Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.432.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Яременко О.Л. 
Особливості уражень нервової системи при гострих отруєннях монооксидом вуглецю у гірників та їх комплексне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Яременко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено частоту основних синдромів токсико-гіпоксичної енцефалопатії за гострих отруєнь монооксидом вуглецю у гірників вугільних шахт та уточнено найчастотніші симптоми за умов отруєння гірників монооксидом вуглецю. Виявлено, що отруєння монооксидом вуглецю вплинуло у гірників на розвиток симпатикотонічної відповіді, викликаючи порушення функціонування вегетативної нервової системи переважно за симпатикотонічним типом. Вперше встановлено, що після отруєння монооксидом вуглецю у хворих відзначалося підвищення тонусу судин головного мозку, зменшення кровообігу в магістральних судинах і збільшення його асиметрії. Вперше доведено ефективність використання інстенону спільно з сеансами гіпербаричної оксигенації в комплексному лікуванні гірників з отруєннями монооксидом вуглецю за результатами вегетативних і вестибулярних проб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.7-5 + Р284.126 + Р124.432.422 +
Шифр НБУВ: РА364627

Рубрики:

      
2.

Апихтіна 
Порушення обміну оксиду азоту при вазотоксичній дії свинцю та пошук нових засобів біологічної профілактики інтоксикацій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Олена Леонідівна Апихтіна ; Державна установа "Інститут медицини праці АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р124.432.4 + Е60*732-641.1:Г124.33
Шифр НБУВ: РА359178

Рубрики:

      
3.

Козлов К.П. 
Протекторна дія пектину при надходженні в організм ртуті в малих дозах (до проблеми мікромеркуріалізму): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / К.П. Козлов ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Експериментально підтверджено та поглиблено уявлення про роль біологічної профілактики шкідливих впливів малих доз ртуті за допомогою пектинових препаратів з урахуванням вікових аспектів. Показано, що водні екстракти пектинових препаратів (бурякового, морквяного, яблучного) виявляють протекторну дію різного ступеня вираженості щодо цитотоксичного впливу хлориду ртуті (II). На основі квантово-хімічних розрахунків доведено, що в утворенні комплексу з гідратованими іонами ртуті (механізмі детоксикації) беруть участь тільки карбоксильні групи залишків галактуронової кислоти. Виявлено, що найміцніші галактуронати ртуті утворюються під час входження у першу координаційну сферу карбоксильних груп, які належать до різних молекул полігалактуронових кислот. Зазначено, що за розрахованими коефіцієнтами ефективності для тварин середньої вікової групи більш дієвим є буряковий пектин, а для старшої - пектин-вітамінне драже.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.412 +
Шифр НБУВ: РА335589

Рубрики:

      
4.

Мельник Ю.П. 
Процес вільнорадикального перекисного окислення ліпідів та активність антиоксидатної системи при впливі свинцю (експериментальні та виробничі дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Ю.П. Мельник ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано та експериментально визначено ефективність комплексного застосування показників, що характеризують зміни прооксидантно-антиоксидантного статусу організму під час дослідження стану здоров'я осіб, що зазнають впливу сполук свинцю. Встановлено високу чутливість та доцільність використання методу лазерної кореляційної спектроскопії плазми крові в скринінгових дослідженнях з метою виявлення осіб, експонованих сполуками свинцю. З'ясовано, що застосування даного методу дозволяє проводити індивідуальне прогнозування ризику розвитку порушень в людському організмі, викликаних дією свинцю та визначити рівень небезпеки його шкідливого впливу в окремих екологічних зонах або професійних групах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.414 +
Шифр НБУВ: РА331690

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського