Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р284.129$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Іванова Л.П. 
Вікова чутливість репродуктивної системи до дії антихолінестеразних інсектицидів диметоату та карбофурану (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / Л.П. Іванова ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено дію диметоату та карбофурану на організм, зокрема, на репродуктивну систему тварин. Встановлено залежність чутливості їх репродуктивної системи до токсичної дії даних препаратів від віку, а саме: у самці пубертатного періоду виявлено підвищену чутливість до токсичного впливу диметоату та карбофурану у порівнянні зі статевозрілими тваринами. У самок таку залежність не було виявлено. Показано, що найбільш чутливим до токсичного впливу на репродуктивну систему вивчених пестицидів є статевозрілі щури чоловічої статі. На цій підставі обгрунтовано доцільність їх використання для вивчення гонадотоксичності ксенобіотиків для найбільш вірогідного встановлення впливу пестицидів на репродуктивну систему. За результатами проведених експериментальних досліджень науково обгрунтовано необхідність перегляду існуючих в Україні величин ДДД діючих речовин пестицидів диметоату та карбофурану з урахуванням токсичної дії на репродуктивну систему молодого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р284.6 + Р419.46-29 +
Шифр НБУВ: РА364327

Рубрики:

      
2.

Карчаускас В.Ю. 
Патофізіологія нирок і осмотичного гомеостазу за умов кадмієвої нефропатії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В.Ю. Карчаускас ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми порушень функції нирок білих щурів за умов одноразового надходження до організму тварин дихлориду кадмію за дози 0,1 мг і 1 мг/кг маси тіла через 2 і 7 діб після введення солі кадмію за умов індукованого діурезу (водного навантаження в об'ємі 5 % від маси тіла й осмотичного навантаження 3 % розчином хлориду натрію в об'ємі 5 % від маси тіла внутрішньошлунково). Встановлено, що через дві доби після введення солі кадмію за дози 0,1 мг/кг маси тіла на тлі виражених ознак пошкодження канальцевого відділу нефрона (протеінурія та підвищення ниркових витрат осмотично активних речовин) має місце зниження величини швидкості клубочкової фільтрації та зменшення екстреції ендогенних нітратів. За цього осмотичне навантаження сприяє посиленню протеінурії через дві доби та через 7 діб. Показано, що через 7 діб після введення ксенобіотика за умов водного навантаження відбувається зниження протеінурії та відновлення швидкості клубочкової фільтрації та екскреції ендогенних нітратів. На підставі аналізу реакції нирок щурів на водне й осмотичне навантаження через 7 діб після введення дихлориду кадмію за дози 1 мг/кг маси тіла установлено негативну динаміку перебігу кадмій-індукованої ниркової недостатності у даних тварин, а саме: зниження рівня вихідного рівня та стимульованих значень швидкості клубочкової фільтрації та протеінурії. Зроблено висновок, що нефротоксичний ефект іонів кадмію зумовлений ушкодженням судинно-клубочкового апарату нирок, який має прояв у зменшенні кліренса креатиніну та відсутності приросту клубочкової фільтрації у відповідь на навантаження сольовим розчином, тобто у блокуванні механізмів ниркового функціонального резерву на тлі порушення функції каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р414-29 +
Шифр НБУВ: РА364334

Рубрики:

      
3.

Охріменко В.О. 
Роль процесів ПОЛ в механізмі токсичної дії метил-біс-(beta-хлоретил)-аміну на репродуктивну систему (експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / В.О. Охріменко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129
Шифр НБУВ: РА318060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Должкова К. П. 
NO-залежні механізми регенерації кісток нижньої щелепи за умов надмірного надходження в організм нітрату натрію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / К. П. Должкова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Уперше виявлено, що активність NO-синтаз істотно впливає на процес репаративної регенерації кісткової тканини нижньої щелепи (РРКТ НЩ) за моделювання її перелому у щурів. Встановлено, що утворення пероксинітриту негативно впливає на перебіг РРКТ НЩ, оскільки використання L-селенометіоніту вірогідно обмежує дезорганізацію біополімерів сполучної тканини кісток НЩ на ранніх термінах репаративного остеогенезу. Зазначено, що пероксинітрит-залежна дезорганізація сполучної тканини у більш пізні терміни після моделювання перелому пов'язана, головним чином, з деполімеризацією глікозаміногліканів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.88-29 + Р284.129
Шифр НБУВ: РА380114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського