Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (312)Книжкові видання та компакт-диски (149)Журнали та продовжувані видання (142)
Пошуковий запит: (<.>U=Р41,2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Ковпак А.В. 
Алергічні захворювання у жителів промислового регіону України, розробка та здійснення заходів по їх своєчасному виявленню, попередженню та лікуванню: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / А.В. Ковпак ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено причини масових спалахів алергічних захворювань у м.Комсомольську на Полтавщині. Проведено анкетування 5 тис. жителів міста, а також поглиблене алергологічне обстеження - близько тисячі. Проаналізовано контингент хворих з діагнозом "токсико-алергійний альвеоліт", які одержували клінічне лікування. Установлено, що сукупність хворих з бронхообструктивним синдромом у місті складають особи з бронхіально астмою (БА), хронічними обструктивними захворюваннями легень, алергічним і неалергічним ринітом, а не екзогенним альвеолітом, як вважалося раніше. Відзначено, що головною проблемою для жителів міста є алергічний риніт, зважаючи на його значну поширеність, відзначено наявність більше, ніж у половини цих хворих прихованого бронхоспазму. З'ясовано часту трансформацію риніту у БА. Доведено, що безпосередньою причиною виникнення респіраторних алергічних захворювань у місті є пилкові, побутові, грибкові і, меншою мірою, інші місцеві алергени (водорості, виробнича сфера). Зауважено, що завдяки розробці та запровадженню лікувально-профілактичного комплексу, що містить специфічну імунотерапію й аерозольну фармакотерапію, певні соціальні та санаторні заходи вже через рік було попереджено масові спалахи алергічних захворювань у місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2 +
Шифр НБУВ: РА338345

Рубрики:

      
2.

Трунова О.А. 
Діагностика і профілактика виробничо обумовленої вторинної імунної недостатності у гірників: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.29 / О.А. Трунова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Розглянуто проблеми розвитку виробничо-обумовленої недостатності імунної системи гірників вугільних шахт і розроблено організаційні та лікувально-профілактичні заходи щодо їх усунення. Комплексно вивчено стан здоров'я, імунні системи і сенсибілізацію організму гірників різних вікових, стажевих і професійних груп. Виявлено групи ризику розвитку імунної недостатності і сенсибілізації організму, досліджено вплив виробничих чинників вугільних шахт на імунний та алергологічний статус гірників, захворюваність з тимчасовою втратою працездатності. Розроблено систему організаційних і лікувально-профілактичних заходів щодо усунення імунної недостатності та алергізації організму, що враховує характер впливу виробничих чинників на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-3
Шифр НБУВ: РА316018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Куляс С.М. 
Інсектна алергія: поширеність, специфічна діагностика та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / С.М. Куляс ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення якості діагностики та ефективності лікування інсектної алергії (ІА), досліджено її поширеність серед населення. Викладено новий підхід до ранньої специфічної діагностики гіперчутливості до отрути комах за допомогою прик-тесту та методу імунотермістометрії з вітчизняними інсектними алергенами з метою покращення діагностики ІА. Доведено, що розроблена методика шкірного тестування у порівнянні зі скарифікаційними пробами з алергенами більш специфічна, доступна та уніфікована. Відзначено, що специфічна імунотерапія вітчизняними інсектними алергенами ефективний та безпечний метод лікування, яка допомагає досягти позитивного клінічного ефекту в 85,18 % хворих і знижує інтенсивність клінічних проявів та реакцію шкіри під час проведення прик-тесту з відповідними алергенами. Визначено частоту побічних ефектів у процесі проведення специфічної імунотерапії інсектними алергенами на основі парентеральних методів, яка складає 11,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-52 +
Шифр НБУВ: РА342916

Рубрики:

      
4.

Забродська Л.В. 
Клініко-імунологічні і біохімічні аспекти патогенезу, діагностики і лікування спадкової форми ангіоневротичного набряку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Л.В. Забродська ; Нац. мед. ун-т імені О.О.Богомольця. — К., 2010. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-14 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА372214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Альошина 
Клініко-імунопатогенетичні особливості алергічних захворювань та їх профілактика в промисловому регіоні Донбасу: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.29 / Раїса Михайлівна Альошина ; Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2005. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2
Шифр НБУВ: РА355031

Рубрики:

      
6.

Вітик 
Підвищення ефективності специфічної алегровакцинації у хворих на поліноз шляхом корекції імунологогічної реактивності: автореф. дис... канд мед. наук: 14.03.08 / Лілія Дмитрівна Вітик ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-5 + Р252.321
Шифр НБУВ: РА357840

Рубрики:

      
7.

Родінкова В.В. 
Повітряний моніторинг пилку алергенних рослин урбанізованої екосистеми на прикладі м.Вінниці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.В. Родінкова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Визначено таксономічний склад рослин, пилок яких знаходиться у повітрі над Вінницею у різні пори року, створено календар пилкування цих рослин з врахуванням факторів, які впливають на палінацію. Зазначено щодо наявності двох хвиль пилкування рослин: весняну, що її формує пилок дерев, та літню, обумовлену головним чином пилком трав. З'ясовано, що ендемічним причинним алергеном Вінниці є пилок грабу звичайного (Carpinus betulus L.). Установлено, що значний вплив на розповсюдження пилкування рослин чинять метереологічні фактори, особливо - комплекс погодних умов, що передує сезону палінації. Виявлено, що фактори забруднення атмосфери чинять позитивний та негативний вплив на кількість пилку у повітрі та характер його осадження на предметне скло. Відзначено, що метереологічні чинники, а також інтегрований календар пилкування наймасовіших таксонів у Вінниці, складений на підставі результатів дослідження, слід враховувати для діагностики полінозів та прогнозування складу алергенного пилку у повітрі міста у період сезону активної палінації алергофлори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-4 + Е50*696.215.3 +
Шифр НБУВ: РА337291

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського