Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Р264.921.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Волобуєва Л.М. 
Біологічна характеристика та імуносупресивні властивості стафілококів-збудників піодермій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Л.М. Волобуєва ; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням оцінки біологічних та імуносупресивних властивостей стафілококів та оптимізації лікування піодермій. Подано видову структуру збудників згідно сучасної класифікації. Доведено, що у 89,3 % випадків збудниками піодермій є стафілококи, у 10,7 % - стрептококи, протеї, ентеробактери та псевдомонади. У 49,8 % випадків стафілококи мали ендогенне походження, у 50,2 % - екзогенне. Розглянуто антилізоцимну, антикомплементарну і дерматонекротичну активність стафілококів та їх чутливість до ряду антибіотиків. Встановлено, що розвиток піодермій відбувається на фоні імунодефіцитного стану хворих і супроводжується активацією пероксидації ліпідів та метаболізму ейкозаноїдів. Запропоновано додаткове використання амізону у терапії піодермій, що сприяє позитивному, лікувальному, імунокоригуючому, антиоксидантному і протизапальному ефектам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.1-7
Шифр НБУВ: РА307854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Куцик Р.В. 
Мікробіологічне обгрунтування нових підходів до лікування та профілактики стафілококових інфекцій на основі дослідження протимікробних властивостей похідних тіазолідину, фурану, хіноліну, акридину і біологічно активних речовин природного походження: автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / Р.В. Куцик ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.1 + Р514-52 +
Шифр НБУВ: РА356696

Рубрики:

      
3.

Нікітенко Н. О. 
Спосіб корекції функціональних, метаболічних і цитологічних порушень в моноцитах і нейтрофілах крові людини, викликаних стафілококовим токсином in vitro: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. О. Нікітенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено вирішення завдання сучасної медицини та патологічної фізіології, яке складається у розробці способу корекції функціональних, метаболічних і цитологічних порушень у моноцитах та нейтрофілах периферійної крові людини, викликаних дією стафілококового токсину in vitro. Вперше проведено комплексне дослідження дозозалежного впливу стафілококового токсину на фагоцитарну, секреторну, метаболічну активність та цитологічний стан моноцитів і нейтрофілів периферійної крові людини in vitro. Встановлено, що комбінація левамізолу та селен активу має найбільший імуностимулюючий, антиокислювальний, антиапоптозний та антинекротичний ефект відносно моноцитів і нейтрофілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.71-5 + Р264.921.1
Шифр НБУВ: РА371303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Сенчило Н.В. 
Тейхоєва кислота стафілокока та її імунобіологічна активність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Н.В. Сенчило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Проведено дослідження тейхоєвої кислоти клітинної стінки Staphylococcus aureus штаму Wood 46 та її імунобіологічної активності. Вперше виявлено здатність тейхоєвої кислоти викликати явище "метаболічного вибуху" в перитонеальних макрофагах мишей. Встановлено, що тейхоєва кислота за низьких і середніх концентрацій стимулює, а за високих - інгібує цитолітичну активність природних кілерних клітин мишей. Проведено порівняльний аналіз модулювального впливу тейхоєвої кислоти та стандартного стимулятора лімфоїдних ліній - форбол міристат ацетату (ФМА) на вказані клітини. За сумісної дії даних речовин встановлено їх дозозалежний інгібуючий вплив. Досліджено динаміку гуморальної імунної відповіді на тейхоєву кислоту стафілокока у мишей різних генетичних ліній. У мишей лінії BALB/C виявлено низький рівень відповіді, а лінії C57BL - високий. Встановлено наявність взаємозв'язку між імунною і ендокринною системами, визначено роль щитовидної залози у розвитку імунної реакції піддослідних мишей на введення тейхоєвої кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3*72 + Р514.79-4 + Р264.921.1-7 +
Шифр НБУВ: РА329721

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського