Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (14)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р284.91$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Кобзиста 
Антибіотичні властивості мікотоксинів та деякі напрямки їх практичного використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Оксана Петрівна Кобзиста ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.1 с + П857.9 + Р284.91
Шифр НБУВ: РА321827

Рубрики:

      
2.

Тугай Т.І. 
Вивчення механізму дії макроциклічних трихотеценів із Dendrodochium toxicum Pidopl. et Bilai: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.І. Тугай ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто деякі аспекти механізму дії макроциклічних трихотеценів (МЦТЦ), які синтезовано Dendrodochium toxicum, щодо тест-культур і модельних систем. Проаналізовано вплив на синтез білка і нуклеїнових кислот у тест-організмі. З'ясовано, що досліджувані токсини у залежності від концентрації спричиняють інгибуючу і активуючу дію на їх синтез у найпростішого представника прокаріот Acholeplasma laidlawii й інгибуючу дію на синтез даних сполук у представників еукаріот Saccharomyces cerevisiae та Chlorella vulgaris. Вперше виявлено, що досліджувані МЦТЦ впливають на синтез білка дріжджів на етапі транскрипції, з порушенням функціонування основного ферменту даного етапу ДНК-залежної РНК-полімерази. Проаналізовано дії досліджуваних токсинів щодо росту і синтезу пігментів у хлорели за різних умов культивування. Виявлено зниження сумарного вмісту АТФ у клітинах хлорели за умов освітлення під дією досліджуваних МЦТЦ. Встановлено здатність досліджуваних токсинів підвищувати проникність мембран саркоплазматичного ретикулуму щодо іонів кальцію з порушенням його градієнт на мембрані, аналогічно з метою впливу відомого кальцієвого іонофору А 23187.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.91
Шифр НБУВ: РА308612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського