Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.181-911$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Сухін В.М. 
Використання біологічно активних речовин і електроанальгезії для підвищення резистентності, продуктивності та лікування маститів у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.М. Сухін ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Використання гідрогумату коровами у дозі 100 мг на кг живої маси протягом 21 доби зумовило зростання кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, загального білка, фракцій альбумінів, білкового коефіцієнта та каротину. У газоенергетичному обміні спостережено збільшення споживання кисню та енергетичних витрат у разі зниження вентиляції легень. У лактуючих корів згодовування гідрогумату сприяє ефективнішому використанню поживних речовин раціону, а також впливу на синтетичні процеси у печінці й у молочній залозі та молочну продуктивність. У глибокотільних корів - підвищує резистентність, попереджує післяродові захворювання, а також стимулює репродуктивну функцію. Лікування катаральних маститів у корів гідрогуматом у комбінації з мастицидом або пластизолом сприяє нормалізації показників крові та молока, стимуляції метаболічних процесів під час лікування катаральних маститів у корів, а також скороченню терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 гідрогумат + П876.181-911-7,022
Шифр НБУВ: РА309563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Плахотнюк І.М. 
Вплив стану молочної залози на відновлення відтворної функції корів за гіпофункції яєчників: автореф.дис ... канд. вет. наук : 16.00.07 / І.М. Плахотнюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне та практичне обгрунтування методики сонографічного дослідження вим'я у корів і встановлено негативний вплив на тереоїдогенез запалення молочної залози, що спричиняє анафродизію. За результатами проведених досліджень розроблено й обгрунтовано методику ультразвукового дослідження вим'я. Встановлено зв'язки між станом статевих органів у корів і поширеністю маститу, а також між запаленням молочної залози та проявом статевої циклічності, заплідненістю та вмістом статевих гормонів у тварин. Розроблено й обгрунтовано комплексні схеми лікування корів за одночасного прояву гіпофузії яєчників і маститу. Доведено, що комплексне лікування корів, спрямоване на регулювання іннервації, метаболізму, репарації та регенерації клітин гонад і молочної залози та стимулювання розвитку фолікулів у яєчниках шляхом використання новокаїнотерапії, фолігону та протимікробного препарату мастієт форте, є найбільш ефективною схемою лікування за одночасного прояву гіпофункції яєчників і маститу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.62-911 + П876.181-911-6 +
Шифр НБУВ: РА366549

Рубрики:

      
3.

Зажарська Н.М. 
Етіопатогенез, симптоматична і патогенетична терапія мастита у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Н.М. Зажарська ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено етіопатогенез серозного та катарального маститу, а також вплив лазерного випромінювання, антибіотиків, новокаїну на неспецифічну реактивність організму корів, хворих на мастит. Визначено ефективність лазеротерапії у порівнянні з іншими лікувальними методами. За допомогою проведених досліджень доведено, що у разі запалення молочної залози в крові спостерігаються суттєві порушення морфо-біохімічного складу, зміни факторів неспецифічної реактивності організму, імунодефіцитного стану. Вперше проведено тривале вивчення динаміки морфо-біохімічних, імунологічних показників і показників неспецифічної резистентності крові корів, хворих на мастит, у ході лікування їх лазерним приладом СТП-5, мастилексом, який містить гентаміцин і цефалексин та з використанням новокаїнової блокади. Обгрунтовано перевагу лазера над загальноприйнятими методами лікування маститу. Доведено, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання від напівпровідникового діоду є високоефективним засобом під час лікування корів, хворих на серозний і катаральний мастит. Визначено позитивну дію лазерного випромінювання на морфо-біохімічні та імунологічні показники крові корів. Встановлено доцільність використання патогенетичних методів лікування серозного та катарального маститу замість етіотропних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7
Шифр НБУВ: РА313788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Хомутов С. Л. 
Клінічний і субклінічний мастит корів та об|рунтування екологічно безпечних засобів терапії і профілактики: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / С. Л. Хомутов ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено та впроваджено в виробництво препарат на основі фітокомпонентів (НіжнодійЩ) і натрію гіпохлориту (ВетОкс-1000) для терапії та профілактики клінічного серозного та субклінічного маститу у корів. Це дозволяє одержувати молоко, що не містить залишків антибіотиків та інших екологічно небезпечних речовин. Визначено ступінь поширення і роль мікроорганізмів в етіології маститів. Розроблено й апробовано нові лікувально-профілактичні хіміотерапевтичні засоби: МетрисанЩ, серветки дезінфікуючі для домашніх тварин. Встановлено нові властивості препаратів Бровадез-плюс, ФітосептЩ і Іммунейт, які надають підставу для широкого застосування їх у системі протимаститних заходів у галузі молочного скотарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911
Шифр НБУВ: РА382761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Левківська Н.Д. 
Мікрофлора секрету молочної залози та імунологічна реактивність організму корів, хворих на мастит: автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / Н.Д. Левківська ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено мікрофлору секрету молочної залози, імунний статус корів, хворих на субклінічний мастит. Розроблено й апробовано метод лікування водною емульсією прополісу. На підставі результатів дослідження встановлено значне розповсюдження маститів у корів з клінічною та субклінічною формами перебігу, зокрема, у громадському секторі - 36,9 %, фермерських - 25,96 %, а індивідуальних селянських - 8,1 % корів, хворих на мастит. Доведено, що основними причинами виникнення маститів у корів є мікрооганізми Staph. aureus, Str. agalactiae й асоціації Starph. aureus, E. coli й інші, а стресові фактори є пусковим механізмом у виникненні маститів. Вивчено біологічні властивості мікрофлори, виділеної з секрету вим'я корів, хворих на мастит. Обгрунтовано необхідність нових засобів терапії та профілактики цієї хвороби. Теоретично та практично обгрунтовано метод лікування корів, хворих на мастит, з використанням природного препарату прополісу, який здіснює антимікробний, протизапальний та імуномодулювальний вплив за відсутності шкідливої дії на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911 +
Шифр НБУВ: РА358958

Рубрики:

      
6.

Балим Ю.П. 
Поширення маститів у корів, розробка засобів їх профілактики та терапії з застосуванням йодофорів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Ю.П. Балим ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Встановлено домінуючу роль агалактійного стрептокока у виникненні маститів, виявлено тенденцію щодо погіршення ситуації в літній та осінній періоди, особливо за наявності несприятливих погодних умов. Встановлено зв'язок між порушеннями технологічного процесу одержання молока та виконанням ветеринарно-санітарних заходів у забезпеченні системи виробництва молока високої якості. Теоретично обгрунтовано та розроблено систему ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики та лікування маститів з використанням вітчизняних йодофорів ("Синтайод", "Савейодим", "Йод-неонол"). Доведено їх нешкідливість та безпеку застосування в рекомендованих дозуваннях, лікувально-профілактичну та економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911-7 +
Шифр НБУВ: РА330569

Рубрики:

      
7.

Байдевлятова Ю.В. 
Серозний мастит корів різних порід: поширеність, діагностика, терапія та профілактика: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / Ю.В. Байдевлятова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що комплексна схема із застосуванням 2,5 %-го розчину тіотриазоліну в дозі 15 мл і аплікації на уражену чверть вим'я мазі, що містить 30 %-й розчин димексиду, ментол, анестезин і ланолін і сприяє досить високому відсотку одужання корів, зменшенню кількості ускладнень і вибракованих тварин, скороченню середніх строків одужання та покращанню показників відновлення молочної продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.181-911
Шифр НБУВ: РА372647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського