Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (107)
Пошуковий запит: (<.>U=Р192$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Салманов А.Г. 
Наукове обгрунтування системи епідеміологічного нагляду за інфекціями області хірургічного втручання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / А.Г. Салманов ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського" АМН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено епідеміологічні особливості поширення інфекції області хірургічного втручання (ІОХВ). Розроблено сучасну систему епідеміологічного нагляду (ЕН) за ІОХВ у хірургічних стаціонарах. Вивчено етіологічну структуру збудників ІОХВ та встановлено головні фактори ризику, що впливають на інтенсивність епідемічного процесу. На підставі одержаних результатів розроблено науково обгрунтовану концептуальну модель системи ЕН за ІОХВ в Україні. Складовими цієї системи ЕН за ІОХВ є взаємопов'язані функціональні підсистеми: інформаційна, діагностична й управлінська. Згідно з цією системою контроль за ІОХВ здійснюється на рівнях: національному та лікарняному. Запропонована система ЕН за ІОХВ базується на на даних мікробіологічних, епідеміологічних і клінічних досліджень та заснована та діагностиці та реєстрації всіх можливих клінічних форм ІОХВ, моніторингу до домінувальними видами мікроорганізмів, які виділяються від пацієнтів, персоналу й об'єктів довкілля стаціонару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.1 + Р192 +
Шифр НБУВ: РА360504

Рубрики:

      
2.

Тимченко О.М. 
Удосконалення молекулярно-генетичних методів внутрішньовидового епідеміологічного типування клінічно-значущих мікроорганізмів різних таксономічних груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.М. Тимченко ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2004. — 24 с. — укp.

Наведено результати досліджень з удосконалення та прикладного застосування методів внутрішньовидового епідеміологічного генотипування збудників інфекційних захворювань за допомогою визначення їх плазмідного профілю (ПП) та аналізу поліморфізму довжини фрагментів ендонуклеазної рестрикції хромосомної ДНК (АПДФЕР ХрДНК). Вперше на основі використання експериментально апробованих ефективних методів руйнування клітин мікроорганізмів різних таксономічних груп створено уніфіковані технології внутрішньовидового генотипування методом визначення ПП і АПДФЕР ХрДНК. Розроблено стандартизовані критерії оцінки ідентичності електрофоретичних профілів для визначення генетичної спорідненості штамів. Вивчено біологічні властивості 17-ти штамів S. aureus subsp. aureus, ізольованих в осередку шпитальної гнійно-септичної інфекції та 50-ти штамів S. choleraesuis subsp. choleraesuis серовар Enteritidis, виділених у випадку спорадичної та групової захворюваності людей на сальмонельоз. Проведено внутрішньовидове епідеміологічне фено- та генотипування (визначення ПП та АПДФЕР ХрДНК) штамів стафілококів і сальмонел. Підтверджено відсутність чіткої кореляційної залежності між визначеними фено- та генотипами мікроорганізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р192 + Р264 +
Шифр НБУВ: РА334428

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського