Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410-43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Хачапурідзе Т.М. 
Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень в системі моніторигу при діагностиці захворювань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.М. Хачапурідзе ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано модель процесу добового моніторингу артеріального тиску (ДМАТ) на базі одновимірних неперервних марківських ланцюгів, що дозволяє визначити сталі та кусково-сталі оцінки функцій інтенсивності переходів між станами, аналітичні співвідношення для функцій ризику знаходження процесу у певному стані, ймовірнісні характеристики функціонування процесу за умов стаціонарності та момент часу входу процесу в зону стаціонарності. Запропоновано як показники ДМАТ використовувати оцінки функцій інтенсивності переходу між станами та коефіцієнти аналітичних співвідношень до функцій ризику знаходження АТ і пульсу у певних зонах контролю. Розроблено метод, який поєднує ланцюги Маркова та штучні нейронні мережі в системі ДМАТ і дозволяє на підставі результатів математичного моделювання здійснити класифікацію хвороб відносно діагнозів та кластеризацію пацієнтів з метою формування уточнених діагнозів. Розроблено методику дослідження й аналізу варіабельності АТ та пульсу з використанням нововведених показників ДМАТ, за якою сформовано рекомендації щодо класифікації діагнозів, на яких базуються прийняття рішень медичним фахівцям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.31 + Р410-43 +
Шифр НБУВ: РА346136

Рубрики:

      
2.

Дедів Л. Є. 
Математична модель електрокардіосигналу для підвищення інформативності систем голтерівського моніторингу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Л. Є. Дедів ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. — Т., 2011. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано нове застосування кускового періодично корельованого випадкового процесу як математичної моделі електрокардіосиліазу, зареєстрованого впродовж доби, яка враховує у своїй структурі поєднання властивостей періодичності та стохастичності з добовим ходом. Нa базі цієї моделі розроблено метод дослідження електрокардіосигналу серця людини у системах голтерівського моніторингу. Встановлено, що одержані спектральні компоненти є інформативно-достовірними ознаками електрокардіосигналу та відповідають функціональному стану серцево-судинної системи людини. З використанням методів статистичної теорії вибору рішень визначено достовірність оцінок спектральних компонент електрокардіосигналу з використанням формалізованої й автоматизованої процедури, яка дозволяє з підвищеною достовірністю оперативно оцінити стан серцево-судинної системи людини на початковому сегменті її захворювання. Розроблено метод (програма й алгоритм) імітаційного моделювання електрокардіосигналу на підставі кускової періодично корельованої випадкової послідовності. Створено пакет комп'ютерних програм для автоматизовакого опрацювання електрокардіосигналу та проведення імітаційних експериментів для автоматизованих систем голтерівського моніторингу).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-433.7 в641.0
Шифр НБУВ: РА383894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лупенко С.А. 
Моделювання та методи обробки циклічних сигналів серця на базі лінійних випадкових функцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / С.А. Лупенко ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Створено математичні, імітаційні моделі та методи обробки кардіосигналів електричної, магнітної та акустичної природи, базуючись на теоретико-імовірнісному підході до діагностики стану серцево-судинної системи засобами ЕОМ. На базі аналізу біофізичних процесів формування та циклічності кардіосигналів побудовано їх математичну модель лінійних періодичних у часі випадкових функцій. З урахуванням зонної часової структури реалізацій типових кардіосигналів уточнено їх математичні моделі, які подано у вигляді адитивної суміші випадкових функцій та вектора лінійних періодичних з різними періодами випадкових функцій. Запропоновано нові класи діагностичних ознак: у вигляді коефіцієнтів розкладу статистичних оцінок моментних функцій кардіосигналів за поліномами Чебишева, у вигляді вектора математичних сподівань, матриць коваріацій та кореляційних функцій тривалостей зон кардіосигналів. Створено новий метод імітаційного моделювання на ЕОМ кардіосигналів різної фізичної природи, а також систему комп'ютерних програм для обробки зареєстрованих кардіосигналів та проведення комп'ютерних імітаційних експериментів на базі кардіометричної діагностичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-433.71с21
Шифр НБУВ: РА315712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мамілов С. О. 
Модуляційна спектроскопія ближнього інфрачервоного діапазону для медичної діагностики: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / С. О. Мамілов ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-43
Шифр НБУВ: РА320582

Рубрики:

      
5.

Павлов С.В. 
Неінвазивні оптико-електронні прилади та системи діагностики мікроциркуляції периферійного кровообігу: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.17 / С.В. Павлов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено питання створення нового класу неінвазивних інтелектуальних біооко-процесорних систем і приладів для діагностики рівня периферійного кровонаповнення з керованою динамікою характеристик оптичного випромінювання. Основна концепція роботи грунтується на використанні теоретичних, алгоритмічних, конструктивних і технологічних аспектів для розв'язання задач забезпечення медико-технічних вимог, стабільності функціонування та якості неінвазивних оптико-електронних систем і приладів. Запропоновано математичні моделі діагностування гемодинамічних показників, які враховують порушення периферійного кровообігу у хребетно-рухомих сегментах відповідно з експертною базою даних. Запропоновано коригувальні моделі пошарового розповсюдження оптичного випромінювання під час оцінювання рівня периферійної мікроциркуляції на заданій довжині хвилі зондуючого випромінювання. Сформовано зразкові шаблони-маски з застосуванням методу вейвлет-перетворення для виявлення рівня патологій периферійної мікроциркуляції, що дозволяє підвищити вірогідність діагностування периферійного кровообігу. Розвинуто структурну організацію оптико-електронних систем око-процесорного типу для діагностування периферійного кровонаповнення та мікроциркуляторних показників кон'юнктиви ока. Обгрунтовано вибір конструктивно-технологічних базисів. Наведено результати досліджень, проведених з застосуванням розроблених математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-43 +
Шифр НБУВ: РА357128

Рубрики:

      
6.

Думенко В. П. 
Оптичні методи та біомедичні засоби "око-процесорного" типу для дослідження гемодинамічних показників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / В. П. Думенко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Вдосконалено методи та засоби обробки фотоплетизмографічної інформації та розроблено оптичний прилад "око-процесорного" типу для визначення гемодинамічних показників. Проведено теоретичне узагальнення методів взаємодії оптичного випромінювання з біотканинами. Розроблено фізичну модель для оцінювання зміни інтенсивності лазерного випромінювання у разі відбиття від судин і модель, яка застосовує метод КVР-перетворення для обробки біомедичної інформації. Наведено технічні рекомендації щодо елементної бази оптичного приладу "око-процесорного" типу для дослідження гемодинамічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34 + Р354.3 с05 + Р410-43
Шифр НБУВ: РА373251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Карплюк Є. С. 
Підвищення точності реєстрації параметрів для діагностування у електрокардіографії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / Є. С. Карплюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Створено засоби підвищення точності реєстрації параметрів для діагностування у електрокардіографії (ЕКГ), які дозволяють виявляти та досліджувати низькоамплітудні складові ЕКГ, що є недоступними для аналізу класичними методами ЕКГ-діагностики. Запропоновано багатокритеріальну класифікацію систем ранньої діагностики, на основі якої розроблено й обгрунтовано нову систему аналізу ЕКГ високого розрізнення (ВР). Вперше розроблено нову функціонально-схемотехнічну модель тракту ЕКГ, яка дозволила провести оптимізацію його параметрів і досягти ефективної розрядності 12 біт за частоти дискретизації у 8 кГц, що суттєво перевищує ефективну розрядність існуючих систем ЕКГ ВР. Розроблено структуру аналогового тракту на основі багатоканальних ІС сігма-дельта аналого-цифрових перетворень (АЦП), що дозволило значно спростити аналогову обробку та підвищити ефективну розрядність АЦП до 18 - 22 біт. Запропоновано спеціалізований адаптивний фільтр мережевої перешкоди для ЕКГ ВР, за допомогою якого вперше одержано значення заглушення перешкоди 90 дБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-433.71
Шифр НБУВ: РА384912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Колесникова Т.А. 
Система діагностики серцево-судинних захворювань на основі моніторингу показників пульсової хвилі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Т.А. Колесникова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Створено математичну модель периферичної системи гемодинаміки, яка враховує внесок артеріальної та венозної складових кров'яного тиску. Запропоновано спосіб адаптації моделі за результатами клінічних досліджень. Обгрунтовано можливість використання оптоплетизмографічного методу вимірювання. Розроблено алгоритм, що дає змогу визначати порушення серцево-судинної системи. Наведено структурну схему діагностичної інформаційно-вимірювальної біотехнічної системи. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень обгрунтовано параметри та уточнено медико-технічні вимоги до її елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-43 +
Шифр НБУВ: РА330851

Рубрики:

      
9.

Філатова Г.Є. 
Структурна ідентифікація сигналів у кардіологічних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Г.Є. Філатова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

На базі перетворення початкового простору ознак, з позицій теорії розпізнавання образів запропоновано формалізований підхід до опису структурних елементів різних біомедичних сигналів. Розроблено розв'язувальне правило, що дозволяє класифікувати структурні елементи біомедичних сигналів і критерій якості структурної ідентифікації сигналів у кардіологічних системах. Досліджено методи параметричної та структурної оптимізації, обгрунтовано принципи побудови та програмного забезпечення підсистеми структурної ідентифікації сигналів у кардіологічних системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-433.71
Шифр НБУВ: РА317102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського