Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.030-29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Кириченко С.В. 
Молекулярні механізми гіперскоротливості судин, індукованої іонізуючим опроміненням, та її фармакологічна корекція: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.В. Кириченко ; АМН, Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що терапевтична ефективність досліджуваних сполук може бути вираженою співвідношенням 1,0 : 0,6 : 0,4. Доведено, що ефект ліпосомального кверцетину обумовлений адитивною дією вільного кверцетину та фосфатидилхолінових ліпосом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-29 + Р410.030-29 + Р410.030-29
Шифр НБУВ: РА367719

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Шляхова А.В. 
Нейрофізіологічні механізми ефектів фотостимуляції при експериментальній емоційній гіпертензії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.В. Шляхова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням оригінальної методики вперше досліджено реакцію самофотостимуляції ритмічним світлом у щурів. Проведено порівняльний аналіз ефектів впливу ритмічної фотостимуляції та самофотостимуляції, а також особливостей реакції самофостимуляції в інтактних щурів та щурів з емоційною гіпертензією. Вперше показано, що вплив ритмічним світлом у діапазоні біопотенціалів мозку спрямовано змінює функціональну активність структур лімбіко-неокортикальної системи мозку та гемодинаміку щурів. Вперше описано характер електрогенезу неокортексу, гіпоталамусу, гіпокампу, мигдалеподібного комплексу мозку щурів піж примусовим і саморегульованим імпульсним фотовпливом у ритмі біопотенціалів мозку (4,6 і 9 Гц). Вперше виявлено вплив ритмічної фотостимуляції на формування позитивних і негативних емоційних реакцій, а також рівень артеріального тиску та електрокардіографічні показання. Показано, що диференційовані ефекти даних впливів залежать від методу фотодії (ритмічної фотостимуляціії та фотостимуляції), частоти, ритмічного світла й вихідного стану емоціогенних структур мозку контрольних щурів та щурів з емоційною гіпертензією. Експериментально доведено, що в процесі самофотостимуляції відбувається регулююча активація структурно-функціональних резервів мозку, яка спрямована на подолання стійкого патологічного стану, що призводить до відновлення фізіологічної активності з нормалізацією гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 + Р410.030-29
Шифр НБУВ: РА319237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Коваленко С.Є. 
Причина та механізм явища гіпертонічного кріогемолізу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / С.Є. Коваленко ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Створена теоретична модель гіпертонічного кріогемолізу, який спостерігається при охолодженні клітинної суспензії після попередньої експозиції еритроциту в гіпертонічному розчині непроникаючої речовини. Показано, що пошкодження є результатом деформації, яка виникає в мембрані клітини при дегідратації еритроцитів і внаслідок термотропного структурного перетворення в мембрані, тоді як окремо ці фактори не пошкоджують клітини необоротно в широкому діапазоні швидкостей охолодження та концентрацій позаклітинного гіпертонічного розчину. Чисельні експерименти доводять, що при достатньо великих концентраціях позаклітинного розчину та достатньо швидкому охолодженні клітинної суспензії в мембрані еритроциту може утворюватися макроскопічна пора, і це призводить до необоротного пошкодження клітини. Модель пояснює головні закономірності цього явища, виходячи з невеликої кількості вихідних припущень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-29

Рубрики:

      
4.

Балабай А. А. 
Структурні зміни в нирках при експериментальній артеріальній гіпертензії та її фармакологічній корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / А. А. Балабай ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у щурів із артеріальною гіпертензією (АГ) перші ознаки ураження нирок з'являються у віком 7-ми діб і полягають у початкових явищах ремоделювання гломерулярних капілярів. В міру зростання тривалості експерименту до 1,5 місяців у щурів лінії спадкова індукована стресом АГ(СІС) у фільтраційному апараті нефрону зростають морфологічні зміни, які відображають дистрофічно-деструктивні процеси подоцитарного компоненту, які в окремих випадках набувають незворотного характеру. Вперше у щурів лінії СІСАГ виявлено епітеліальні периполярні клітини ниркового клубочка та наведено їх ультраструктурну будову. Констатовано, що на пізніх строках впливу спадкової артеріальної гіпертензії (САГ) відбувається зниження активності юкстагломерулярних клітин, що підтверджується зменшенням їх гранулярності. Імуногістохімічно й електронно-мікроскопічно досліджено апоптозну активність клітин нефрону у щурів із САГ у різні вікові терміни. Запропоновано теоретичні основи доцільності застосування біпрололу та тіотриазоліну в фармакологічній корекції АГ з метою попередження структурних змін в нирках у шурів лінії СІСАГ. Встановлено, що застосування beta-адреноблокатора біпрололу не попереджує формування морфологічних змін в нирках. Морфологічно аргументовано доцільність застосування тіотриазоліну у комплексній фармакологічній корекції гіпертензивної нефропатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-29 + Р414-29
Шифр НБУВ: РА380601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чухрай С. М. 
Ультраструктура кровоносних капілярів міокарда щурів з артеріальною гіпертензією різного генезу у віковому аспекті та можливість її фармакологічної корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / С. М. Чухрай ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше встановлено особливості ультраструктурних змін у капілярах міокарда лівого шлуночка серця щурів з спонтанною артеріальною й артеріальною гіпертензією, що розвинулась на фоні вродженого гіпотиреозу в віковому аспекті. Вперше проведено порівняльний ультраструктурний аналіз характеру та спрямованості змін у цих капілярах щурів у динаміці розитку зазначених захворювань. Встановлено доцільність використання препарату метаболічної дії тіотриазоліну в комплексі з гіпотензивним препаратом біпрололом під час лікування спадково індукованої стресом артеріальної гіпертензії. Розроблено теоретичне підгрунтя та висвітлено відновлювальний ефект у структурній організації кровоносних капілярів міокарда з одночасним застосуванням L-тироксину з кальцитоніном у замісній терапії вродженого гіпотиреозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-29 + Р410.13-29
Шифр НБУВ: РА380044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського