Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.120.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Беспалова О.Я. 
Вплив загальної керованої гіпертермії на стан імунної системи у хворих на інфекційний ендокардит: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.Я. Беспалова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив загальної керованої гіпертермії (ЗКГ) на стан імунної системи у кардіохірургічних хворих з інфекційним ендокардитом (ІЕ). Вперше на великому клінічному матеріалі визначено особливості змін кількісного та функціонального стану імунокомпетентних клітин у даної категорії пацієнтів, оперованих з застосуванням ЗКГ за різних температурних режимів. Виявлено, що використання ЗКГ даного температурного режиму сприяє нормалізації стану клітинної та гуморальної ланок імунної системи, зокрема, виявлено збільшення кількості CD3+ лімфоцитів та їх функціональної активності, зменшення дисбалансу субпопуляції Т-хелперів і Т-супресорів, а також зменшення рівнів Ig, G, Ig M, Ig A, прозапальних цитокінів (фактора некрозу пухлин-alpha й інтерлейкіну-6), циркулюючих імунних компонентів і C3 компоненту комплемента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.120.116-544 +
Шифр НБУВ: РА358690

Рубрики:

      
2.

Баланнік З.Т. 
Стан Т- і В-системи імунітету у хворих на інфекційний ендокардит до і після хірургічної корекції уражених клапанів серця: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / З.Т. Баланнік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення показників Т- і В-системи імунітету у хворих на інфекційний ендокардит (ІЕ) до та після хірургічного лікування уражених клапанів серця, а також стану перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантної активності (АОА), рівня інтоксикації у даної категорії пацієнтів. У хворих на ІЕ виявлено закономірність перебудови проліферативної відповіді лімфоцитів на специфічні стафілококові антигени у порівнянні зі здоровими людьми, що свідчить про сенсибілізацію лімфоцитів до них. Виявлено активацію В-системи імунітету у хворих на ІЕ, що супроводжується підвищенням рівнів IgG, A, M, збільшенням рівня циркулюючих імунних комплексів у 2,8 та більше раза, які можуть бути додатковим ушкоджуючим чинником наявних уражень клапанів серця. Удосконалено метод діагностики ІЕ стафілококового генезу, що дозволяє скоротити час виявлення збудника захворювання до 4 - 5 год (замість 4 - 5 днів у разі використання мікробіологічних досліджень) за допомогою методики визначення стафілококової інфекції в нейтрофільній фракції лейкоцитів. Запропоновано під час лікування хворих на ІЕ враховувати стан Т- і В-імунної системи, у випадку значних змін показників клітинної та гуморальної імунної відповіді рекомендовано використовувати імунокоригувальні препарати, під час призначення яких необхідно враховувати індивідуальну чутливість лімфоцитів хворих до даних лікарських засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.120.11 + Р457.365.11-5 +
Шифр НБУВ: РА362984

Рубрики:

      
3.

Анікєєва Т.В. 
Статевий диморфізм інфекційного ендокардиту у хворих із ревматичними пороками серця (перебіг, зміни реологічних властивостей крові, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Т.В. Анікєєва ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему покращення якості діагностики окремих ознак інфекційного ендокардиту на тлі ревматичних пороків серця й ефективності медикаментозного лікування таких хворих різної статі. Установлено статевий диморфізм клініко-лабораторного перебігу хвороби, особливості ураження клапанного апарату серця, міокарда, перикарда, легень, нирок і селезінки, тромбоемболічних ускладнень і зрушень реологічних властивостей крові, агрегації тромбоцитів й еритроцитів, в'язкості плазми, динамічного поверхневого натягу, в'язкоеластичності та релаксації сироватки, системи оксиду азоту), що дозволяє прогнозувати перебіг захворювання та поліпшити ефективність лікувальних заходів завдяки цілеспрямованому використанню у чоловіків поліферментних сумішей і антиагрегантів, а у жінок - стимуляторів синтезу оксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.120.116-52 + Р419.105.0-52 +
Шифр НБУВ: РА339803

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського