Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.109-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Ліфантьєва Н.О. 
Зміни структурно-функціонального стану міокарда у хворих з персистуючою та постійною формами фібриляції передсердь: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.О. Ліфантьєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено оцінку змін структурно-функціонального стану міокарда у пацієнтів з постійною та персистуючою формами фібриляції передсердь (ФП), встановлено інструментальні критерії перебігу й ефективність сучасних методів лікування даної патології. Визначено відтворювані ехокардіографічні показники систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) у хворих з ФП. Виявлено залежність сприятливих змін внутрішньосерцевої гемодинаміки на фоні адекватного контролю частоти серцевих скорочень (ЧСС) у хворих з постійною формою ФП від ступеня вихідної дисфункції міокарда. Доведено можливість існування сприятливих змін показників систолічної та діастолічної функції ЛШ після відновлення синусового ритму у хворих з ФП. Виявлено, що виразність сприятливих змін внутрішньосерцевої гемодинаміки залежить від тривалості останнього епізоду ФП. Вперше доведено, що тривалий епізод ідіопатичної ФП супроводжується формуванням структурно-функціональних змін міокарда, зокрем, збільшенням розмірів передсердь, ознак порушення діастолічного наповнення шлуночків серця, ступенів мітральної та трикуспідальної регургітації. Виявлено, що дані зміни можуть характеризувати перебіг і гемодинамічні наслідки епізоду ФП. Показно, що у пацієнтів з ідіопатичною ФП тривале збереження синусового ритму й адекватний контроль ЧСС поєднуються зі сприятливими змінами показників систолічної та діастолічної функції ЛШ. Відзначено, що зменшення розмірів передсердь і шлуночків серця та ступеня мітральної та трикуспідальної регургітації спостерігається лише за умови збереження синусового ритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-2 +
Шифр НБУВ: РА350560

Рубрики:

      
2.

Вакуленко К.Є. 
Значення ремоделювання серця, цитокінів, пресорних вегетативних факторів в електричній нестабільності міокарда у хворих на ішемічну хворобу серця: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / К.Є. Вакуленко ; Харк. наці. мед. ун-т. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р410.13-2 + Р410.109-2
Шифр НБУВ: РА373885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Жураківська О.Ю. 
Клініко-діагностичне та прогностичне значення рівня N-термінальної частини мозкового натрійуретичного пептиду (NT-PROBNP) у хворих з пароксизмальною та персистуючою формою фібриляції передсердь на тлі гіпертонічної хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / О.Ю. Жураківська ; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний і гормональний стан міокарда, структурне ремоделювання сонних артерій і судинорухливу функцію плечової артерії у разі пароксизмальної та персистувальної форми фібриляції передсердь на тлі гіпертонічної хвороби I-II стадії без ознак серцевої недостатності в міжприступний період. Встановлено зв'язки між рівнем мозкового натрійуритичного пептиду, стадією гіпертонічної хвороби, ступенем артеріальної гіпертензії та контрольованості її перебігу, віком хворих, постійним прийомом АПФ і бета-адреноблокаторів, тривалістю гіпертензивного анамнезу й останнього нападу фібриляції передсердь. Виведено пряму та зворотну формули для визначення ризику розвитку фібриляції передсердь в подальшому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-2 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА375617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Грицина І.В. 
Патоморфологія провідної системи серця при коронарній хворобі серця і дилятаційній кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / І.В. Грицина ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено загально-патологічні зміни провідної системи серця через коронарну хворобу та дилятаційну кардіоміопатію, встановлено особливості її старіння. З'ясовано роль морфологічних змін у генезі порушень ритму та провідності серця. Виявлено, що у провідній системі виникає більшість відомих загально-патологічних змін, проте тяжкі пошкодження розвиваються рідко. Встановлено значне домінування компенсаторно-адаптивних змін над гострими альтернативними. Патоморфологічні зміни провідної системи зумовлені коронарною хворобою та дилятаційною кардіоміопатією неспецифічні, призводять до порушень серцевого ритму та провідності лише в третини хворих. Серцеві аритмії та блокади можуть виникати як на тлі змін у самій провідній системі, так і в навколишніх структурах. Первинні аномалії провідної системи й ураження її артерій нерідко призводять до аритмій чи блокад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-2
Шифр НБУВ: РА314098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського