Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (298)Книжкові видання та компакт-диски (272)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П876$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Власенко В.В. 
Анафродизія та методи відновлення відтворної функції у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Власенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

За допомогою ультразвукового методу визначено диференціальні ознаки патологічних змін у яєчниках і матці корів у разі анафродизії, зумовленої гіпофункцією, гіпотрофією, склерозом, кістами, персистенцією жовтого тіла яєчників, атонією матки, ендометритом та піометрою. Розкрито вплив на поширеність анафродизії величини добового фотоперіоду, виявлено залежність виникнення окремих гінекологічних хвороб у корів від повноцінності годівлі та умов утримання. Доведено, що ефективність різних методів стимуляції статевої циклічності у корів з анафродизією залежить від морфофункціонального стану яєчників і матки. Встановлено, що у корів методом послідовної гормональної корекції лютео-, фолікулогенезу та овуляції в яєчниках можна зумовити синхронний прояв індукованої стадії збудження статевого циклу. Проведено оцінку морфофункціонального стану статевих органів у корів під час стадії збудження та визначено фактори, що знижують або підвищують заплідненість корів, у яких проводилася стимуляція та синхронізація стадії збудження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.4-911-7 +
Шифр НБУВ: РА340480

Рубрики:

      
2.

Руденко П.А. 
Асоціації умовно патогенних бактерій в патології великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.А. Руденко ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено мікробні асоціації у випадках ендометритів, маститів у корів і шлунково-кишкових, респіраторних захворювань новонароджених телят у дванадцяти господарствах восьми районів Луганщини. Встановлено, що у фермерських біоценозах циркулює від трьох до шости умовно патогенних видів бактерій, які викликають різноманітні патології в корів і новонароджених телят. Ідентичність бактерій, виділених від корів і телят, підтверджується антигенною спорідненістю бактерій у разі різних захворювань, відсутністю антагонізму між бактеріями, ізольованими з одного господарства та позитивним впливом інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві. Показано, що під впливом антропогенних факторів і факторів зовнішнього середовища відбувається зміна головних співчленів паразитоценозу, їх кількості в асоціаціях, антогоністичних властивостей, а також зміна чутливості мікрофлори до антибіотиків. Виготовлено експериментальну серію інактивованого полібактеріну. Вперше вивчено клітинні та гуморальні фактори імунної відповіді в корів і телят на введення інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311-1-8 + П876.181-1-8
Шифр НБУВ: РА319173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Малимін Р.Є. 
Біокремнійорганічні пористі сорбенти в профілактиці акушерської патології у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Р.Є. Малимін ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив домішок, внесених до раціону корів, - біокремнійорганічних пористих адсорбентів, вітчизняного цеоліту й угорського - хумоліту на мінеральний і білковий обмін, перебіг процесу отелення та періоду після нього. Встановлено, що згодовування коровам у зимовий та літньо-пасовищний періоди протягом 60 днів до отелення і 45 днів після отелення цеоліту та хумоліту в дозі 0,5 л на 1 кг маси тіла не впливає негативно на показники фізіологічного статусу корів. На основі ентеросгелю виготовлено ентеросгель-пасту, введення якої в порожнину матки корів, у поєднанні з ін'єкцією вітаміну Е, профілактує гострий післяродовий ендометрит. Згодовування цеоліту та хумоліту сприяє збільшенню питомої маси сирої кістки, підвищенню вмісту кальцію на 5 - 40 % і фосфору на 2 - 11 % в кістковій тканині та зростанню кальцієво-фосфорного співвідношення в зимовий період з 1,14:1 у контролі до 1,36:1 у разі використання цеоліту та 1,40:1 - хумоліту, а також зростанню вмісту в крові загального білка на 5 - 13 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Івашків Р.М. 
Взаємозв'язок процесів відтворення і лактогенезу та етіопатогенез акушерської патології у високопродуктивних корів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Р.М. Івашків ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фізіологічні основи взаємозв'язку та взаємообумовленості процесів відтворення та лактогенезу у високомолочних корів. Встановлено, що інтенсивне зростання молочної продуктивності корів у перші місяці після отелення пригнічує або навіть гальмує відтворну функцію тварин, що призводить до збільшення тривалості міжотельного періоду. Вивчено динаміку репродуктивного циклу у високомолочних корів у разі мінливості годівлі та умов утримання, встановлено розлади перебігу окремих його ланок: отелення, післяотельного періоду, естрального циклу. Вперше розкрито окремі аспекти патогенезу патології отелення і післяотельних хвороб матки, функціональних розладів яєчників у високомолочних корів. Підтверджено значення та практичну доцільність систематичного проведення акушерської та гінекологічної диспансперизації як ефективного методу встановлення розладів репродуктивного циклу та профілактики неплідності високомолочних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П876 +
Шифр НБУВ: РА359389

Рубрики:

      
5.

Сухін В.М. 
Використання біологічно активних речовин і електроанальгезії для підвищення резистентності, продуктивності та лікування маститів у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.М. Сухін ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Використання гідрогумату коровами у дозі 100 мг на кг живої маси протягом 21 доби зумовило зростання кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, загального білка, фракцій альбумінів, білкового коефіцієнта та каротину. У газоенергетичному обміні спостережено збільшення споживання кисню та енергетичних витрат у разі зниження вентиляції легень. У лактуючих корів згодовування гідрогумату сприяє ефективнішому використанню поживних речовин раціону, а також впливу на синтетичні процеси у печінці й у молочній залозі та молочну продуктивність. У глибокотільних корів - підвищує резистентність, попереджує післяродові захворювання, а також стимулює репродуктивну функцію. Лікування катаральних маститів у корів гідрогуматом у комбінації з мастицидом або пластизолом сприяє нормалізації показників крові та молока, стимуляції метаболічних процесів під час лікування катаральних маститів у корів, а також скороченню терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 гідрогумат + П876.181-911-7,022
Шифр НБУВ: РА309563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Горюк В.В. 
Використання сапоніту в системі заходів з профілактики неплідності худоби на Поділлі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Горюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено основні причини неплідності худоби у Чемеровецькому районі Хмельницької області, встановлено її різновиди та економічні збитки від неї. З'ясовано, що основною формою неплідності худоби у досліджуваному регіоні є аліментарна, на другому місці за поширеністю виявилася симптоматична неплідність, інші форми даної патології зустрічалися значно рідше. Вивчено ефективність застосування вітамінів та аутомолозива з метою профілактики неплідності худоби. Вперше застосовано сапонітове борошно (у чистому вигляді, екструдованій формі, у поєднанні з вітамінними препаратами та аутомолозивом) у системі заходів з профілактики неплідності худоби та підвищення життєспроможності новонароджених телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-911-7 +
Шифр НБУВ: РА331243

Рубрики:

      
7.

Паращенко І.В. 
Відтворна функція телиць різних порід та методи її корекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.07 / І.В. Паращенко ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено причини низької відтворної здатності телиць парувального віку у господарствах Сумщини. Установлено, що основними причинами тривалої неплідності у даних телиць є комплекс стрес-чинників: неповноцінна годівля, прив'язне утримання, відсутність інсоляції та контакту з тваринами протилежної статі, а також недоброякісний відбір теличок для відтворення стада та порушення технології їх осіменіння. Сезонна динаміка більшості показників біохімічного, морфологічного та гормонального складу крові вказує на непідготовленість організму телиць до прояву повноцінного статевого циклу. Доведено доцільність інтенсифікації відтворної функції телиць парувального віку за допомогою тканинного препарату "Плацента денатурована емульгована" (ПДЕ) та комплексного застосування ПДЕ, декавіту та тривітаміну. Установлено: тканинний препарат сприяє активації процесів обміну речовин, що підтверджується біохімічними, морфологічними та гормональними показниками крові, які досягають їх рівня, що відповідає стану тварини, здатного для запліднення, а також збільшенню кількості інтерстиціальних клітин, інтенсивному розвитку кровоносних судин та паренхіми ячників, а це прискорює процес овуляції. Визначено, що у разі застосування даних препаратів телицям у віці три роки і більше ефективність інтенсифікації різко знижується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-7 +
Шифр НБУВ: РА325536

Рубрики:

      
8.

Ревунець А.С. 
Вплив адсорбентів на перебіг тільності отелення і післяотельного періоду у корів в зоні радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / А.С. Ревунець ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П866,022 + П876.1-911,022
Шифр НБУВ: РА310745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ревунець А.С. 
Вплив адсорбентів на перебіг тільності, отелення і післяотельного періоду у корів в зоні радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / А.С. Ревунець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Доведено, що в процесі згодовування коровам сапоніту знижується вміст цезію-137 у фетальній плаценті на 27 %, навколоплідній рідині - на 29 %, молозиві - на 28 %, сечі - на 24 % і збільшується на 35 % його виділення з калом у корів дослідної групи. Уперше в третій зоні радіаційного забруднення запропоновано застосування дігітолу та комплексу вітамінного препарату для лікування корів з гіпофункцією яєчників і матки та корекції статевого циклу. Розроблено рекомендації щодо доз лікувального застосування дігітолу та тривітаміту в післяотельний період. Визначено позитивний вплив даних препаратів у забрудненій радіонуклідами зоні на час виникнення стадії збудження статевого циклу в корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.11 +
Шифр НБУВ: РА325479

Рубрики:

      
10.

Карпюк В.В. 
Вплив низьких доз радіаційного випромінювання на перебіг тільності і отелень у корів поліської м'ясної породи та виникнення ротавірусної інфекції у новонароджених телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Карпюк ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив тривалого малоінтенсивного радіаційного забруднення на перебіг тільності та отелення виведеної нової поліської м'ясної породи корів, стан і природну резистентність новонароджених телят і рівень їх захворюваності ротавірусною діареєю. Розглянуто профілактичні заходи запобігання, зокрема, щеплення тільних корів вакциною нового покоління, створеною на основі макромолекулярного комплексу платини. На підставі проведених досліджень одержано дані про те, що довготривала дія підвищених доз радіації має негативний вплив на фізіологічний стан організму тільних корів та молодняка. Найбільш вразливими до дії малоінтенсивного іонізуючого випромінювання виявились лейкопоетарна система і гуморальні прояви імунітету: фагоцитарна активність нейтрофілів, бактерицидна активність сироватки крові та Т- і В-лімфоцитарні системи. Встановлено доцільність використання ротавірусної інактивованої платинової вакцини, особливо в господарствах забрудненої радіонуклідами зони, неблагополучних щодо захворювань новонароджених телят на ротавірусну діарею, яка стимулювала підвищення специфічного імунітету в глибокотільних корів та обумовила зростання колострального імунітету у новонароджених телят, що на 70 - 90 % захищає їх від ротавірусів, полегшує перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1
Шифр НБУВ: РА312771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Плахотнюк І.М. 
Вплив стану молочної залози на відновлення відтворної функції корів за гіпофункції яєчників: автореф.дис ... канд. вет. наук : 16.00.07 / І.М. Плахотнюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне та практичне обгрунтування методики сонографічного дослідження вим'я у корів і встановлено негативний вплив на тереоїдогенез запалення молочної залози, що спричиняє анафродизію. За результатами проведених досліджень розроблено й обгрунтовано методику ультразвукового дослідження вим'я. Встановлено зв'язки між станом статевих органів у корів і поширеністю маститу, а також між запаленням молочної залози та проявом статевої циклічності, заплідненістю та вмістом статевих гормонів у тварин. Розроблено й обгрунтовано комплексні схеми лікування корів за одночасного прояву гіпофузії яєчників і маститу. Доведено, що комплексне лікування корів, спрямоване на регулювання іннервації, метаболізму, репарації та регенерації клітин гонад і молочної залози та стимулювання розвитку фолікулів у яєчниках шляхом використання новокаїнотерапії, фолігону та протимікробного препарату мастієт форте, є найбільш ефективною схемою лікування за одночасного прояву гіпофункції яєчників і маститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.62-911 + П876.181-911-6 +
Шифр НБУВ: РА366549

Рубрики:

      
12.

Гуменний О.Г. 
Герпесвірусний пустульозний вульвовагініт корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / О.Г. Гуменний ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Уперше в господарствах півдня України вивчено розповсюдження, клінічний прояв та особливості епізоотичного процесу у випадку герпесвірусного пустульозного вульвовагініту корів і телиць. Одержано дані щодо провідної ролі герпесвірусу I-го типу в етіології порушень репродуктивної функції в корів і телиць та особливостях його циркуляції серед тварин різних вікових груп у неблагополучних щодо інфекційного ринотрахеїту - пустульозного вульвовагініту господарствах півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.41-1 +
Шифр НБУВ: РА326388

Рубрики:

      
13.

Замазій А. А. 
Гіпоксія новонароджених телят та її корекція: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 03.00.13,16.00.07 / А. А. Замазій ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Встановлено, що під впливом гіпоксії плода відбуваються зміни процесу гемоцитопоезу (підвищення кількості еритроцитів у крові, вмісту гемоглобіну, кисневої ємності крові) як адаптаційні процеси у новонароджених телят. Гіпоксія телят супроводжується лейкоцитозом і тромбопенією. Гематологічні індекси свідчать, що більш повільно встановлюється лімфоцитарний профіль крові у телят, які народилися у стані гіпоксії. Встановлено значне зниження вмісту глюкопластичних, ліпопластичних, незамінних і замінних амінокислот у крові та навколоплідній рідині телят, які народилися у стані гіпоксії. Макро- та мікроелементний склад рідин організму новонароджених телят характеризується гіпонатрійемією та гіперкальцемією. За умов впливу гіпоксії у плода знижується вміст основних макро- та мікроелементних компонентів дихального ланцюга, гемоцитопоезу (феруму, купруму, цинку, кобальту) та в навколоплідній рідині. Під впливом гіпоксії змінюється жирнокислотний склад крові та навколоплідної рідини телят: встановлено значне зниження ненасичених жирних кислот, підвищення коефіцієнта насиченості крові та навколоплідної рідини у телят, які народилися з ознаками асфіксії. Виявлено, що за умов впливу гіпоксичного фактора у рідинах організму новонароджених телят активуються процеси перекисного окиснення ліпідів, послаблюється антиоксидантний захист організму. Встановлено, що процеси ліпоперооксидації переважають у гемолізатах еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12 + П876.17
Шифр НБУВ: РА381618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Вальчук О.А. 
Гострий катаральний мастит у високопродуктивних корів (поширення, етіопатогенез та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.А. Вальчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено моніторинг захворювання корів на субклінічний та клінічні форми маститу протягом року в ПП АФ "Данилівська" Васильківського району Київської області. Досліджено поширення захворювання, визначено сезонність його прояву та виявлено взаємозв'язок морфологічних, біохімічних, імунологічних та ендокринних показників з фізіологічним станом молочної залози. Визначено ефективність різних методів лікування корів, хворих на гострий катаральний мастит. Встановлено суттєвий стимулюючий вплив даних препаратів на імунну систему корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181 +
Шифр НБУВ: РА353910

Рубрики:

      
15.

Гуфрій С.Д. 
Гострий післяродовий гнійно-катаральний ендометрит і вплив на його перебіг нового препарату на основі декаметоксину: Автореф. дис... кадн. вет. наук: 16.00.07 / С.Д. Гуфрій ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше створено препарат "Ендотек" для лікування корів, хворих на післяродовий гнійно-катаральний ендометрит, вивчено ефективність застосування даного препарату. Проведено комплексне дослідження рівня гормонів, ферментів та морфологічних показників крові цих корів до та після проведення запропонованого лікування. Вивчено чутливість мікрофлори матки до ендотеку, установлено дозування, кратність застосування та токсичність розробленого препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-7 +
Шифр НБУВ: РА330291

Рубрики:

      
16.

Вощенко І.Б. 
Діагностика і профілактика неплідності основних свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / І.Б. Вощенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Удосконалено та експериментально обгрунтовано методи визначення титру спермоантитіл у сироватці крові, оцінки клітинного складу вагінальних мазків-відбитків, ректального дослідження свиноматок. Визначено біохімічні, гормональні та гематологічні показники крові основних свиноматок до та після застосування препаратів у разі аліментарної, симптоматичної та імунної форм неплідності. Досліджено терапевтичну та економічну ефективність застосування вітамінних, нейролептичних, тканинних та гормональних препаратів за даних форм неплідності основних свиноматок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-925 +
Шифр НБУВ: РА330381

Рубрики:

      
17.

Мусієнко Ю.В. 
Діагностика, прогнозування та профілактика патологічних родів у свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Ю.В. Мусієнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено поширення та встановлено причини виникнення родової патології у свиноматок різних вікових груп залежно від пори року. Встановлено, що основними ознаками патологічних родів є поява у гнізді мертвонароджених поросят, новонароджених з асфіксією, затримка посліду, недорозвиток і перерозвиток плодів, слабкі або надмірні перейми і потуги. Визначено зміну основних біохімічних показників у крові вагітних свиноматок у передродовому періоді з урахуванням їх віку та вивчено корегуючий вплив на них біологічно активних речовин. Для профілактики родової патології у свиноматок рекомендовано комплексне введення препаратів плаценти денатурованої емульсованої (ПДЕ) та естрофану, які завдяки синхронізуючому та стимулюючому ефекту сприяють кращій підготовці до опоросу та підвищують показники їх продуктивності. Вивчено динаміку коагуляційно-антикоагулянтного та фібринолітичного потенціалу плазми крові перед родами у клінічно здорових свиноматок і свиноматок з патологічним перебігом родового процесу з урахуванням їх віку, показано вплив на систему гемостазу ПДЕ та естрофану. Розроблено новий метод прогнозування родової патології та доведено корегувальний вплив ПДЕ на систему гемостазу у свиноматок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-925 +
Шифр НБУВ: РА349419

Рубрики:

      
18.

Чекан О.М. 
Діагностика, прогнозування та профілактика післяродової патології у свиноматок: Автореф. дис... кадн. вет. наук: 16.00.07 / О.М. Чекан ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Установлено та вивчено параметри співпадання основних клінічних, морфологічних, метаболічних показників у свиноматок до родів, під час родів і в перші дні післяродового періоду у разі фізіологічного та патологічного перебігу пуерперального періоду. Для ранньої діагностики та прогнозування післяродової патології та ефективного застосування профілактичних заходів слід враховувати показники утерограми та вагінальних мазків-відбитків, показники ректального дослідження, біохімічних, морфологічних і гормональних показників крові та характер змін гістоструктури матки. Апробовано та доведено доцільність застосування біологічно активних препаратів - тканинного препарату "ПДЕ" та "Естрофан" з метою профілактики післяродової патології за різних схем їх введення, а також метод профілактики післяродової патології у свиноматок з заcтосуванням препарату "Кобактан", який сприяє значному зниженню кількості випадків запальних процесів органів статевої системи у пуерперальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-925 +
Шифр НБУВ: РА330290

Рубрики:

      
19.

Салецька О.В. 
Діагностика, терапія і профілактика серозного маститу у свиноматок: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / О.В. Салецька ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено характер метаболічних змін крові (біохімічні показники та вміст пролактину) та співпадання основних діагностичних тестів за умов розвитку серозного маститу у свиноматок. Науково обгрунтовано симптоматику та динаміку соматичних клітин і мікробне обсіменіння секрету уражених пакетів молочних залоз, виявлено його вплив на життєздатність і збереженість приплоду у свиноматок за серозного маститу. Вперше у порівняльному аспекті вивчено терапевтичну й економічну ефективність різних схем патогенетичної терапії свиноматок за серозного маститу та динаміку змін метаболічних показників крові у процесі їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-925 +
Шифр НБУВ: РА355451

Рубрики:

      
20.

Омеляненко М.М. 
Ендометрит і піометра сук (клініко-експериментальні дані): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / М.М. Омеляненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено комплексне дослідження хронічного ендометриту та піометри, що спонтанно виникли, а також експериментально викликаного ендометриту сук шляхом введення в порожнину матки суміші культур збудників неспецифічної гнійної інфекції. Встановлено, що основною причиною піометри є хронічний ендометрит, у патогенезі якого головна роль належить збудникам гнійної інфекції. Доведено можливість відтворення ендометриту у сук у стадію зрівноваження статевого циклу шляхом введення в матку скипидару та культур збудників гнійної інфекції, після родів - гнійного ексудату від хворої на піометру тварини. Встановлено, що за характером ексудату є піометра гнійно-катаральна, гнійно-геморагічна та гнійно-гнильна, а за патоморфологічними змінами в стінці матки - залозисто-кістозна та кістозно-гіперпластична.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-953 +
Шифр НБУВ: РА330384

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського