Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=П875.271$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Ковальчук Ю.В. 
Некогерентне поляризоване світло та неспецифічна стимулювальна терапія при ранах у великої рогатої худоби в умовах Полісся: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Ю.В. Ковальчук ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 23 с. — укp.

Вперше вивчено проникність шкіри, характер перебігу ранового процесу, зміни цитологічного та біохімічного складу крові та показників неспецифічної резистентності у великої рогатої худоби за екологічно несприятливих умов Полісся. Встановлено особливості загоювання експериментальних асептичних та інфікованих ран великої рогатої худоби за тривалого малоінтенсивного радіаційного опромінення організму за умов Полісся. Досліджено патоморфологічні зміни у тканинах під час загоювання експериментальних асептичних та інфікованих ран, а також кастраційних, опромінюваних некогерентним поляризованим світлом (НПС) і блокованих ксилонестом. Встановлено, що під впливом НПС асептичні рани загоювалися під струпом з формуванням рубцевої тканини в сердньому на 12-й день, а інфіковані - на 15-й. Виявлено, що кастраційні асептичні рани, опромінювані лампою "Біоптрон", загоювалися без ускладнень у всіх тварин у середньому протягом 7-ми днів, інфіковані - 12-ти, а у разі блокади мошонки 1 % розчином ксилонесту - протягом 7-ми та 15-ти днів відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.271-911-7(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА345503

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лазоренко А.Б. 
Патогенетичне обгрунтування сорбційної терапії при гнійних ранах у коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / А.Б. Лазоренко ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2005. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено роль системи гемокоагуляції та фібринолізу в розвитку хірургічної інфекції та перебіг ранового процесу у коней. На підставі одержаних результатів розроблено й експериментально апробовано методи його корекції з застосуванням сорбційно-антибактеріального препарату "Песил" і тіотриазоліну. Вперше вивчено стан коагуляційно-антикоагулянтного та фібринолітично-інгібіторного потенціалу плазми крові клінічно здорових коней в онтогенезі. Доведено, що у коней пік розвитку запальної реакції у рані супроводжується гіперкоагуляцією й одночасним зниженням активності природних антикоагулянтів і пригніченням фібринолітичної активності, що зумовлює коагулопатію й ускладнений перебіг ранового процесу. Встановлено однаково виражену спрямованість змін гемостазіологічного статусу у разі гнійних ран незалежно від віку тварин. Зазначено, що перехід ранового процесу в фазу регенерації супроводжується динамічним зниженням кількості фібриногену, розчинних фібриномономерних комплексів й активності фактора XIII та посиленням дії антитромбіну III. Зазначено, що у період утворення грануляційної тканини зростає фібринолітична активність за одночасного зниження рівня антиплазмінів. Обгрунтовано ефективний метод лікування коней з застосуванням вульнеросорбенту "Песил" і тіотриазоліну, що прискорює процеси очищення гнійних ран та елімінацію продуктів запальної реакції, в результаті яких відбувається коригування гемостазіологічних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.271-912-7 +
Шифр НБУВ: РА336124

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського