій і 3 види мермітид, що значною мірою знижують чисельність симулліїд. Виділено три ступеня тяжкості перебігу симуліїдотоксикозу тварин, а саме: легкий, середній і тяжкий, які характеризуються варіацією клінічних симптомів. Ефективним засобом лікування симуліїдотоксикозу є окреме застосування натрію тіосульфату, рідини за Кадиковим, аскорбінової кислоти у поєднанні з розчинами глюкози та кальцію хлориду у комплексі з мазями - календуловою або "Фітосепт". Для захисту тварин від нападу мошок треба використовувати інсектициди "Бутокс", "Неостомазан" і репелентний препарат "Фітореп".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.646.4-8 +
Шифр НБУВ: РА346040

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського