Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (10)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.030-542$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Гурбіч О.А. 
Диференційоване застосування магніто- та лазеротерапії у комплексному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу в залежності від стану неспецифічної резистентності організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.А. Гурбіч ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) шляхом диференційованого застосування магніто- та лазеротерапії залежно від стану неспецифічної резистентності організму. Вивчено форми ГХ, яку розглянуто як прояв дезаптаційного синдрому. Виділено гіпо- та гіперергічна форми ГХ за показниками вагосимпатичного балансу, поверхневого натягу сироватки крові та вмісту кортизолу у крові. В експерименті in vitro визначено напрямок дії магніто- та лазеротерапії, що було використано під час обгрунтування їх призначення у хворих на ГХ. Зроблено висновок, що різні патогенетичні форми ГХ потребують диференційованого відбору пацієнтів для гіпотензивного лікування зазначеними засобами. Установлено, що у разі гіпоергічної форми ГХ показана лазеротерапія, гіперергічної - магнітотерапія. Зазначено, що диференційований підхід у призначенні фізіотерапії дає змогу підвищити її ефективність у досліджених хворих - стабілізувати рівень артеріального тиску та знизити дозування гіпотензивних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542 +
Шифр НБУВ: РА333764

Рубрики:

      
2.

Бондар В.М. 
Застосування низькочастотної магніто- та електросонтерапії для коригування процесів кардіоремоделювання у відновлювальному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.М. Бондар ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено нові підходи щодо лікування хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем на підставі комплексного тривалого застосування низькочастотної магніто- та електросонтерапії. За результатами проведеного комплексного лікування з застосуванням даних методів виявлено вірогідне зростання антигіпертензивної ефективності, покращання діастолічної функції серця та показників трансмітрального кровоплину, значний кардіорепаративний ефект, що викликає регрес гіпертрофії міокарда лівого шлуночка. Зазначено, що антигіпертензивний і кардіорепаративний ефекти магніто- та електросонтерапії реалізуються завдяки зниженню активності симпато-адреналової системи, що проявляється в зменшенні концентрації адреналіну та норадреналіну в крові та внутріклітинної концентрації іонізованого кальцію. Включення низькочастотної магніто- та електросонтарапії в комплексне лікування хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем сприяє регресу структурних змін в серці, оптимізує лікування даної категорії хворих, покращує гемодинамічні та структурно-функціональні показники серцево-судинної системи, що є підставою для відновлювального лікування та медичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542
Шифр НБУВ: РА321114

Рубрики:

      
3.

Панюта О.І. 
Застосування синусоїдальних модульованих струмів в лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з супутнім синдромом апное уві сні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.І. Панюта ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 22 с. — укp.

Установлено асоціативний зв'язок між ступенем тяжкості синдрому сонних апное та рівнем артеріальної гіпертензії (АГ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). На підставі вивчення основних ланок патогенезу ГХ з супутнім синдромом сонних апное, з урахуванням особливостей клінічного перебігу, а також, зважаючи на недостатню ефективність запроваджуваної у практиці медикаментозної терапії АГ з зазначеним суспутнім синдромом, обгрунтовано можливість і доцільність застосування у комплексі з медикаментозною терапією синусоїдальних модульованих струмів у пацієнтів з зазначеною патологією. Розроблено методику з оптимальним добором параметрів впливу струмом на ділянку проекції коренів легенів. Виявлено, що застосування синусоїдальних модульованих струмів у стандартному режимі на ділянку коренів легенів на тлі медикаментозної терапії супроводжується позитивною динамікою ознак ГХ - зниженням початково підвищеного артеріального тиску (АТ), зрідженням епізодів нічної гіпертензії, а іноді (у пацієнтів з ГХ I стадії за сполучення з легкою формою синдрому сонних апное) нормалізацією АТ та зменшенням виразності синдрому сонних апное. Застосування синусоїдальних модульованих струмів згідно з біоритмами природного коливання АТ та функції зовнішнього дихання (двічі на добу) у хворих на ГХ з супутнім синдромом сонних апное дозволило одержати позитивний ефект у хворих на ГХ II та III стадії за сполучення з середньотяжкою та тяжкою формами синдрому сонних апное. Показано, що застосування опрацьованої методики супроводжується зменшенням об'єму шиї та маси тіла, а також сприяє досягненню позитивного лікувального ефекту. Показано, що застосування синусоїдальних модульованих струмів хворих на ГХ з супутнім синдромом сонних апное на ділянку проекції коренів легенів на базі медикаментозної терапії дозволяє одержувати виразний лікувальний ефект у вигляді стабільного зниження АТ у віддаленому після проведення лікування періоді впродовж 6 - 12-ти місяців). Розроблено показання та протипоказання для диференційованого застосування синусоїдальних модульованих струмів у комплексі лікування зазначеної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542 + Р412.202 +
Шифр НБУВ: РА358771

Рубрики:

      
4.

Шувалова І.М. 
Санаторно-курортне лікування хворих на артеріальну гіпертензію із застосуванням різних видів лазерного випромінювання з урахуванням адаптаційних реакцій організму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / І.М. Шувалова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 40 с. — укp.

Узагальнено результати досліджень щодо впливу різних видів лазерного випромінювання на адаптаційні можливості хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) в сполученні з ішемічною хворобою серця за санаторно-курортних умов. Доведено, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання (НІЛВ) викликає інтенсифікацію компенсаторно-пристосовних реакцій на всіх рівнях біологічної організації. Визначено, що під дією НІЛВ у сполученні з фізичними факторами змінюється рівень функціонального стану організму, розширюєтться діапазон генофенотипічних властивостей адаптації, вдосконалюються адаптивні компенсаторні реакції. Обгрунтовано новий напрямок спряженого застосування НІЛВ - гідро- та бальнеолазерна терапія. За результатами дослідження сформульовано наукову концепцію коригувальної дії НІЛВ на гомеостаз хворих на АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542
Шифр НБУВ: РА316371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського