Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.653$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Гуща С. Г. 
Патофізіологічні зміни водно-електролітного балансу при початкових порушеннях вуглеводного обміну та принципи їх корекції мінеральними водами в експерименті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. Г. Гуща ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с. — укp.

Вивчено зміни вуглеводного, водно-електролітного обмінів і функції нирок білих щурів у разі моделювання початкової стадії цукрового діабету та можливості корекції виявлених порушень введенням тваринам мінеральних вод протягом 14-ти діб. Показано, що під впливом малих доз алоксану порушується толерантність до глюкози за збереження нормальної її концентрації у крові натще. З'ясовано, що у цьому разі у тварин змінюється водно-електролітний баланс. Порушення функціонального стану нирок виявляється у гіперфільтрації первинної сечі. Встановлено, що профілактичний та лікувальний режим введення тваринам протягом 14-ти діб мінеральних вод нормалізує зсуви вуглеводного та водно-електролітного обмінів і порушення функції нирок. В ефекті корекції експериментальних порушень патогенетичне значення мають: рівень загальної мінералізації вод, кількість біологічно активних сполук в їх складі, у разі застосування мінеральних вод у профілактичному режимі - фон, який виникає під їх впливом до введення діабетогенного фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.653 + Р414-29
Шифр НБУВ: РА371037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Зенін В. В. 
Прогностичне значення параметрів метаболізму ліпідів та показників функції нирок у хворих з хронічною серцевою недостатністю та анемічним синдромом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / В. В. Зенін ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено частоту, ступінь важкості та характеру анемічного синдрому у хворих з хронічною серцевою недостатністю (ХСН), а також особливість перебігу та важкості цієї хвороби за умов різних типів неспецифічних адаптаційних реакцій, різного рівня холестерину, еритропоетину та функції нирок. Встановлено, що наявність анемії у таких хворих супроводжується погіршенням якості життя, перевагою несприятливих (дистрес) адаптаційних реакцій над сприятливими еустрес-реакціями, істотно вищими рівнями креатиніну, сечовини та нижчою швидкістю клубочкової фільтрації, більшою втратою білка та клітин крові з сечею, несприятливим прогнозом щодо безподійного виживання впродовж 1,5 року. У хворих з ХСН на фоні анемії вперше виявлено асоціацію гіпохолестеринемії зі зниженою швидкістю клубочкової фільтрації та перевагою дистрес-реакції над еустресом. Виявлено кореляцію між низьким рівнем холестерину та високим функціональним класом ХСН, зниженою скоротливою здатністю міокарда та розширенням лівих камер серця, підвищенням гострофазових показників запалення на фоні анемії. Вперше встановлено, що холестерин крові прямо пов'язаний з гемоглобіном та обернено з еритропоетином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3 + Р411.033 + Р252.653
Шифр НБУВ: РА385658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського