Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.13-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Непрядкіна І.В. 
Динаміка міокардіального резерву у хворих хронічним обструктивним бронхітом під впливом бронхолітичної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Непрядкіна ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено контрактильну спроможність міокарда у хворих хронічним обструктивним бронхітом (ХОБ). Запропоновано систему оцінки стану міокардіального резерву для хворих ХОБ в умовах відсутності єдиних критеріїв шляхом визначення варіантів гемодинамічного реагування. Встановлено роль базисної терапії ХОБ для нормального функціонування серцевого м'яза. Виявлено вплив терапії бронхолітичними препаратами різних хімічних груп на рівень міокардіального резерву. Оцінку проведено шляхом аналізу групування хворих по варіантах гемодинамічного реагування. Досліджено інотропізм міокарда за допомогою кінцево-систоличної залежності "об'єм-тиск". Показано схему бронхолітичної терапії, що приводить до поліпшення контрактильних та насосних властивостей міокарда. За результатами дослідження перевагу віддано іпратропіуму броміду, який підвищує контрактильну спроможність міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52 + Р410.13-37
Шифр НБУВ: РА321290

Рубрики:

      
2.

Мордяшова С. В. 
Клініко-генетичні аспекти та ефективність спіронолактону у хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / С. В. Мордяшова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено фактори, які впливають на клінічний перебіг захворювання та виразність ремоделювання серця: вперше вивчений поліморфізм гена альдостерон- синтази в українській популяції у хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію (ГКМП). Здійснено аналіз впливу поліморфізму гена ангіотензинперетворювального ферменту на клінічні прояви ГКМП. Встановлено "сприятливий" характер клінічного перебігу у хворих з апікальною формою ГКМП. Доведено, що ступінь ремоделювання серця та порушення діастолічної функції лівого шлуночка у хворих ГКМП асоційовані з порушенями ритму серця. Доведено позитивну динаміку клінічних проявів внаслідок додавання спіронолактону до базисної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-3
Шифр НБУВ: РА376408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Пороховська Н.В. 
Мембранозалежні процеси в тканині міокарда морських свинок за умов гострої гіперімунокомплексної патології: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Н.В. Пороховська ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено морфофункціональний стан мембран кардіоміоцитів за умов гострої сироваткової хвороби. Доведено, що пусковим механізмом пошкодження клітинних мембран кардіоміоцитів є надмірна кількість циркулюючих імунних комплексів середніх і малих розмірів, яка обумовлює активування системи комплементу та надмірне пероксидне окиснення ліпідів за недостатньої активності системи антиоксидантного захисту. Виявлено, що за даних умов виникають порушення структури клітинних і внутрішньоклітинних мембран кардіоміоцитів, що обумовлює зміни процесів метаболізму й енергопостачання. Доведено, що використання тіотріазоліну та корвітину значно зменшує структурні та метаболічні зміни у клітинах міокарда. Встановлено, що імуномодулювальна, антиоксидантна та мембанопротекторна дія даних препаратів, а також їх здатність індукувати антиоксидантний захист, сприяють формуванню захисного механізму мембрани коардіоміоцитів від пошкодження та забезпечують нормальний стан їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.2-29 + Р410.13-3 + Е60*669.43 +
Шифр НБУВ: РА358721

Рубрики:

      
4.

Білостоцька О. О. 
Предиктори раптової смерті та медикаментозні можливості їх корекції при гіпертрофічній кардіоміопатії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. О. Білостоцька ; Акад. мед. наук України ; "Ін-т кардіол. ім. М. Д. Стражеска", нац. наук. центр. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Вперше проаналізовано поширеність факторів ризику раптової смерті, вивчено частоту окремих факторів ризику серед хворих на гіпертрофічну кардіоміопатію (ГКМП) та їх зв'язок зі статтю, віком, гемодинамічним варіантом захворювання і величиною гіпертрофії міокарда. Встановлено, що хворі високого ризику раптової смерті мають вищий рівень С-реактивного білка (СРБ) у крові. Доведено зв'язок між рівнем СРБ та життєво небезпечними аритміями. Встановлено, що додаткове призначення омега-кислот здатне позитивно впливати на клінічний перебіг захворювання та знижувати кількість життєво небезпечних порушень ритму у разі ГКМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-3
Шифр НБУВ: РА373956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського