Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281 с13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Старова В. С. 
Екстракція катіонних форм органічних речовин міцелярними фазами на основі додецилсульфату натрію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / В. С. Старова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що найбільший вплив на вилучення лікарських речовин (ЛР) здійснюють гідрофобність та протолітичні властивості субстрату, а дескриптори будови - впливають меншою мірою. Запропоновано кількісні прогностичні моделі вилучення ЛР різної природи у модифіковану фазу додецилсульфату натрію (ДДСН). Для ряду лікарських речовин та іонів металів виявлено суттєвий вплив розміру субстратів на параметри вилучення внаслідок внутрішньої організованості міцелярних фаз додецилсульфату натрію. Підтверджено збереження нативної природи білків у міцелярному концентраті. Наведено методики спектрофотометричного та ВЕРХ визначення дротаверину та папаверину у сечі з попереднім концентруванням їх катіонних форм у фазу ДДСН. Розроблено методики міцелярно-екстракційного концентрування мікрокількостей білків модифікованою фазою ДДСН для їх визначення на тканинах, твердих носіях (скло, метал, деревина) та у біологічних рідинах (молоко, сеча).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г472,0 + Р281 с13
Шифр НБУВ: РА381277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сілантьєва О.В. 
Обгрунтування оптимізації системи етичної експертизи в наукових дослідженнях лікарських засобів на етапі клінічних випробувань: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.В. Сілантьєва ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Оцінено гармонізацію й урегульованість нормативно-правових актів України щодо забезпечення етичних і морально-правових принципів проведення клінічних випробувань міжнародним рекомендаціям. Проаналізовано проблему етичної експертизи та моніторингу дотримання етичних принципів під час проведення клінічних випробувань лікарських засобів. Обгрунтовано типове положення та стандартні операційні процедури діяльності комісій з питань етики, визначено їх функції. Розроблено механізми послідовної та координованої роботи таких комісій різного рівня. Встановлено критерії етичної та морально-правової експертизи матеріалів клінічних випробувань й обгрунтовано методологічний підхід щодо її проведення. Науково обгрунтовано оптимізовану систему етичної експертизи у наукових дослідженнях лікарських засобів на етапі клінічних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с13 +
Шифр НБУВ: РА368515

Рубрики:

      
3.

Нестерова Н.О. 
Синтез, фізико-хімічні і біологічні властивості похідних 4-гідразинохіназоліну: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Н.О. Нестерова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Уперше синтезовано [(3H-хіназолін-4-іліден)гідразоно]карбонові кислоти та їх похідні (ефіри, аміди, гідразиди й іліденгідразиди), 4-(4-R-феніл)-2-[(3H-хіназолін-4-іліден)гідразоно]бут-3-єнові та 4-оксо-4-(R-феніл)-2-[(3H-(хіназолін-4-іліден)гідразоно]бут-2-єнові кислоти та їх ефіри. Базуючись на розрахунках квантово-хімічних показників та фізико-хімічних методів розглянуто питання прототропної (гідразино-гідразонної) таутомерії 4-гідразино-хіназоліну. Уперше за допомогою рентгеноструктурного аналізу достовірно доведено, що продукти конденсації 4-гідразинохіназоліну з карбонільними сполуками існують у вигляді арил-(гетерил)гідразонів 3,4-дингідрохіназоліну та для них характерна транс-ізомерія. З'ясовано особливості амонолізу та гідразинолізу ефірів [(3H-хіназолін-4-іліден)гідразоно]карбонових кислот. Обговорено схему механізму цієї реакції. Уперше здійснено об'єктивне планування наукового експерименту на підставі віртуального скринінгу для похідних 4-гідразинохіназоліну з використанням комп'ютерних програм LogP ACDLabs та PASS C&T. Синтезовано 109 сполук, з них 91 - уперше, установлено, що 29,4 % речовин проявляють високу біологічну активність, яка перевищує еталони порівняння. Серед похідних 4-гідразинохіназоліну виявлено нові види біологічної активності (антиоксидантну, церебропротективну, протисудомну та антиамнестичну) .

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с13 + Г294.7,0 +
Шифр НБУВ: РА338321

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського