Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.779$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Ганчо О.В. 
Вплив комплексів пептидів тваринного походження на імунітет за умов норми та різних функціональних станів організму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Ганчо ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень стосовно вивчення впливу нових комплексів пептидів тваринного походження на деякі фактори імунітету та неспецифічного захисту організму в нормі та за умов моделювання пародонтиту, артеріїту, цукрового діабету та гнійної рани. Установлено, що комплекси пептидів "Вермілат" і "Панкреолат" здатні стимулювати гуморальний імунітет, а пептидні комплекси "Нефролат" і "Панкреолат" впливають на клітинний імунітет дослідних тварин. За умов аутоімунних розладів комплекс пептидів "Вермілат" має коригувальну дію на клітинну ланку імунітету та стимулює гуморальний імунітет. За умов гнійного запалення препарат "Вермілат" має виражену імуномодулювальну дію, прискорює репаративні процеси, сприяє скороченню бактеріального забруднення рани та елімінації антибіотикорезистентних і вірулентних клонів стафілокока. Показано, що застосування пептидного комплексу підшлункової залози у разі алоксанового діабету обумовлює дозозалежний імуномодулювальний ефект панкреолату. Зроблено висновок стосовно регуляторного впливу пептидних комплексів тваринного походження на імунітет і неспецифічний захист організму за його різних функціональних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.779 + Е60*74*801.1-642
Шифр НБУВ: РА326615

Рубрики:

      
2.

Фесенкова В.Й. 
Вплив препарату Ербісол на функціональну активність імунокомпетентних клітин: Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.09 / В.Й. Фесенкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

Вперше продемонстровано, що ербісол та його похідні (супер ербісол та екстра ербісол) сприяють зниженню функціональної активності Т-хелперів II типу за продукцією таких протизапальних цитокінів як ІЛ-4 та ІЛ-10. Визначено механізм дії нового вітчизнянного препарату "Ербісол", головними напрямками якої є стимуляція імунної системи за рахунок підвищення цитокін-продукуючої здатності моноцитів/макрофагів та Т-лімфоцитів хелперів 1; зниження секреторної активності Т-лімфоцитів хелперів II може бути наслідком зростання активності Т-х 1. Уперше показано імуностимулювальні та протекторні ефекти препарату "Ербісол" та його похідних (супер ербісолу та екстра ербісолу) на основі дослідження факторів міжклітинної кооперації (продукції медіаторів та експресії рецепторів і антигенів, що визначають фенотипічні особливості).Визначено особливості порушень імунітету, які свідчать про можливість застосування цих препаратів, як це продемонстровано на прикладі такої патології як хронічний сечостатевий хламідіоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.779-29 +
Шифр НБУВ: РА327839

Рубрики:

      
3.

Цикалова В.М. 
Ліпофільні глікозиди мурамоїлдипептиду: синтез і антиінфекційна протективна дія: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / В.М. Цикалова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2008. — 22 с. — укp.

Зроблено синтез нових ліпофільних глікозидів N-ацетилмурамоїл-L-аланіл-D-ізоглутаміну (мурамоїлдипептид, MDP) з різноманітною структурою аглікону, зокрема, з різним типом і конфігурацією глікозидного зв'язку. Встановлено вплив структури глікозидів MDP та їх ліпофільності на протективну антиінфекційну активність. З'ясовано, що виявлені глікозиди MDP стимулюють стійкість мишей до поразки грампозитивними (S. aureus) і грамнегативними (E. coli) бактеріями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г291.133-4 + Р281.779 +
Шифр НБУВ: РА358699

Рубрики:

      
4.

Деєва 
Морфофункціональний стан тимуса, кісткового мозку та селезінки щурів після впливу імунотропних лікарських засобів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Тетяна Володимирівна Деєва ; Тернопільська держ. медична академія ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.779-29
Шифр НБУВ: РА308984

Рубрики:

      
5.

Кайдашев І.П. 
Регуляторний природний пептидний комплекс нирок: отримання, фізико-хімічні властивості, зв'язок з головним комплексом гістосумісності, імунобіологічні ефекти та розробка фармакологічної речовини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / І.П. Кайдашев ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 30 с. — укp.

Пептидний комплекс нирок, який екстрагується за допомогою органічних кислот в присутності двохвалентних катіонів за розробленим методом, складається з пептидів зв'язаних з молекулами головного комплексу гістосумісності переважно І класу. Цей комплекс здійснює зв'язок між клітинами нирок та імуноцитами. Пептиди головного комплексу гістосумісності мають власну фізіологічну активність, яка спрямована на підтримку метаболічних та регенераторних процесів. В умовах аутоімунної патології нирки пептидний комплекс блокує антигенспецифічну відповідь на тканинний антиген нирки. Пептидний комплекс нирок та його синтетичні аналоги мають виражену терапевтичну активність за умов експериментальної імунопатології нирок, що дозволяє пропонувати їх подальше вивчення як фармакологічних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.779-2

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Стародуб В.М. 
Розробка імунних сенсорів на основі поруватого кремнію та дослідження їх функціональних характеристик: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / В.М. Стародуб ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*874в760.74,022 + Р281.779
Шифр НБУВ: РА308710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бардахівська К.І. 
Розробка та експериментальне вивчення властивостей вуглецевих ДНК-вмісних імуносорбентів з підвищеною потужністю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / К.І. Бардахівська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено нове покоління вуглецевих ДНК-вмісних імуносорбентів з підвищеною потужністю та вивчено їх специфічні та неспецифічні сорбційні властивості. Зазначено, що синтезовані ДНК-вмісні імуносорбенти поєднують властивості вуглецевих матриць та ДНК, що дозволяє їх використовувати для вилучення з плазми крові хворих анти-ДНК антитіла, а також білок-зв'язані метаболіти, речовини "середньої" молекулярної маси. На підставі даних дослідження вмісту анти-ДНК антитіл у хворих установлено нелінійний характер відповіді концентрацій антитіл на послідовні розведення сироватки. Ефективність вилучення антитіл з плазми крові хворих на різні аутоімунні захворювання доводить перспективність застосування ДНК-вмісних імуносорбентів за будь-яких станів, взаємопов'язаних з гіперпродукцією та нагромадженням анти-ДНК антитіл. З метою підвищення ефективності очистки плазми крові від антитіл можна використовувати методи регіонарної гемодилюції та додаткової рециркуляції плазми. Установлено, що покриття високопродуктивного сорбенту нативною ДНК спричинює додаткову адсорбцію прозапальних цитокінів, що доводить можливість його застосування за станів, взаємопов'язаних з розвитком синдрому системної запальної реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.779-29 +
Шифр НБУВ: РА341138

Рубрики:

      
8.

Чупахіна Т.О. 
Синтез і медико-біологічні властивості O-, S- і N-глікозидів N-ацетилглюкозаміну та їх похідних: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Т.О. Чупахіна ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2008. — 24 с. — укp.

Запропоновано використання міжфазної каталітичної системи "тверде тіло - органічний розчинник", що відрізняється м'якими, не деструктивними умовами глікозилювання. Зіставлено каталітичні властивості тринадцяти різних краунетерів. У реакціях з різноманітними O-, S- і N-нуклеофілами з використанням розробленого методу синтезовано ароматичні та гетероароматичні глюкозамініди, глікозиди похідних гідроксиламіну, глікозильні естери і O-алкілглікозиди. Запропоновано шляхи трансформації N-глюкозамінілоксисукциніміду у похідні гідроксамової кислоти та відповідні глюкозиламіни. Здійснено послідовне глікозилювання гідроксибензальдегідів і окиснення одержаних формілфенілглікозидів у карбоксифенілглікозиди. Синтезовано кон'югати карбоксифенілглікозидів з амінокислотами та тріптаміном. Досліджено вплив певних глюкозамінідів на зростання та біолюмінісценцію морських бактерій, що світяться - Vibrio fisheri і Photobacterium leiognathi Sh1. Показано, що біологічний ефект глікозидів визначається ліпофільністю, природою глікозидного зв'язку та положенням замісників у ароматичному ядрі арилглікозидів. Установлено психотропну, антиульцерогенну та протизапальну активність глікозидних похідних саліцилової кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г291.233-4 + Р281.779 +
Шифр НБУВ: РА358904

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського