Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (67)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р264.862$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Шарун А.В. 
Вплив активних форм кисню різного походження на представників мікробіоценозу ротової порожнини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / А.В. Шарун ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено вплив активних форм кисню мікробного та фізико-хімічного походження стосовно патогенних і умовно патогенних представників мікрофлори нестерильних порожнин організму людини. Установлено наявність у ротовій порожнині людини активних продуцентів перекису водню, які відносять до A. viridans. Доведено антагоністичний вплив перекису водню, продукуємого виділеними мікроорганізмами, а також активних форм кисню, що утворюються у водних розчинах, оброблених низькотемпературною плазмою на аполірезистентні штами патогенних й умовно патогенних представників мікробіоценозу. Одержано результати щодо спільного антагоністичного впливу виділених аерококів і активованих водних розчинів на представників сімейства Enterobacteriaceae і Pseudomonadaceae. Визначено та вивчено субстрати окиснення аерококів, наявність яких збільшує поглинання кисню та призводить до їх антагоністичної активності (на 20 - 60 %, а у деяких випадках - до 100 % і більше). Установлено антиоксидантну роль глутатіону, яка обумовлює зниження антагоністичної активності аерококів. Здійснено порівняльний аналіз оксідазних і антагоністичних властивостей. Виявлено достовірні відмінності між штамами аерококів з екогруп порожнин рота, сечостатевих шляхів і кишечника, що полягають в істотних розбіжностях у активності та окиснення субстратів, а також відмінності в антибіотикорезистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.862-8 +
Шифр НБУВ: РА337279

Рубрики:

      
2.

Дзицюк Т. І. 
Вплив ремінералізуючого потенціалу ротової рідини на крайове прилягання реставрацій, виконаних з нанокомпозитних матеріалів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. І. Дзицюк ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що ураження зубів карієсом пов'язано з розвитком компенсованого метаболічного алкалозу, вираженість якого прямо пропорційна інтенсивності карієсу, обумовлює зниження карієсрезистентності емалі та впливає на термін збереження крайового прилягання пломб. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень профілактичне застосування еліксиру для порожнини рота "Бішофіт Полтавський" призводить до усунення явищ компенсованого метаболічного алкалозу в ротовій рідині хворих з високою та дуже високою інтенсивністю карієсу, нормалізації мінерального обміну та забезпечує високу збереженість крайового прилягання пломб в найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40.-5 с03 + Р264.862
Шифр НБУВ: РА371041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Байдалка І.Д. 
Мікробіоценози біотопів ротової порожнини у підлітків з одонтогенною і кардіоваскулярною патологією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / І.Д. Байдалка ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку особливостей і закономірностей формування мікробіоценозів ротової порожнини (РП) у осіб віком 10 - 16 років з уродженою та набутою кардіопатологією, вивчено мікробні асоціації різних біотопів з врахуванням стоматологічного статусу. Одержано нові дані щодо спектру вегетуючої в РП мікрофлори, виявлено ступінь дисбактеріозу букальної поверхні й ясен із врахуванням поведінкових особливостей і гігієнічного статусу РП. Проведено оцінку мікробіоценозів РП у школярів з різною формою навчання у школах відкритого та закритого типу та медичному коледжі. Доведено, що у хворих із серцево-судинною патологією дітей виникають поєднані бактеріально-вірусно-грибкові дисбіози РП, що зумовлює необхідність індивідуального підходу у виборі способу корекції даних порушень. Розраховано потенційні ризики формування дисбіозів РП і перевірено ступінь впливу на кількісний і якісний склад мікрофлори РП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.862 + Р733.665.630.14
Шифр НБУВ: РА374294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського